2007.01.15. 03:29

Gondok között

Paks - Bár tény, a tavalyi bajnok házigazda a mérkőzés előtt az 5. helyen állt 5 vereséggel, a fehérváriak mégis tartottak a mérkőzéstől. Joggal, bár Fortuna is a csúnyábbik arcát mutatta feléjük ezúttal.

Kovalcsik Katalin

Nem kezdődött jól, igaz, tudtuk, hogy így lesz, de azt nem sejtettük, hogy már az első negyedben tovább nőnek a gondok, és ezeknek (is) köszönhetően Nagy Gábor elnök elmondhatja:

- Ez nem a mi napunk volt!

Mert: az utánpótlás mérkőzése előtt örültünk, hogy Kestutis Marciulionis ott ült a pálya szélén, annak már kevésbé, amikor elmondta, nem tudja, képes-e játszani, mert még mindig fáj a lába, majd a melegítésnél kiderül, ott marad a pályán a többiekkel vagy kénytelen lesz felöltözni. Végül vállalta a játékot, de ebben az állapotban persze nem volt teljes értékű harcos.

- Marciulionis azt mondta játszik, így természetesen ő kezdett. Amikor pihentettem, vagy Pojbics, vagy Lowe irányított. Kényszerszülte megoldás volt ez, amiből akár jól is kijöhettünk volna, de gondjaink később sajnos tovább nőttek - mondta Fodor Péter vezetőedző.

Az első negyedben ugyanis Czigler és Bencze harcolt egy labdáért, összecsapásuk végén a fehérvári center fájdalmas arccal maradt a földön, az első diagnózis szerint részleges bokaszalagszakadást szenvedett. Szerencsére az alaposabb orvosi vizsgálat szerint csak húzódása van, ami szerencsére hamarabb gyógyulhat, és Z. akár már Dombóváron pályára léphet. Góbi állt a helyére, aki jó dolgokat csinált, jól játszott, de persze egy jó Bencze is kellett volna mellé.

- Ha az Albacomp ellen jól védekezünk, és nem dobnak 90 pontot, akkor nyerhetünk - vélte a kezdés előtt Zsoldos András, a házigazda mestere.

Az Albacomp nem dobta meg a szokott mennyiséget, sőt, nagyon kevés pontot szerzett. A vendégek védekezése bizonyult hatékonyabbnak, Pakson 65 pontot kapni dicséretes teljesítmény, na, de mindössze hatvanat dobni... Nem céloztak jól a tüzérek egyik oldalon sem, 31-31 százalékos pontossággal céloztak a játszók, ez pedig halvány. A fehérvári gólkirály, Banks hiába csinált dupla, duplát (13 pont, 10 pattanó), az mit sem ért, ha dobásainak csak a 20 százaléka talát, ráadásul 6 vonalon túlról elhajított labdájából egy sem süllyedt. Még szerencse, hogy Kámánnak nem remegett meg a keze, öt dobásából három talált, és mind tripla volt, az egyik a második szakasz utolsó másodpercében a saját térfeléről! A 67 százalékos pontossága jó, miként az új szerzemény Zujovicsé is. A játékos 14 percet töltött a pályán, 3 dobásából kettő volt jó, két büntetője is a helyére került, volt 3 lepattanója, három kiharcolt faultja. És ennyi idő alatt kipontozódott. Kezdetben nagyon nem találta a helyét, ami érthető, sűrűn sípoltak a bírák is a megmozdulásainál, így érthető, hogy az új közeg, és ez zavarta. A záró szakaszban néhány perc alatt termelte 7 pontját, láthatóan védekezni is tud, alighanem jól jár vele az Albacomp.

A meccs a harmadik szakaszban dőlt el, az akkor szerzett 11 Albacomp pont nagyon kevésnek bizonyult, hátránynak meg túl nagy volt, és mindemellett 11-0-al indult a szakasz. Az utolsó 10 perc elején a Paks már 15 ponttal húzott el, úgy tűnt, itt a vége. De nem, a 34. és a 39. perc között 12-0-át ment az Alba, kezükben volt a lehetőség a 3 egységnyi hátrány ledolgozására. Ám ez már nem sikerült, az utolsó percet 4-2-re a Paks hozta. Kár, mert az összes gond, baj ellenére is sikerülhetett volna a bravúr, de ezúttal a társulat a fő erejét, a hatékony támadójátékot nem tudta megismételni.

- Amikor még jó passzban voltunk, a nehézségeink ellenére is megvoltak a lehetőségeink, de nem tudtunk élni velük. A 15 pontos hátrányból is felálltunk, de hiába, center és irányító nélkül nehéz nyerni - így Fodor Péter.

- Nem volt jó meccs, de jól védekeztünk és nyertünk - értékelt Zsoldos András.

A forduló többi eredménye: Kecskemét-Falco KC 108-81, Szolnok-Sopron 80-61, Pécs-Dombóvár 92-88, Körmend-Hódmezővásárhely 89-70, Kaposvár-Nyíregyháza 67-56, Debrecen-ZTE 66-84.

A bajnokság állása:

Paks, 1400 néző, vez.: dr. Valovics, Kóthay, Ádám.

Paks: Mészáros (-), Walters (20/3), Kiss Zs. ((9/6), Zuzak (3), Czigler (9), csere: Horváth Z. (6), Balazics (14), Lőrincz (-). Vezetőedző: Zsoldos András.

Albacomp: Marciulionis (2), Lowe (4), Horváth Á. (8/3), Banks (13), Bencze (2), csere: Góbi (13), Kámán (11/9), Zujovics (7/3), Pojbics (-), Hanga (-), Szabó (-). Vezetőedző: Fodor Péter, edző: Szabolcs Ferenc.

Kipontozódott: Mészáros (39.), Zujovics (40.).

Az eredmény alakulása: 5. perc: 7-6, 7. perc: 11-12, 14. perc: 19-21, 23. perc: 38-31, 30. perc: 48-42, 32. perc: 53-46, 34. perc: 61-46, 39. perc: 61-58.