2008.10.27. 03:29

Ez a nép akarata

<b>Székesfehérvár</b> - Elégedetten hagyták el szombaton este a hazai szurkolók a Sóstói Stadiont, hiszen kedvenceik, az FC Fehérvár játékosai egy jó mérkőzésen 3-2-re nyertek a Győr ellen.

Azt mondták és írták sokan a különböző ternetes fórumokon: ha ismét nyeretlen marad a Vidi, akkor legközelebb már nem mennek ki a Sóstói Stadionba. De ezek a vélemények hangoztak el egyre gyakrabban a lelátón is, nem egyszer erősen, időnként nyomdafestéket nem tűrően kritizálva a szakmai stáb és a csapat tagjainak a teljesítményét. Ha azt vesszük, a belépő megváltásával a nézők jogo-sultságot szereznek a véleményalkotásra, legyen az akár keményebb hangvételű is.

Lehet ezen megsértődni, durcásan elvonulni a sarokba, de azt tudomásul kell venni: a futball, a csapat játéka és a szurkolók kölcsönös szimbiózisban léteznek egymással. Mint például szombaton este, amikor az FC Fehérvár játéka győzelemmel párosult, arról nem beszélve, hogy a pályán látottak is alapvetően elégedetté tették a kritikus közönséget. És most itt essék szó például az ultrák, a Red Blue Devils tagjairól, akik külön koreográfiával készültek a Győr elleni összecsapásra. No meg az 1956-os forradalom évfordulójára - legalábbis az egyik RBD-tag elmondása szerint. Ugyanis még a kezdés előtt a szektor teljes hosszában kihúztak egy 3 méter magasságú piros-kék zászlót, s a lelátón 300 kartonlapot emeltek a magasba, s azokon a Támadás! felirat virított. Ez volt látható a kerítésre kifeszített óriási drapérián is, aminek a közepére még egy T34-esre emlékeztető harckocsit is felfestettek. Mindezekkel vélhetően a nép egyértelmű akaratát és üzenetét tolmácsolták a hazai csapat irányába. Azt azért határozottan nem állítanám, hogy ez a látvány hatott doppingként az FC Fehérvár csapatára, viszont az egyértelmű tény: a piros-kékek felturbózott támadó állapotban játszottak és nyertek a Győri ETO ellen. Teljes joggal, s lám-lám, máris oly mértékben elégedett volt a közönség, hogy játék közben, de főként a találkozó lefújása után vastapssal jutalmazta a hazai futballistákat. Akik azért minden elismerés mellett egy apró tüskét csak kapnak: a tábor tagjai - akik legközelebb idegenben, így a Fáy utcában és Nyíregyházán is ott lesznek majd - azért azt megérdemelték volna, hogy a csapat egységesen megköszönje nekik a kitartó buzdítást, a lelkesedést. De vissza a mérkőzésre, a vastapsra: ugyan csak egy góllal nyertek a hazaiak, de azzal lekaszálták a riválist, ráadásul a 90 perc során az iramra, a színvonalra sem lehetett különösebb panasz.

Persze, azért azt sem tagadhatjuk, hogy a fanyalgók is hallatták a hangjukat, de ők már csak ilyenek: ha van sapkája azért, ha nincs, akkor meg azért... Abban van némi igazságuk, hogy egy-két játékosban még több spiritusz rejtőzik, de kérem, egy ilyen meccs után miért kell a kákán is a csomót keresni? Hiszen Sitku büntetőjével már a 3. percben vezetéshez jutottak (1-0), amire viszont Bajzát tizenegyese volt a válasz, 1-1. Sűrün peregtek az események, aztán a 39. percben Pavlisics is betalált, 2-1. Szünet után, a 47. percben Józsi ismét kiegyenlített (2-2), de a végső, a győztes találatot Sitku szerezte a 62. percben, 3-2.

Remélhetően a szombati az FC Fehérvár igazi arca.

Azt mondták és írták sokan a különböző internetes fórumokon: ha ismét nyeretlen marad a Vidi, akkor legközelebb már nem mennek ki a Sóstói Stadionba. De ezek a vélemények hangoztak el egyre gyakrabban a lelátón is, nem egyszer erősen, időnként nyomdafestéket nem tűrően kritizálva a szakmai stáb és a csapat tagjainak a teljesítményét. Ha azt vesszük, a belépő megváltásával a nézők jogo-sultságot szereznek a véleményalkotásra, legyen az akár keményebb hangvételű is.

Egervári Sándor, a Győri ETO vezetőedzője: - Gratulálok a Fehérvárnak a győzelméhez. Nagyon küzdelmes, helyenként jó játékot hozó mérkőzés volt. Kikaptunk, mert most nyitottabban védekeztünk, s nem kaptunk meg egy büntetőt, de ez nem mentség.Az FCF futballistái megfogadták az RDB tanácsát: a támadásaikat siker koronázta.

Varga István, az FC Fehérvár vezetőedzője: - Egy nagyon jól futballozó Győrt sikerült legyőznünk, nekünk nagyon kellett már ez a siker. A fordulópont az volt, amikor 2-2-es állásnál Böőr kihagyta a helyzetét, ám így is teljesen jogos a győzelmünk.

FC Fehérvár-Győri ETO 3-2 (2-1)

Sóstói Stadion, 1765 néző. Vezette: Vad II István (ifj. Tóth Vencel, Tóth István).

FC Fehérvár: Sebők 7 - Andics 6, Koller 6, ifj. Horváth 6, Mohl 6 - Sifter 6, Pavlisics 7, Farkas 7, Dvéri 7 - Simek 7, Sitku 8. Vezetőedző: Varga István.

Győri ETO: Varga 6 - Bank 5, Supics 6, Zámbó 5, Pintér 5 - Koltai 6, Jkl 6, Józsi 7, Bicak 6 - Böőr 7, Bajzát 6. Vezetőedző: Egervári Sándor.

Cserék: Dvéri helyett Polonkai (68. perc), Simek helyett Kulcsár (77.), Pavlisics helyett Romero (82.), illetve Bank helyett Nikolov 6 (36.), Jkl helyett Kovács Z. (68.), Bicak helyett Brnovics (80.).

Sárga lap: Horváth, Sitku, illetve Bicak, Bajzát, Zámbó.

Szögletarány: 5:6 (2:3).

Székesfehérvár- Az NB I-es labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában megszerezte a második győzelmét a BFC-Siófok: a Balaton-partiak meglepően simán, 4-1-re verték el a Diósgyőrt. Még a forduló nyitányán a Debrecen hazai pályán a Honvédot fogadta, s 4-2-re győzött a fővárosiak ellen. A forduló rangadójának a címvédő MTK szombathelyi fellépése számított. A mérkőzésen nem született gól, s ezen a hazai drukkerek úgy felbosszankodtak, hogy megtalálták Csertői Aurélt... Meglepetés született Kecskeméten, ahol az eddig remeklő hazai csapat 4-3-ra kikapott a Kaposvártól. Szintén a vendégcsapat sikerét hozta a REAC-Vasas összecsapás, az angyalföldiek 2-0 arányban győztek. A tegnap esti Nyíregyháza-Zala-egerszeg és az Újpest-Paks mérkőzések lapzártánk után fejeződtek be, azokat a tabella nem tartalmazza.