2014.06.02. 15:20

Megye II.: Nagy Zoltán egyedül nyert meccset

Fejér megye másodosztályú labdarúgó bajnokságában az Ercsi ellen kilenc emberrel állt ki az Iszka.

Osz-Car csoport:

Ercsi–Iszkaszentgyörgy 3-0 – félbeszakadt

Bodajk–Kápolnásnyék 7-1 (4-1)
V.: Kalauz László.
Bodajk: Olteán – Mihályi, Falvai (Nyevrikel), Wachtler, Bregócs J.- Kovács T., Erdei F.(Erdei G.), Hudák, Tetzli – Oroszlán, Babicsek. Vezetőedző: Balogh Zoltán.
Kápolnásnyék: Molnár B.- Sikos, Szentgyörgyi (Ribi M.), Peng, Tóth B. – Varga J., Kármán (Nemes), Ribi Cs., Heiden – Törőcsik, Szabó A. Vezetőedző: Egri Andor.
Gól: Erdei F.(8., 38.), Wachtler (31., 81.), Babicsek (43.), Erdei G.(68.), Nyevrikel (88.), ill. Varga J. (18.).
Kiállítva: Peng (28.).

Pettend–Vál 5-1 (0-0)
Vezette: Nagy Károly.
Pettend: Mészáros D. (Gerhát) – Fényes, Szabó G., Csernik, Bánoczki – Molnár G., Czottner F., Czottner Á., Hajós – Ármai, Nagy Z. Vezetőedző: Menus Tamás.
Vál: Zelena – Indi, Mayer, Burián T., Szabó Á. (Zágoni R.) – Szarvas, Fehér, Jakab, Petényi – Lipárdi (Zágoni L.), Déri L. (Szoboszlai A.). Vezetőedző: Zágoni Lajos.
Gól: Nagy Z. (11., 15., 30., 37., 39.), illetve Zágoni R. (90.).

Eseménytelen első félidő után, a második félidőben a csapatok összeszedték magukat és közönségszórakoztató produkcióval rukkoltak elő. 56. perc: Ármai robogott el a jobb oldalon, középre centerezett, az érkező Nagy Z. pedig közelről a hálóba passzolt, 1-0. 60. perc: Nagy Z. kilépett a védők közül és higgadtan a kapu bal oldalába lőtt. 2-0. 75. perc: Újra Nagy Z a főszereplő, szinte lekopírozza az előző gólját, 3-0. 79. perc: A vendégjátékos buktatásáért megítélt büntetőt Mészáros bravúrral tolja ki. 82.perc: Megint Nagy Z. villant, 4-0. 84. perc: Molnár G. futja le a védőket, önzetlenül tálal Nagy Z. elé, aki megszerzi 5. gólját a mérkőzésen, 5-0. 90. perc: Zágoni R. gondol egyet és 18 méteres lövése egy védőn megpattanva utat talál a hazai kapuba, 5-1.

Fehérvárcsurgó–Pusztavám 1-0 (0-0)
V.: Béd Imre.
Fehérvárcsurgó: Guti – Csizmadia (Varga L.), Nagy B.(Kovács P.), Csány, Bernáth M. (Andocsi) – Schwarcz, Lascsik, Kindl, Bernáth P. (Stumpf Sz.) – Katona, Veres. Vezetőedző: Mesics János.
Pusztavám: Kiss V. – Rozembaum, Netzkár (Tálas), Kertai, Klein – Magosi, Kocsis D., Fett (Veress), Czéh M. (Szántó D.) – Zóka, Zséfár. Vezetőedző: Kocsis Jenő.
Gól: Csizmadia (79.).

Küzdelmes, helyenként „szikrázó” mérkőzés volt, kevés igazi gólhelyzetet dolgoztak ki a csapatok, többnyire mezőnyben zajlott a játék. A szerencse is ezúttal a hazai csapat mellé szegődött, így a tipikus „egygólos” mérkőzésen a fehérvárcsurgói csapat szerezte meg a győzelmet.

