2012.12.31. 15:19

Szilveszteri pezsgőfutás és jó hírek a Velencei-tónál

Agárd - December 31-én, hétfőn délelőtt rajtolt el a hagyományos szilveszteri pezsgőfutás 5 és 14 kilométeres távjának népes mezőnye a Velencei-tó partján, az agárdi VVSI Pro Rekreatione telephelye elől.

Tihanyi Tamás

(Fotó: Lovász Lilla)

Az eseményen a rendezvény vendégeként jelen volt L. Simon László államtitkár, a körzet országgyűlési képviselője is, aki elmondta: a kormány 2,2 milliárd forintos uniós támogatásról döntött a Velencei-tó déli partján lévő vízi sportlétesítmények fejlesztésével kapcsolatban. Több más mellett a közeljövőben felújítják a csarnokot, a kiszolgáló épületeket, a szállót, a kikötőkre egy későbbi időpontban kerülhet sor. A kormány célja az utánpótlásnevelés mellett a rehabilitációs sport segítése, fejlesztése.

A versenyt egyébként a székesfehérvári ARAK atlétája, Farkas Dáriusz nyerte meg, a futók között ott volt Miklósa Erika operaénekesnő is.