2016.12.21. 20:15

Az Újpest végig vezetve, magabiztosan verte a fehérvári fiatalokat

Budapest - Az eddig pont nélkül álló Fehérvár AV19 az UTE vendége volt a jégkorong Magyar Kupa 5. fordulójában.

A lilák is gyengén kezdtek ebben a versenysorozatban, két vereséggel nyitottak a DVTK és a MAC ellen, azóta viszont a Hokiklub Budapest és a Ferencváros is áldozatul esett az UTE-nak. Akiknek hatványozottan fontos volt a Fehérvár elleni derbi, mert a hátralévő mérkőzéseiken Debrecenbe és Dunaújvárosba kell látogatniuk.

Arany Mátéék nem mindig tudták útját állni az újpesti rohamoknak, könnyedén nyertek a lilák Fotó: Kricskovics Antal

Ami ezen a szerda estén biztos volt, hogy a győztes kilétére tovább kell várni a tervezettnél, mert majd' 40 perces késéssel kezdődött csak a találkozó. Már javában a melegítésnek kellett volna zajlania, amikor a DVTK és az Újpest U16-os fiúcsapatai éppen nekikezdtek a hosszabbításnak, amit végül a miskolciak nyertek Szamosfalvi Petra találatával. A meccsen egyébként összesen 146 perc kiállítást osztottak ki a játékvezetők, és ebből csupán 90 percnyi volt a fegyelmi.

Már a kezdőcsaptoknál látszott, hogy a liláknak fontosabb ez a háromszor húsz perc, a Fehérvár csak egyetlen légióst nevezett, Alex Scola személyében, de ő is a kispadon kezdett, ezúttal Bors Gergely állt a vendégek ketrece előtt. Akit sajnos 2:39 után egy régi fehérvári ismerős, Benk András mattolt, 1-0. Ami viszont még ennél is nagyobb baj volt, hogy lassított felvételként mozogtak a Volán fiataljai, nagy hazai fölénnyel teltek el az első percek.

De a gól kiverte az álmot a szemekből, Balogh Bence négy perccel később pedig már egyenlített is, 1-1. Hamarosan következett az első Volán emberelőny, de komoly hibák jelentkeztek a rendszerben, mert a hazaiak kerültek helyzetbe, Dósa Krisztián egyedül vihette Bors kapujára a korongot, de ezúttal a kapuvédő győzött. A játékrész végén másodszor is próbálkozhatott létszámfölényben a Fehérvár, de a recept nem változott, veszélyesebbek voltak a lilák. Majd teljes létszámban Prácser Ádám kerülte meg Ágoston kapuját, de nem sikerült behúznia a pakkot, így az első szünetig maradt az 1-1.

Újra gyors góllal indítottak a lilák, kevesebb mint két perc kellett nekik ahhoz, hogy újra vezessenek, Martin Frolik lőtt Bors lábai között a kapuba, 2-1. Nem telt el újabb két egység a húszból, jött a harmadik, Huba lövése került Bors háta mögé, 3-1. A 12. percben Prácser lőtt az üres kapuba, de azért volt üres, mert egy fehérvári eltakarította a kapuból Ágostont, videózás után a játékvezetők nem adták meg a találatot. Ahogy azt sem, amit emberelőnyben lőttek a hazaiak, de mint kiderült a visszanézés után, a korong nem haladt át a gólvonalon. De még ugyanebben a két percben Csányi lőtt egy olyat is, amit nem kellett videón visszanézni, egyértelmű volt, 4-1.

A záró harmadban ezúttal nem érkezett gyors hazai gól, ellenben szépítés igen, Erdei Zoltán révén, 4-2. Amire rögvest Martin Frolik válaszolt (5-2), majd ez Anze Ropret még megtoldotta kettővel, 7-2-re nyerték a kupameccset az újpestiek.

Újpesti TE-Fehérvár AV19 7-2 (1-1, 3-0, 3-1)

Megyeri út, 200 néző, V.: Druga, Vas (Kókai, Kormos)

UTE: Ágoston (Garbacz)- Hegyi Á., Gröschl, Dömötör, Dósa, Pápa - Huba 1, Kiss D. (2), Tóth G., Csányi 1 (2), Ropret 2 (2) - Kovács A. (1), Nagy N.(1), Nemes (2), Benk 1, Frolik 2 (1) - Nagy R. (1). Vezetőedző: Szilassy Zoltán

Fehérvár: Bors (Scola) - Arany M., Szabó B., Prácser, Vizi, Mazzag - Korbuly, Imre, Szász, Sofron (1), Balogh B. - Antal, Takács B., Erdei 1, Kiss P., Tóth R. (1) - Madácsi, Erdély. Vezetőedző: Kóger István

Kiállítások: 4 perc, illetve 4 perc