2007.06.18. 02:29

Bajnokhoz méltó hajrával győzött a hazai csapat

Velence (kt) - A bajnok a negyedik helyezettet fogadta az utolsó fordulóban és bár a vendégcsapat szinte végig jól játszott, a hajrát nem bírta erővel és a hazai gárda a maga javára fordította a mérkőzést.

Kovalcsik Katalin

Velence, 300 néző, v.: Becséri Dániel (Szűcs, Viniczai)

Velence: Krencz - Lába (Éliás), Janicska, Kiss (Baji) - Király, Roth, Németh, Csanádi J., Csanádi Zs. (Antal) - Pál, Csorba. Edző: Csábi József.

Sárszentmiklós: Papp Z. - Csanaki, Szarka,Papp A., Palotás - Szabó L., Salga, Markovics, Tóth (Káli) - Bakos (Tórizs), Szabó Z. (Král). Megb. edző: Domiján János.

21.p.: Janicska Szabó Z-nak adta a labdát, aki nagy helyzetben alig lőtt mellé. 24.p.: Salga 30 m-ről lőtt, a labda éppen Krencz előtt pattant le, aki bravúrral védett. 33.p.: Egy hosszú indításra Krencz feleslegesen futott ki, Bakos átemelte, 0-1. 43.p.: Csanaki bombáját Krencz tenyerelte ki nagyot védve. 73.p.: Csorba beadását Pál ziccerben Papp lábába fejelte. 85.p.: Németh 25 m-ről szabadrúgásból védhetetlen gólt lőtt a bal felső sarokba, 1-1. 87.p.: Pál kisodródott helyzetből lőtt, Papp Z. még védett, de a kipattanót Csorba az üres kapuba lőtte, 2-1.89.p.: Tórizs emelte át a kifutó Krenczet, de labdája kevéssel mellé ment.

Jók: Németh, ill. Csanaki, Salga, Markovics. Ifi: 4-0.

Az első játékrész egyértelműen a vendégcsapaté volt, játékosaik szépen passzolgatva rendre eljutottak a velencei tizenhatosig, Krencznek egyre több dolga volt az idő haladtával. A Velence enervált volt (a lelátó népe folyamatosan a némi alkohol társaságában eltöltött szombat estét jelölte meg a gyenge hazai játék hibaokaként), játékosaik az ellenfél tizenhatosáig még éppencsak eljutottak, de tovább nem. Mi sem jellemezte jobban a játék képét mint a 10-0-ás(!) szögletarány a vendég javára. Az egyébként jól védő Krencz hibájának is köszönhetően jogos vendégvezetéssel fordultak a csapatok.

A második játékrészre nekidurálta magát a Velence, ha nem is ment technikából, de erőből annál inkább: nagy rohamokat indítottak és a folyamatosan fáradó ellenféllel szemben már helyzetekig is jutottak. A Sárszentmiklós elkótyavetyélte kontralehetőségeit, pedig a kitámadó hazaiak között volt lehetőségük szép számmal. Az egyenlítő gól előtt egy perccel is a vendégeknek volt ziccerük, de kihagyták és a futballsors büntetett: két perc alatt lőtt két góllal fordított a Velence. Tórizs még egyenlíthetett volna, nem tette, nyert a bajnok.

Ezzel elkezdődhetett a velencei karnevál...