2008.10.30. 03:29

Itt is, ott is nagy öröm

<b>Székesfehérvár, Dunaújváros</b> - A női kézilabda NB I-ben Fejér megye két csapata hazai pályán mérkőzött. A Fehérép és a Dunaferr is sikerrel vette a nehéznek tűnő akadályt.

Köfém Sportcsarnok, 500 néző. V.: Dobrovits, Tájok.

Fehérép Alcoa FKC: SZIKORA - Kovács 1, BERNATAVICIUTE 10, Siti E. 3, NIKOLICS 3, TRISCSUK 4/1, VASZARI 4, csere: Petróczi, Djerics (kapusok), Vijunaite 2, Kamper, Lévai 1, Szegedi 1, Emberovics 1. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hódmezővásárhely: ABRAMOVICS - Lovász 2, Jókai 3, FÜLÖP, Gaál, Gerstmár 1, Koroknai 3, csere: Vörös (kapus), NYIKOLAJENKO 5, WOLF 8/6, Pollakova, Szepesi. Vezetőedző: Farkas László.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 1-2, 7.: 5-2, 16.: 9-5, 26.: 12-9, 41.: 19-16, 47.: 22-18, 54.: 24-22.

Két vendéggóllal kezdődött a mérkőzés, de azt követően zsinórban öt hazai találat esett, s ez meghatározta a mérkőzés képét. Azonnal időt is kért Farkas József, de ez sem használt, mert a hazaiak agresszív védekezése ezúttal hasznos volt. Arról nem beszélve, hogy Szikora Melinda válogatott formában védett - bár még nem az -, az egész találkozón 49 százalékos hatonysági mutató állt a neve mellett. Ezt a lefújás után Sugár Tímea kapusedző számolta ki. Nagy iramot diktáltak az elszánt fehérváriak, s jellemző, hogy Sótonyi László csak a 17. percben cserélt először: Nikolics helyett Vijunaite lépett pályára. Persze, időnként azért bosszankodtak is a nézők, hiszen a nagy rohanásban jó pár hazai ziccer maradt ki.

A szünet utáni folytatásban, az első eseményt Farkas József sárga lapja, majd 2 perces kiállítása jelentette, miután folyamatosan reklamált. Tartotta 2-3 gólos előnyét a Fehérép Alcoa, de volt, amikor 15-14-re felzárkózott a Vásárhely. Tehette, mert a játékvezetők jó pár érdekes ítélettel fűszerezték a mérkőzést, s ezt töbnyire a hazaiak kárára tették. Az utolsó 5 perc 26-22-es hazai vezetéssel kezdődött, a vendégek sem adták meg magukat, de ekkor már látható volt, hogy a fehérváriakat nem lehet feltartóztatni. Az 58. percben Vaszari könyöklésért még azonnali piros lapot kapott, de ez már nem osztott, nem szorzott, mert a hazaiak könyörtelenül kihasználták a lehetőségeiket, s megérdemelt győzelmet arattak.

- Számunkra ez a két pont olyan, mint egy karácsonyi ajándék. Remélem, hogy ezzel megindulunk felfelé - mondta Sótonyi László.

A forduló rangadóján tegnap este a Dunaferr a Ferencvárost fogadta, és 34-31 (15-13) arányban diadalmaskodott a dunaújvárosi szurkolók nagy örömére. A piros-fehérek magabiztosan uralták a találkozót, és megérdemelten húzták be a két pontot.