2009.01.08. 03:29

Fantasztikusan küzdöttek a Fehérép lányai

<b>Székesfehérvár</b> - Az NB I-es női kézilabda-bajnokság 13. fordulójában a Fehérép Alcoa FKC tegnap a címvédő Győrt fogadta. A vendégek nagy csatában két góllal, 30-28-ra győztek.

Fehérép Alcoa FKC -Győri ETO 28-30 (14-14).

Köfém Sportcsarnok, 1300 néző. Vezette: Herczeg Péter, Südi Péter.

Fehérép Alcoa FKC: Petróczi - Kovács 1, BERNATAVICIUTE 10/2, VIJUNAITE 2, Kamper, TRISCSUK 6/2, Vaszari 2, csere: SZIKORA (kapus), Emberovics, Nikolics, LÉVAI 3, Siti E. 4/3. Vezetőedző: Sótonyi László.

Győri ETO: Herr O. - Mravikova 1, Hornyák, Spiridon, TOMORI 7, Kovacsics 1, Vérten 3, csere: PÁLINGER (kapus), HERR A. 8/1, GÖRBICZ 10/6, Mayer, Rotis-Nagy, Deáki. Vezetőedző: Konkoly Csaba.

Hétméteres: 8/7, ill. 9/7.

Kiállítás: 10, ill. 10 perc.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 2-0, 7.: 5-3, 12.: 8-6, 17.: 9-8, 20.: 10-10, 26.: 13-13, 34.: 16-16, 40.: 17-21, 48.: 23-23, 52.: 25-25.

Nem csak idei, de a bajnokság őszi szezonját is beszámítva először telt meg zsúfolásig a Köfém Sportcsarnok lelátója. Az érdeklődés nyilván a BL-ben menetelő Győrnek is szólt, de a hazai szurkolók a kedvenceik teljesítményére is kíváncsiak voltak. Ami ez utóbbit illeti, a tudósítás elején rögtön leszögezhetjük, hogy le a kalappal a lányok produktuma előtt.

Kezdés előtt kiderült, hogy Sótonyi László szakítva a korábbiakkal, ezúttal csak két kapust nevezett, s a kimaradó Djerics volt. Az már keveseknek tűnt fel, hogy az FKC csapatkapitányaként Vijunaite választott meccslabdát, illetve térfelet Görbicz Anitával. A hazaiak kezdtek, s az 5. percben már 4-1-re vezettek, majd a Győr a 9. percben Herr büntetőjével egyenlített, 5-5. Attól kezdve fej-fej mellett haladt a két csapat, rendre a hazaiak vezettek, s a vendégek egyenlítettek. A bosszantó csak az volt, hogy emberhátrányban az ETO két gólt is szerzett. Szünet után, a 33. percben Görbicz büntetőjével először vezetettek a vendégek (15-16), majd Rotis kiállítása ellenére is két gólt lőttek. Egy góllal, 18-17-re ment a Győr, majd pillanatok múlva, Tomori találatával már 21-17 volt az állás oda. Ám fantasztikusan küzdött az FKC, s noha Emberovicsot kiállították, mégis zsinórban négy gólt lőttek a lányok, azzal 23-23 volt az állás a 48. percben. Izgalmas volt a végjáték, az 57. percben 28-27-re vezetett az ETO, s volt lehetőség az egyenlítésre. Nem sikerült, mert egy kissé elfáradtak a lányok, de a rutinos győriek is, akik azért a játékvezetők szimpátiáját is élvezték...

Mindettől függetlenül a hazaik minden dicséretet megérdemelnek a játékukért.