2007.10.11. 02:29

Szép volt, fiúk!

Székesfehérvár - Második mérkőzését is a Sóstói Stadionban vívta tegnap este az U19-es magyar labdarúgó-válogatott. Ezúttal már jóval komolyabb riválisa volt a csapatnak.

Kovalcsik Katalin

A kazahok elleni hétfői fölényes, 6-0 arányú siker kellő önbizalmat adhatott a magyar válogatottnak a szerdai összecsapásra, még annak ellenére is, hogy tegnap a brit játékstílus egyik prominens képviselője, Wales volt az ellenfél a Sóstói Stadionban. A hazai bajnokságban pallérozódó labdarúgók mellett a nevesebb magyar futballisták, így a liverpooli Gulácsi és Németh, az olasz Sampdoriában egyre ismertebb Koman, vagy a Moszkvában légióskodó Dudás, vagyis Sisa Tibor szövetségi edző egész csapata győzelemre készült a sípszó előtt, mert az újabb siker már a továbbjutást jelentette volna. A szigetországi csapat - North - Ribeiro, Wilson, Partineton (Edwards), Graves - Moble (Kelleher), Howard, C. Jones, McLaggon - Brown, I. Jones - kezdte a találkozót, ám a magyarok - Gulácsi - Szekeres, Korcsmár, Lengyel, Kádár - Gál (Simon Á.), Busai, Koman, Dudás (Németh) - Nikházi, Szabó (Nagy O.) - villámgyors támadás végén Busai 10 méteres góljával megszerezték a vezetést, 1-0. A találat után a magyar válogatott egyértelműen uralta a játékot, az ellenfél ennek nem találta az ellenszerét. A 21. percben viszont egy veszélyes kontra után egyenlíthettek volna, ám a hazai 16-oson belül Kádár tanítani való módon emelte ki a labdát, McLaggon elől. Ezt követően, a félidő derekán egy kissé leült a játék, a két csapat a mezőnyben gyömöszölte egymást. A magyarok szempontjából ez érthető is volt, hiszen őrizhették a megszerzett előnyt. A félidő hátralévő részében Nikházi két veszélyes lövése okozott gondot. Már úgy tűnt, hogy egygólos magyar vezetéssel zárul a játékrész, amikor a hosszabbításban egy jobb oldali szabadrúgás után Partineton hét méterről fejelte a labdát a bal felső sarokba, 1-1.

A szünetben a felnőtt válogatott tagjait, Juhász Rolandot, Csizmadia Csabát, Vass Ádámot és Dzsudzsák Balázst faggattam a látottakról, akik elégedettek voltak a fiatalok teljesítményével, de sajnálták a bosszantóan bekapott gólt. Ugyanakkor kijelentették, hogy szerintük 3-1 arányú magyar győzelemnek örülhetünk a végén. Így legyen ötös találatunk a lottón, hiszen jóslatuk bevált. A 63. percben Koman hosszan előrevágott labdáját Németh 10 méterről vágta be a kapuba, 2-1. A harmadik magyar gól a 76. percben született: Gál hosszú labdájába Nikházi jobb külsővel belepiszkált, North ekkor még bravúrral mentett, ám a következő pillanatban Németh 10 méteres lövésénél már tehetetlen volt, 3-1. Ezzel a győzelemmel a Svájc elleni találkozótól függetlenül válogattotunk már továbbjutott. Gratuláció jár a fiatal játékosoknak.