2007.10.01. 02:29

A kiállítás után eldöntötték

Felcsút (dcs, bb) - Az FC Felcsút a nyolcadik forduló után egy pontra közelítette meg az egymás ellen döntetlenező Haladást és Pápát az NB II Nyugati-csoportban.

Kovalcsik Katalin

FC Felcsút-Kaposvölgye4-0 (0-0)Felcsút, 400 néző. Vezette: Oláh (Szalai, Varga).

Felcsút: Kozma - Szalai, Tamási, Trampler, Mihályi - Sipos K. (Schrancz, a szünetben), Domján, Gálos (Weitner, 64.), Török (Móri, 60.) - Kovacsics, Venczel. Edző: Urbán Flórián.

Kaposvölgye: Viniczai - Szabó Sz., Becsiri, Udvari, Gellér - Nikolics (Jagodits, 62.), Kővári (Juhász, 66.), Szabó L., Huzmi (Szögedi, 52.) - Godslove, Kerek. Edző: Horváth Lajos.

Kiállítva: Szabó (59. perc).

A szerdai, Fradi elleni kupavereség után nem volt sok ideje a bánkódásra a Felcsút együttesének, hiszen az ebben a bajnokságban meglehetősen jól szereplő, hét forduló után az ötödik helyen tanyázó Kaposvölgye látogatott Tamási Zoltánékhoz szombaton este. Jó mérkőzésre volt kilátás.

Az első negyedórában kiegyenlített csatát láthattak a nézők, nem kímélték egymást a játékosok, nagy volt az iram. Aztán elkezdett nyomni a Felcsút, ennek megfelelően akadtak is helyzetek a hazaiak előtt, de ezek kimaradtak. A somogyiak kontrákból próbálkoztak, de ők sem tudtak vezetéshez jutni.

A második félidő meghozta a mérkőzés fordulópontját, hiszen a vendégeknél Szabó gyorsan összegyűjtött két sárga lapot és így az 59. percben tíz főre fogyatkozott a Kaposvölgye. Villámgyorsan használta ki az emberelőnyt a hazai alakulat, a 61. percben a sokáig mellőzött Kovacsics szerzett gólt, 1-0. A 68. percben ismét a jó felépítésű csatár volt eredményes, majd egy perccel később az ezen a mérkőzésen csak csereként beálló Weitner növelte a felcsútiak góljainak számát, 3-0. A pontot az i-re egy másik cserecsatár, Móri Tamás tette fel, aki a 82. percben vette be Viniczai Ádám hálóját, 4:0.

A Felcsút a két éllovas, a Haladás és a Pápa közvetlen közelébe ért, a Gyirmóttal holtversenyben már csak egy pont a lemaradás.