Pákozd–Vértesacsa 6-2 (3-0)
Vezette: Piros László.
Pákozd: Nagy T. (Sári M.) – Horváth Zs., Andorka P., Simó (Munkácsi), Rózsa B. – Kocsándi, Pőcze Sz., Rothauszki, Pőcze B. – Bengyik, Orbán (Igari). Vezetőedző: Andorka Péter.
Vértesacsa: Zabos – Fóris, Gyenge (Nagy R.), Kovács P., Egresi – Tóth P. (Kalocsa R.), Szilágyi Gy., Kovács Z., Takács K.- Cser, Deák (Szabó G.). Vezetőedző: Szabó Péter.
Gól: Bengyik (27., 66., 79.), Rózsa B. (34., 43., 75.), illetve Szabó G. (64.), Kovács Z. (84.).

Gyúró–Pátka 2-2 (1-1)
Vezette: Jakab Zoltán.
Gyúró: Kukucska – Kiss G., Varga L., Serák, Boroczki K – Varga Á., Borsos L. (Czubók), Fischer, Molnár S. – Bányai, Boleradszki.
Pátka: Kántor – Orosz, Krell, Balla K., Varga Cs. – Szakács (Juhász Gy.), Németh K., Füri, Szegszárdi D. (Szekszárdi B.) – Kéri P.(Varga Z.), Balla T. (Lakatos G.). Vezetőedző: Nagy Bálint.
Gól: Bányai (16.), Czubók (85.), illetve Balla T. (41.), Kéri P.(76.).
Kiállítva: Kukucska (76.), Serák (89) ill. Németh K. (89.).

Csákvár II–Pázmánd 1-1 (1-1)
V.: Kovács R.
Csákvár II: Károli (Zelizi) – Gulyás Gá., Juhász Á., Szabó S., Imrefy – S. Molnár G., Gulyás Ge., Fehér (Sebestyén), Váli (Turány) – Tóth Sz. (Krausz), Barócsi. Vezetőedző: Takács József.
Pázmánd: Lőrincz Z. – Glócz, Lukács P., Torma E., Erdő R. – Varga Á., Farkasfalvi, Szálas Á., Németh L.- Burián B., Sztyéhlik. Vezetőedző: Köllő Zoltán.
Gól: Gulyás Ge. (27.), ill. Szálas (36.).
Kiállítva: Szálas (85.).

Mány–Tordas 1-5 (0-1)
Vezette: Lak Balázs.
Mány: Szabó B. – Méhész, Birta, Nitti K., Szabó Á. – Radovics, Jakab T., Mohácsi, Szabó L. – Takács T., Schnobl (Bukó).
Tordas: Kires (Szabadi) – Németh J., Pál I. (Szalay), Fagyal (Szabó T.), Kovács R. – Mezei, Farkas Zs. (Márkus), Lepsényi J., Sirmán – Kerényi, Lizák. Vezetőedző: Csillag Szilveszter.
Gól: Radovics (51.), illetve Pál (17., 62., 68.), Kovács R. (64.), Szabó T.(89.).
Kiállítva: Szabó T. (91.).
Jók: Radovics, Mohácsi illetve Pál, Kovács, Lizák, Németh, Fagyal.

A Mány gyors, kombinatív kontrákra rendezkedett be. Az első félidőt harcos mezőnyjáték jellemezte, a vendégek irányították a játékot, és néhány ziccerükből egyet Pál szép lövésből gólra váltott. A szünet utáni negyedórában egy más arcú mányi csapat futott ki, és Radovics remek egyéni alakításával sikerült is az egyenlítés. Azonban sokáig nem örülhettek a hazaiak, hiszen az őrült rohanásban 10 perc alatt három gólt szerzett a Tordas, melyet a mérkőzés derekán sikerült ötre növelni. Összességében egy hajtós, sportszerű, nyílt támadófutballt mutató mérkőzésen, a rutinosabb, motivált vendégcsapat megérdemelten győzött, de a hazaiakat is dicséret illeti, hiszen mindent megtettek, hogy megnehezítsék a hétvégén bajnokavatásra készülő Tordas dolgát.

