2007.05.07. 02:29

Szélmalomharc

Miskolc - Nem játszott rosszul az FC Fehérvár, szombaton mégis kikapott a Diósgyőrtől. A találkozó után Marijan Vlak ismét kifakadt - némi joggal - a játékvezető ítéletei miatt.

Mennyivel könnyebb és egyszerűbb napjainkban eljutni Miskolcra, mint mondjuk, akár pár évvel ezelőtt. Beszámítva a fővárosi átutazást is, a sztrádákon két és fél óra alatt célba ér az ember.

De vajon célba ér-e az FC Fehérvár csapata Diósgyőrben, vagyis az MTK elleni hazai siker után, s tovább gyarapítja győzelmeinek a számát? Ez a kérdés izgatta leginkább azt a mindenre elszánt 50-60 fehérvári fanatikust is, aki a zord idő ellenére is követte csapatát a messzi idegenbe.

A stadion felújított főépületében rögtön egy meglepő - másutt még nem tapasztalt - ténnyel szembesült lapunk még hét közben akkreditált (írásban bejelentett) stábja: fotósunknak ki kellett töltenie egy nyomtatványt, honnan jött, mit akar, s tudomásul veszi, hogy... Nyilván, rend a lelke mindennek, így nem is kötekedtünk. Aztán elkezdődött a találkozó, s a rádióban a körkapcsolásos közvetítés, benne a miskolci tudósító bejelentkezése: onnan tudtuk meg, hogy volt olyan újságíró, aki nem kívánatos személy lévén, nem nyert bebocsátást a hazai szentélybe...

Szerencsére nem mi voltunk azok. Apropó közvetítés, a rádiót is hallgató kollégám egyszer csak megbökött: Vezet a Paks Pécsett, Horváth Feri a gólszerző. Utólag gratuláltam az exfehérvári támadónak, aki erre talányosan csak annyit mondott: Minden gólom egy üzenet...

Amikor ő bevette a pécsi kaput, akkor viszont a Diós-győr sajnos már vezetett az FC Fehérvár ellen. Történt, hogy a 6. percben bizonytalankodtak a védők, s ezt a kameruni Sadjo azonnal kihasználta, 5 méterről lőtte a labdát a kapu jobb oldalába, 1-0.

Sebaj, legyintettek a fehérvári érzelmű drukkerek, s tették ezt azért, mert a mezőnyben a vendégek egyenrangú partnerek voltak, s helyzetük is adódott Szalma kapuja előtt. Egyre több veszélyes támadást vezettek, s ez a 40. percben már góllá érett: Farkas és Vayer kisszöglete után Farkas a kapu elé tekerte a labdát, amit az érkező Dajics 5 méterről lőtt a hálóba, 1-1.

Szünet után sem változott a játék képe, mindkét csapat rendületlenül zakatolt. Különösen Nagy Dani volt elemében, ha kellett hátul, vagy középen, s természetesen elöl is felbukkant a játék során. Villámlépteit nem is tudták követni a hazaiak, csak nézték a hátát, vagy nemes egyszerűséggel felrúgták, lerántották.

Érett a piros-kékek gólja, ám egy kontra végén, a 67. percben mégis a hazaiak örülhettek: Sadjo beadását Douva 3 méterről pofozta a vendégek kapujába, 2-1. A hátralévő időben ugyan iparkodott a Fehérvár, de az egyenlítés nem jött össze. Sőt, következett a feketeleves: a 90. percben Horváth Gábor megkapta a 2. sárga, majd így a piros lapot, majd Nagy (immár harmadszor) is besárgult. Ez azt jelenti, hogy pénteken, a Győr elleni hazai bajnokin egyikük sem léphet majd pályára.

- Az első lap még jogos volt, de a második... Nekünk kellett volna bedobni a labdát, de nem így történt. Ezt kérdeztem meg a partjelzőtől normális hangnemben, s ezért kaptam a lapokat az odafutó játékvezetőtől, aki meg sem kérdezte az asszisztensét - mondta Horváth Gábor.

- A labdáért küzdöttünk az egyik hazai játékossal, aki feldobta magát. Szabadrúgást kapott, mire azt kiabáltam: Nem csináltam semmit, b..d meg. Villant a lap, de nem értem, mert a mérkőzésen ennél sokkal, de sokkal cifrább dumák is elhangzottak, de büntetlenül... - kesergett Nagy.

Végül nyert a Diósgyőr, de a bentmaradás érdekében ez kellett a hazai csapatnak.

Diósgyőr-FC Fehérvár 2-1 (1-1)Miskolc, 3000 néző.Vezette: Sulyok Gergely(Heibl József, Forgács Attila)Diósgyőr: Szalma 5 - Farkas V. 5, Hegedűs 6, Katona 5, Sadjo 7 - Sipeki 5, Vitelki 5, Foxi 6, Rubint 5 - Douva 6, Simon 4. Vezetőedző: Csank János.

FC Fehérvár: Sebők 6 - Fehér 5, Baranyai 5, Koller 5., Horváth G. 5-23 - Bozics 5, Csobánki 4 - Nagy 7, Farkas B. 6, Vayer 6 - Dajics 6. Vezetőedző: Marijan Vlak.

Csere: Simon helyett Faggyas (63. perc), Sipeki helyett Huszák (82. perc), Sadjo helyett Binder (90. perc), illetve Vayer helyett Bölcsföldi (79. perc), Farkas B. helyett Disztl D. (86. perc).

Sárga lap: Katona, illetve Horváth, Koller, Nagy.

Szögletarány: 5:6 (4:5)

Csank János, a Diósgyőr FC vezetőedzője: - Nagyon nehéz volt átjátszani a fehérváriak középpályáját, de szerintem a mi kapunk előtt az FC Fehérvár nem volt olyan veszélyes. Nagyon örülök, hogy hoztuk az utolsó hazai mérkőzésünket, úgy érzem, hogy ennyivel jobbak voltunk. Nagyon kellett ez a győzelem, hiszen az utolsó három mérkőzésünket idegenben kell lejátszanunk.

Marijan Vlak, az FC Fehérvár vezetőedzője: - Úgy vélem, hogy csapatom jól játszott a mérkőzésen, de nem volt lehetőségünk az egyenlítéshez, mert tizennégy ellenfelünk volt a pályán. Az egész tavaszi szezonunk erről szól, ez ismétlődik meg, immár sorozatban. Szélmalomharcot vívunk, csak azt nem tudjuk, hogy miért. Ez már szégyenletes dolog, ami velünk történik a mérkőzéseken.