2007.10.24. 02:29

Hol van Fortuna?

Székesfehérvár - Vajon meglesz az Alba Volán SC jégkorongozóinak első győzelme az EBEL bajnoki küzdelmei során? Ez a kérdés foglalkoztatta a nézőket. A válasz: nem sikerült.

Kovalcsik Katalin

A találkozóra érkező szurkolók optimistán várták, hogy bedobják a korongot, és elkezdődjön a játék.

Az Alba Volán SC Budai - Tokaji, Horváth, Gosselin, Ocskay, Kangyal, Galvins, Stastny, McSwain, Benk, Svasznek, Borostyán, Rajz, Gröschl, Fodor, Dostal, Ondrejcik, Sofron, Vaszjunyin, Majoross csapata, a vendégek Enzenhoffer - Ratz, Quantsching, Reichel, Furey, Rebek, Tory, Hinz, Norris, Thomson, Schellander, Horsky, Heger, Ban, Craig, Schuller, Iboung, Schneider, Harand összetételű legénységével nézett farkasszemet. A vendégek ugyan csupán egy hellyel előzik meg a volánosokat a tabellán, de pontszámban már tetemes a különbség a két együttes között. Nagy lendülettel kezdtek a vendégek, de az első helyzet a hazaiak előtt volt, Benk lövését védte a kapus, majd Mc-Swain újrázását is hárította. Az ellentámadásból aztán Thomas a 2. perc végén nem hibázott, 0-1. Emberhátrányban Gosselin ijesztgette a klagenfurtiak portását, de az nem ijedt meg. Ha a csapat nem is ütött hátrányban gólt, de legalább nem kapott, és ebben a ligában már ez is öröm... Az már kevésbé, hogy néhány perc múlva újra hátrányt kellett kivédekeznie a volánosoknak. És láss csodát, ismét fehérvári helyzetet jegyezhettünk fel, Gosselin találhatott volna be, de mellé bombázott. A hazaiak néhány percen át a kapujához szögezték ellenfelüket, hogy aztán a játék hullámzását jelezve a Klagenfurt vegyen lendületet. Jó volt a mérkőzés, a házigazdák egyenrangú partnerei voltak az Alpok mellől érkezett látogatóknak, akik láthatóan igencsak jóban voltak a koronggal, és rendkívül gyorsan, technikásan játszottak.

Az első esemény a második szakaszban: a 24. percben Ban lövése után csilingelt a hazai kapuvas. Egy percig kettős emberelőnyben volt az Alba Volán SC, de hiába, Tokaji bombája után szisszent nagyot a lelátó népe, de nem sikerült élni a lehetőséggel. A közönség lelkesen űzte, hajtotta kedvenceit, rohant, támadott a csapat, de a Klagenfurt játékosai bebizonyították, védekezésben is tudják a dolgukat. És a 32. percben siker koronázta a volános fiúk remeklését: Kangyal gólja az egyenlítést jelentette, McSwain átadása után, 1-1. Galvins lövése ígért gólt, de ez csak szépséges ígéret maradt. Az utolsó harmad első 10 perce a Voláné, a záró játékrész a vendégeké volt. Aztán az 57. percben Rajz Attilát állították ki, s az emberelőnyt az 59. percben Harand használta ki, 1-2, s ezzel a Klagenfurt győzött.