Agárdi Termál csoport:

Mezőszilas–Káloz 0-2 (0-1)
Vezette: Nagy II László.
Mezőszilas: Papp Cs. – Tóth Z. (Bajor B.), Varga J. (Virág N.), Sülyi, Szegedi I.- Kutasi (Reizinger), Szegedi T., Paulovics, Kónya – Kopácsi, Kovács Z. (Boda J.). Vezetőedző: Nagy Tibor.
Káloz: Takács L. (Krautmann) – Pál A., Fazekas Z., Tóth B., Boros – Szabó J., Magyar F. (Kovács T.), Baranyai (Grigoliát), Ludányi – Szabó Sz., Szauervein (Schneider). Vezetőedző: Bencze Zsolt.
Gól: Magyar F. (28.), Pál A. (65.).

Kulcs–Aba-Sárvíz 1-3 (1-1)
Vezette: Zsélyi Csaba.
Kulcs: Papp S. – Godó, Komáromi, Mészáros Á., Balogh D. (Molnár Z.) – Peredi, Ócsai, Mácsfalvi, Simon – Morva, Rácz A. Vezetőedző: Boncz Gábor.
Aba-Sárvíz: Kálmán – Török, Esze A. (Varjú), Kulcsár, Lakk – Ilyés, Esze T., Asbóth, Máyer (Fauszt Z.) – Gyuricza, Lencsés (Penczer). Vezetőedző: Bor Dezső.
Gól: Morva (4.), illetve Ilyés (7.), Máyer (53., 84.).

Dég–Kőszárhegy 0-4 (0-1)
V.: Nagy T.
Dég: Tisza (Siák) – Semenszki (Talkovics), Horváth F., Mózes, Jencski (Borostyán) – Rostás, Molnár O., Som, Gál L. – Varga Z. (Farkas Zs.), Sörös. Vezetőedző: Tömör Attila.
Kőszárhegy: Szabó R. – Nagy P., Zimmerman T., Kővári, Nagy Z. – Szőlősi T., Rózsás D., Pereczes I., Berkei – Pereczes P., Simon Cs. (Kaposvári). Vezetőedző: Simon Gyula. Gól: Simon Cs.(23.), Pereczes I. (68.), Berkei (73.), Kaposvári (77.).

A nagylóki Killer Máté (kék) ugyan gólt szerzett a PSC ellen, de győzelemnek nem örülhetett (Fotó: Koppán Viktor)

Pusztaszabolcs–Nagylók 5-2 (2-2)
V.: Szücs László.
Pusztaszabolcs: Vágó – Schrick (Balogh Z.), Farkas J., Budai Z., Kovács B. – Farkas N., Tóth N., Kovács Zs. (Varga Z.), Györök (Joó B.) – Székely, Lengyel. Vezetőedző: Fülöp János.
Nagylók: Szloboda – Fodor Sz. (Erős Z.), Kiss M., Szabó E., Kargl – Molnár T. (Lendvai S.), Strommer, Killer P., Killer M.- Bakos G., Kovács Z. (Tórizs)
Gól: Tóth N. (16., 40.), Kovács Zs. (52.), Farkas J. (84.), Balogh Z.(90.), illetve Bakos G. (30.), Killer M.(35.). Kiállítva: Farkas N. (69.), illetve Szabó E. (83.), Strommer (87.).

A presztízs volt a tét elsősorban a két nagy rivális összecsapásán, mely előtt a PSC vezetősége elbúcsúztatta az aktív játéktól visszavonuló Gábor Attilát, aki 1996-tól játszott a Pusztaszabolcsban. A gyors hazai gólra válaszolva a vendégek két védelmi kihagyást kihasználva, Bakos és Killer Máté révén megfordították a mérkőzést, de az első félidőben duplázni tudó Tóth Norbert révén egalizált a PSC. A második játékrészben Kovács Zs. fejesével szerezte meg újra a vezetést a PSC. A meccs a 84. percben dőlt el, amikor Varga Z. labdaszerzése után egészen a tizenhatosig száguldott, ahol Szabó utolsó emberként felrúgta. Piros lap és büntető. Utóbbit Farkas József értékesítette. A végén a vendégektől Strommer kapott pirosat ütésért, majd Balogh Zoltán talált be egy remek kontra végén. A találkozó érdekessége volt, hogy a PSC játékosa, Kovács Zsolt, édesapja, a nagylóki Kovács Zoltán ellen játszott.

