2007.04.16. 02:29

Nagy lépést tettek ezzel a bentmaradás felé

Székesfehérvár (pb) - Élethalálharcot ígért a vasárnapi kiesési rangadó, hiszen aki nyer, az továbbra is versenyben marad, aki kikap, szinte ledolgozhatatlan hátrányba kerül. A párharcból végül a fehérváriak jöttek ki győztesen.

Parall Bálint

Szfvár, 100 néző, vezette: Tömöri (Nagy, Győri)

Alba Regia: Uhrin - Parall, Fésű, Gévai, Somogyi, Kuhinko (Mézner), Galaczi, Kovács, Csorba, Soós (Knausz), Pavlik (Zab). Edző: Beszédes Sándor.

Adony: Hegedűs - Nebucz, Studeny (Tokai), Asztalos, Huszák, Auer, Bakos, Lelkes, Camin, Szabó (Bokor), Kolonics (Köller). Edző: László Tamás.

4. perc: Kuhinkó beadását Fésű fejelte vissza a hosszú sarokról, az üresen álló Soós pedig a kapuba bólintott, 1-0. 10. perc: Kovács indította Soóst, aki lefutotta védőit, majd a hosszúba lőtt, 2-0. 35. perc: Soós lépett ki a leshatárról, Pavlikhoz továbbított, aki pedig a kapuba, 3-0. 62. perc: Bakos lépett ki a védők közül, majd 16-os oldaláról ellőtte, Uhrin védett. 70. perc: A saját 16-osukon belül eladták a labdát a hazai védők, Bakos éles szögből mellé lőtt. 80. perc: Knausz zseniális passzát Galaczi vette át, majd a rövid sarokba lőtt, 4-0. 85. perc: Huszár lépett ki a jobb oldalon, elvitte Fésű mellett, de estében fölé lőtt. Jók: Uhrin, Galaczi, ill. Nebucz, Asztalos, Huszár. Ifj. mérk.: 0-0.

Beszédes Sándor, a hazaiak trénere nem kertelt, kerek perec kijelentette, aki elbukja ezt a mérkőzést, nem érdemli meg a megyei I. osztályú tagságot. Persze szigorúnak tűnhet a kijelentés, de e mögött feltétlen bizalma, és nem kevés tapasztalata lakozott. Tanítványai nem is okoztak csalódást, hiszen 10 perc alatt már kétgólos előnyhöz jutottak, tegyük hozzá, ehhez az adonyi védelem hathatós támogatása is kellett. A hosszú betegségből visszatérő Soós Krisztián jegyezte mindkét találatot, jelezve, nem múlt el nyomtalanul az a sok élvonalban töltött év. A hidegzuhany hatására László Tamás még az első félidőben kihasználta mindhárom cseréjét, ám a helyzetkihasználás így sem sokat javult. A hazaiak Pavlik révén tovább növelték az előnyt, a második félidőben - amit egyébként az elsőhöz hasonlóan az Alba Regia kezdett - felélénkült az adonyi csapat, de sem Bakos, sem Asztalos nem találta el a kaput. László Tamás pont ezért volt bosszús a találkozó után, mint mondta, gólok nélkül nem lehet mérkőzést nyerni, az első három gólt pedig saját figyelmetlenségüknek köszönhetik. Majd megköszönte Tömöri játékvezető hetek óta tartó ténykedését.