2007.01.25. 03:29

Döntő fölénnyel

Székesfehérvár - A végletekig kiélezett párharc, az Alba Volán-FeVita-Újpest jégkorong Interliga elődöntő tegnap, az ötödik mérkőzéssel zárult. A mérkőzés győztese a döntőbe került.

Kovalcsik Katalin

A mérkőzést megelőző napon már vívtak egy kis különcsatát a felek, hiszen az Újpest egy általuk megnevezett(!), szlovák játékvezetőt szeretett volna felkérni a mérkőzés levezetésére, ebbe természetesen a fehérváriak nem mentek bele. Az Interliga versenyigazgatósága döntött és a szlovén Pahort delegálta a fontos mérkőzésre.

A két fél úgy léphetett a jégre, hogy már tudta a másik ágon a Slavija Ljubljana 2-1-re nyert az Olimpija otthonában és 3-2-es összesítéssel bejutott a döntőbe.

Meglepő húzásra szánta el magát Jan Jasko, a fehérváriak vezetőedzője, mivel a mindent eldöntő mérkőzésre Hetényi Zoltánt küldte a kapuba, Budai Krisztián pihent. A Volán hálóőrének még nem kellett játékba avatkoznia, amikor már vezetett a hazai gárda: a 18. másodpercben Filo ment a kapuja mögé, de rosszul ért a koronghoz, Palkovics ott termett, majd a ketrec elé passzolt, ám a visszamozgó újpesti portásról a hálóba csorgott a korong, 1-0. A fehérváriak uralták a játékot, ám ismét kimaradtak ziccerek, sőt, két emberelőnyös helyzetet sem sikerült gólra váltani. A Volán akkor növelte az előnyét, amikor éledezett az UTE. Kangyal indította Csibit, aki balról Fodor elé passzolt, a jobbszélső pedig négy méterről a kapu bal oldalába lőt, 2-0. A lilákat felbőszítette a hátrány, ám hiába támadtak többet, Hetényi rendkívül magabiztosan védett.

Igazán remek hokit láthatott a közönség a második harmadban. A Volán felpörgette a játékot, az UTE próbált lépést tartani. Háromra duzzadt a hazai előny a 24. percben, ekkor Svasznek egy remek csel után lőtt távolról, egy újpesti védő ütőjéről a jobb felső sarokba vágódott a pakk, 3-0. Szűk egy perc múlva feleltek a lilák: Ladányi jobbról keresztbelőtt korongját Gergely segítette a kapuba, 3-1. A hazai rohamok ellen azonban nem volt ellenszer ebben az időszakban. Ismét a harmadik sor villant, Csibi kerülte meg a kaput és lőtt, Filoról kijött a pakk, Gröschl pedig a hálóba emelt, 4-1. Filo ment, Gonda jött az újpesti kapuba, a 31. percben Tőkési egy bombával őt is felavatta, 5-1. Ancsin időt kért, majd egyből szépített az UTE Marcinek révén, 5-2. A fehérváriak nagy önbizalommal, lelkesen játszottak.

Az utolsó harmadban csak egy csapat volt a pályán, mégpedig a Volán. Az Újpest még akkor sem tudott gólt ütni, amikor hat mezőnyjátékossal támadott három fehérvári ellen. Palkovics viszont emberhátrányban lőtt remek gólt szólóból, majd a hajrában Gröschl lekopírozta ezt a teljesítményt, 7-2.

Az albások már szombaton pályára lépnek a döntőben, itthon kezdenek a Slavija Ljubljana ellen.

Keddi bajnoki mérkőzésen: Fehérvári Titánok-Dunaújváros 0-3 (0-0,0-1, 0-2).

Székesfehérvár, 2500 néző. Vezette: Pahor (Sós, Haszonits)

Alba Volán-FeVita: HETÉNYI - Ondrejcik, TŐKÉSI 1, PALKOVICS 2, Ocskay (1), Kovács Cs., Smidriak, Poznik, Stastny, Palovcsik, Rehák, SVASZNEK 1, Kangyal, FODOR 1 (2), GRÖSCHL 2 (1), CSIBI (2), Ennaffati, Borostyán, Vaszjunyin, Holéczy, Rajz. Vezetőedző: Jan Jasko.

UTE: Filo - Horváth, Gallo, Peterdi, GERGELY 1, Ladányi (1), Jurasko, Szirányi, Dubek, Borbás, Voskár, Hetler, Krulis, Papp, MARCINEK 1, Szajbert P. (1), Sprencz, Szajbert K., Búzás, Markó, Renz. Vezetőedző: Ancsin János.

Kiállítások: 10, illetve 1210 perc fegyelmi (Horváth A.)