2007.09.17. 02:29

Gyorsabb, harciasabb volt a Bányász, így nyert

Bakonycsernye (bb) - Szép időben, kiváló körülmények között került sor az újonc Bakonycsernye és a Csór mérkőzésére. Hancsák Gábor tanítványai remekeltek és otthon tartották a három pontot.

Bobory Balázs

Bakonycsernye, 250 néző. Vezette: Horváth.

Bakonycsernye: Dreska - Guitprecht, Hancsák A., Schneider, Zách - Hanzli, Simek Cs. (Simek A.), Varga J. (Tóth S.), Horváth Z., Arany (Galló) - Kadlecsik. Edző: Hancsák Gábor.

Csór: Kiss G. - Totsche , Korán, Juhász, Kovács J. (Botka) - Ódor, Nagy K., Szmilek (Vajda), Cs. Nagy - Barkóczi, Doma. Játékosedző: Vajda Gusztáv.

1. perc: Hanzli a jobb oldalról tört középre, tisztára játszotta magát és 14 méterről Kiss lábai között a kapuba lőtt, 1-0. 13. perc: Ódor passza érkezett a ziccerben álló Doma mögé. 30. perc: Egy előrevágott labda Kadlecsik elé hullott, aki 13 méterről tüzelt, a nem túl erős labda Kiss lába alatt a bal sarokban kötött ki, 2-0. 37. perc: A félpályánál Hanzli kényszerítőzött Horváthtal, a visszakapott labdával a 16-osig robogott és a kapu bal oldalába lőtt, 3-0. 63. perc: Schneider szöktett a lesgyanús helyzetben lévő Kadlecsiket, aki szépen passzolta el a labdát Kiss mellett.

Jók: Az egész hazai csapat, ill. Ódor. Ifj. mérk.: 6-2.

Bakonycsernyére visszatért a megyei I. osztályú futball. Az újonc együttesben szinte csak helyiek rúgják a bőrt, fiatalok, gyorsak és motiváltak. Nem csoda hát, hogy a régiek - mint például a csernyei fociörökös ikonja , Kovács József - is szívesen nézi meg az utódokat. A korábbi harcostárs, a jelenlegi edző, Hancsák Gábor most gondterhelten várta a derbit, mivel a bányászcsapat egyik legjobbja, a kapus Lukács László sérülés miatt nem játszhatott. A csóri edző, Vajda Gusztáv is panaszkodott, hogy kevesen vannak, így nem lehetett tudni, kinek a javára dől el a találkozó.

A hazaiak villámgyors góllal vezetést szereztek, majd rendkívül okosan visszahúzódtak és kontráztak a villámgyors Hanzli és Kadlecsik révén. Előbbi annyira megkeverte a csóriak bal oldalát, hogy mire a vendégek felocsúdtak és átszervezték védekezésüket, már elment a mérkőzés. Hiába birtokolta többet a labdát a Csór, a Bakonycsernye sokkal veszélyesebben futbalozott. A második félidőben már csak a becsület hajtotta a látogatókat, a házigazdák pedig jó néhány helyzetet elpuskáztak. A szurkolók remekül szórakoztak, ha így játszik a Csernye továbbra is, biztosan bentmaradt az osztályban.