2008.08.07. 02:29

Az egyik csapat már továbbment

<strong>Balatonfüred</strong> - Tegnap tovább folytatódtak a küzdelmek a labdarúgó Magyar Kupa orszá-gos főtábláján. Az első körben az FC Fehérvár II csapata 4-0-ra győzött Balatonfüreden.

BFC: Erős - Plander, Kovács I., Naggyőri, Klausz (Lukács), Szabó, Pál, Gosztola, Németh (Farkas A.), Bertalan (Szalai), Benedek. Edző: Szász Sándor.

FC Fehérvár II: Halasi - Vaszicsku, Czuczi, Bencze, Farkas V. - Kovács T., Balaskó - Varga, Magyar (Fekete), Baracskai (Molnár) - Lelkes (Tányéros). Edző: Csucsánszki Zoltán. Gólszerző: Vaszicsku 2, Varga, Lelkes.

Kiállítva: Kovács T. (Fehérvár, második sárga lap a 62. percben) és Farkas A. (Balatonfüred, a partjelző megsértéséért a 77. percben).

A Puskás Akadémia Fehérvár közös U19-es csapata szerepelt a tegnapi mérkőzésen, az FC Fehérvár II jogán. A fiataloknak nem okozott gondot az egykor szebb napokat látott Balatonfüred legyőzése. A házigazda jelenleg a Veszprém megyei I. osztályban szerepel, s legutóbb a harmadik helyen zárt. A vendégek már az első félidőben is uralták a játékot, de a támadások befejezése még nem hozott gólt.

A szünet után meglódult a csapat, a 47 percben egy szöglet után Vaszicsku közelről lőtt a hálóba, 0-1. Csak 8 perc kellett az újabb találathoz, akkor Varga 22 méteres szabadrúgása után landolt a labda a kapuban, 0-2. A 60. percben Lelkes lódult meg, s a kapust is elfektetve volt eredményes, ezzel már 0-3. A végeredményt a 88. percben Vaszicsku állította be, miután 4 méterről fejelt a kapuba, 0-4.