Szabadegyháza II–Sárbogárd 4-0 (2-0)
Vezette: Vitányi László.
Szabadegyháza II: Vida T. – Szaniszló, Kiss J. (Pető P.), Rédl, Zámbó – Dezső, Mányoki, Horváth G., Horváth D. (Baranyai B.) – Ladányi F. (Balogh N.), Horváth T. Vezetőedző: Baranyai Balázs.
Sárbogárd: Pásztor P. – Berta J. (Szabó J.), Sebestyén (Somogyi L.), Halasi, Bognár Zs.- Lakatos Gy., Kacz, Szabó Z., Iványi – Fülöp T. (Tóth I.), Szabó A.
Gól: Horváth D. (30., 51.), Mányoki (42.), Horváth G. (67.).

A Kinizsi pótkapusaként a csatár Vida védte a hálót ezen a mérkőzésen, szinte a csapat legjobbjaként. A 28. percben megítélt tizenegyest maga a sértett, Horváth D. értékesítette, 1-0. A 42. percben Balogh hosszú indításával Mányoki lefutotta a vendégek védelmét és kilőtte a hosszú sarkot, 2-0. Az 52. percben újra Horváth D. brillírozott és a hálóba emelte a Kinizsi 3. gólját. 3-0. A 68. percben Balogh indította a jobb oldalon Horváth Dánielt, aki gólpasszt adott Horváth Gábornak, 4-0.

Lajoskomárom–Adony 3-1 (2-0)
V.: Nagy László.
Lajoskomárom: Kajári – Szalai N., Vései, Tulok, Szakáts – Kleiber, Cseke P., Balogh M. (Szilágyi M.), Szili – Reichardt (Horváth D.), Csizmadia. V.edző: Kecskés J.
Adony: Hegedűs – Nebucz F., Németh R., Marczinka M., Szabó B.- Nebucz M., Glonczi, Klér, Marczinka B. (Moldován) – Hollentoner, Csorba T. V.edző: Csorba József.
Gól: Reichardt (3., 59.), Cseke P.(31.), ill. Nebucz M. (58.). Kiállítva: Csorba (79.).
Jók: az egész hazai csapat, illetve senki.

Az első percben egy szöglet után Reichard fejesgóljával megszerezték a hazaiak a vezetést. Ezután továbbra is a lajoskomáromiak támadtak, majd egy-két kihagyott lehetőség után tizenegyesből növelték előnyüket. A második játékrészben az Adony erejéből csak a szépítésre futotta, majd egy kontratámadás után a hazaiak beállították a végeredményt.

LMSK–Sárszentmiklós 0-2 (0-0)
V.: Kovács Tamás.
LMSK: Képli – Teichel T., Lázár s, Kovács I., Földesi (Borka) – Tombor, Sütő, Lakatos Cs., Sinka (Vaskó) – Horváth A., Pómizs T. (Hornyák). V.edző: Kovács István.
Sárszentmiklós: Farkas Z. – Gráczer G., Gráczer B., Tóth L., Hegedűs Gy. – Lajtos, Varga Cs. (Lieszkovszky), Fekete J., Rozsos – Krajcsovics (Vámosi G.), Nagy Á. (Arany). V.edző: Sárai György. Gól: Varga Cs. (57.), Rozsos (71.).

Seregélyes–Baracs 1-1 (1-1)
Vezette: Rózsa József.
Seregélyes: Ács (Závotka) – Molnár Zs., Györe, Kis, Dezső . – Polányi J., Szurovcsják, Benczik A., Polányi Á. – Rapai (Szabó F.), Takács R.. V.edző: Kis Krisztián István.
Baracs: Tóth N. – Hepp, Idei, Suplicz, Bartók S. B. – Meggyes, Németh T.(Kuminka), Právics, Sági – Sebestyén, Szurma. V.edző: Horváth Z. Gól: Polányi J. (18.), illetve Právics (17.).

Tudósítók: Csorba József (Adony), Sági Gábor (Sz.egyháza), Varga Gergely (P.szabolcs), Menus Tamás (Pettend), Varga Mihály (Mány), Mesics János (F. csurgó)