2007.05.10. 02:29

Megharcoltak, végül kikaptak

Szeged (gp) - A férfi kézilabda NB I-es bajnokság elődöntőjében a harmadik párharcot a Pick-Szeged nyerte meg a Dunaferr SE ellen, így a Tisza-partiak jutottak be a döntőbe.

Kovalcsik Katalin

A mérkőzés délutánján a Dunaferr együttesének tagjai nyugodtan aludtak a Szegedig tartó úton. Ebből is látszott, a fiúk tényleg nem stresszelnek a mindent eldöntő mérkőzés előtt. A találkozó kezdetén, az első percek után Stochl rögtön megfogta Bajusz hetesét, majd öt perc után a mérkőzés, és egyben a Dunaferr első gólját Császár szerezte. Mezei egyenlítése után itt is, ott is hibáztak az együttesek, végül a Pick vezetését a 7. percben Krivokapics szerezte meg, majd büntetőből is eredményes volt, így a 9. percben a Szeged már 3-1-re ment. Kukucka gyatra lövését Puljezevics védte, ami után ismét Krivokapics volt eredményes, így már három volt a különbség a hazaiak javára. A folytatásban a hazaiaknak ment jobban, így 7-3-as Pick-előnynél Imre Vilmos időt is kért. Úgy nézett ki, ez bejött, ugyanis a támadójáték feljavult, Stochl ziccereket védett, és ennek köszönhetően is a 25. percre Nagy Kornél góljával 12-10-re felzárkózott a városi gárda. Az első félidő végén Bajusz durván lekönyökölte Kukuckát, a két játékos a földre esett, ahol az újvárosiak szlovák légiósa ellökte a durva szegedit. A bírók döntése a következő volt: Bajusz két percet, míg Kukucka azonnali piros lapot kapott. Így a dunaújvárosiak a második 30 percre elvesztették karmesterüket.A második játékrészben szenzációsan kézilabdázott a Dunaferr, hiszen tíz perc alatt egyenlített (18-18). Innentől kezdve egészen az utolsó két percig fej-fej mellett haladt a két gárda, hol a Dunaferr, hol a Pick vezetett egy-egy találattal. Az utolsó két percben a Kékes-testvérek több olyan ítéletet is hoztak, amellyel a dunaújvárosiakat sújtották. Az már csak hab volt a tortán, hogy Puljezevics sportszerűt-lenül a dunaújvárosi szurkolókat hergelte. A végén a Dunaferr két góllal kikapott, de egy rossz szó sem érheti a csapatot, ugyanis méltó ellenfele volt a sokak által sokkal esélyesebbnek tartott Szegednek. A Dunaferr pénteken a harmadik helyért a PLER ellen otthon kezdi el a párharcot.

Pick Szeged-Duna-

ferr SE 28-26 (14-11)

Szeged, 4000 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.

Pick-Szeged: Puljezevics - Berta, Herbert, Djurkovics, Andjelkovics 4, Bajusz 5/4, Vadkerti 2. Csere: Mezei 3, Ilyés 7, Krivokapics 7/1, Szente (kapus). Edző: Vladan Matics.

Dunaferr SE: Stochl - Iváncsik 1, Nagy K. 2, Rosta, Kemény, Grebenár 2, Törő 9/5. Csere: Tóth, Zubai 1, Császár 9, Kukucka 2, Mikler (kapus). Edző: Imre Vilmos.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc

Hétméteres: 5/4, ill. 5/5