Sport

2006.07.19. 02:29

A finnek nyerni szeretnének

Székesfehérvár - Szinte már tradíció, hogy minden évben, január elején az Alba Volán-FeVita Európa topcsapatait fogadhatja a Kontinentális Kupa döntőjének keretein belül.

Mórocz Zsolt

Nem lesz ez máskép 2007 első hónapjában, 5. és 7. között. A házigazdák jégkorongcsapatának az orosz Avangard Omszkkal, a sorozat selejtezőinek nyertesével és a finn Ilves Tamperével kell megküzdenie a trófeáért. Utóbbi együttes általános menedzsere, Esa Honkalehto Székesfehérváron járt, hogy ismerkedjen a környezettel. A szakember készséggel nyilatkozott lapunknak, és egy kicsit bemutatta a csapatot.

- Az Ilves Tampere a finn élvonal legidősebb tagja - büszkélkedett Honkalehto. - Az egyesület 1931-ben alakult, így ebben az évben ünnepeljük fenállásunk 75. évfordulóját. Talán ezért nem is kell magyaráznom, hogy miért fontos számunkra a Kontinentális Kupa döntője. Az Ilves a bajnoki címek számát tekintve rekorder Finnországban, 16 alkalommal sikerült klubunknak aranyérmet szereznie az élvonalban. Az elmúlt szezonban hatodikként zártunk, amely fiatal csapatunktól nagyszerű eredmény. Sajnos utoljára 1985-ben nyertünk bajnokságot, azóta egy ezüstérem a termésünk.

- Ilyen nagy tradíciókkal rendelkező klubnak nem lesz furcsa Magyarországon jégre lépni?

- Egyáltalán nem, hiszen tudjuk, hogy a magyar jégkorong folyamatosan fejlődik. Magam is láttam a Divízió I-es világbajnokságon a válogatottjukat és mondhatom, remek együttes az Önöké. Az Alba Volán-FeVitáról szintén informálódtam, és tudom, hogy a kék-fehérek az utóbbi évek Kontinentális Kupa döntőin a legjobbakkal is szoros mérkőzéseket vívtak.

- Úgy látom, nem veszik félvállról a 2007-es finálét...

- Valóban nem, januárban azért jövünk Székesfehérvárra, hogy nyerjünk. Az elmúlt idényben egy rendkívül fiatal csapattal értünk el hatodik helyezést a finn élvonalban, ami jó eredmény. A következő szezonban más lesz a helyzet, lesznek rutinos, NHL-t megjárt játékosaink a keretben, akik sokat segíthetnek azoknak az ifjaknak, akik éppen az Észak-amerikai Profi Liga ajtaján kopogtatnak. Hosszú szezon áll előttünk, rutinosabb játékosaink nem játszhatnak minden mérkőzésen, így valószínűleg a fiatalok bizonyíthatják be Székesfehérváron, hogy komoly felelősséget lehet a vállukra pakolni. Már várjuk a döntőt!

- Az Ilves Tampere a finn élvonal legidősebb tagja - büszkélkedett Honkalehto. - Az egyesület 1931-ben alakult, így ebben az évben ünnepeljük fenállásunk 75. évfordulóját. Talán ezért nem is kell magyaráznom, hogy miért fontos számunkra a Kontinentális Kupa döntője. Az Ilves a bajnoki címek számát tekintve rekorder Finnországban, 16 alkalommal sikerült klubunknak aranyérmet szereznie az élvonalban. Az elmúlt szezonban hatodikként zártunk, amely fiatal csapatunktól nagyszerű eredmény. Sajnos utoljára 1985-ben nyertünk bajnokságot, azóta egy ezüstérem a termésünk.

- Ilyen nagy tradíciókkal rendelkező klubnak nem lesz furcsa Magyarországon jégre lépni?

- Egyáltalán nem, hiszen tudjuk, hogy a magyar jégkorong folyamatosan fejlődik. Magam is láttam a Divízió I-es világbajnokságon a válogatottjukat és mondhatom, remek együttes az Önöké. Az Alba Volán-FeVitáról szintén informálódtam, és tudom, hogy a kék-fehérek az utóbbi évek Kontinentális Kupa döntőin a legjobbakkal is szoros mérkőzéseket vívtak.

- Úgy látom, nem veszik félvállról a 2007-es finálét...

- Valóban nem, januárban azért jövünk Székesfehérvárra, hogy nyerjünk. Az elmúlt idényben egy rendkívül fiatal csapattal értünk el hatodik helyezést a finn élvonalban, ami jó eredmény. A következő szezonban más lesz a helyzet, lesznek rutinos, NHL-t megjárt játékosaink a keretben, akik sokat segíthetnek azoknak az ifjaknak, akik éppen az Észak-amerikai Profi Liga ajtaján kopogtatnak. Hosszú szezon áll előttünk, rutinosabb játékosaink nem játszhatnak minden mérkőzésen, így valószínűleg a fiatalok bizonyíthatják be Székesfehérváron, hogy komoly felelősséget lehet a vállukra pakolni. Már várjuk a döntőt!

- Az Ilves Tampere a finn élvonal legidősebb tagja - büszkélkedett Honkalehto. - Az egyesület 1931-ben alakult, így ebben az évben ünnepeljük fenállásunk 75. évfordulóját. Talán ezért nem is kell magyaráznom, hogy miért fontos számunkra a Kontinentális Kupa döntője. Az Ilves a bajnoki címek számát tekintve rekorder Finnországban, 16 alkalommal sikerült klubunknak aranyérmet szereznie az élvonalban. Az elmúlt szezonban hatodikként zártunk, amely fiatal csapatunktól nagyszerű eredmény. Sajnos utoljára 1985-ben nyertünk bajnokságot, azóta egy ezüstérem a termésünk.

- Ilyen nagy tradíciókkal rendelkező klubnak nem lesz furcsa Magyarországon jégre lépni?

- Egyáltalán nem, hiszen tudjuk, hogy a magyar jégkorong folyamatosan fejlődik. Magam is láttam a Divízió I-es világbajnokságon a válogatottjukat és mondhatom, remek együttes az Önöké. Az Alba Volán-FeVitáról szintén informálódtam, és tudom, hogy a kék-fehérek az utóbbi évek Kontinentális Kupa döntőin a legjobbakkal is szoros mérkőzéseket vívtak.

- Úgy látom, nem veszik félvállról a 2007-es finálét...

- Valóban nem, januárban azért jövünk Székesfehérvárra, hogy nyerjünk. Az elmúlt idényben egy rendkívül fiatal csapattal értünk el hatodik helyezést a finn élvonalban, ami jó eredmény. A következő szezonban más lesz a helyzet, lesznek rutinos, NHL-t megjárt játékosaink a keretben, akik sokat segíthetnek azoknak az ifjaknak, akik éppen az Észak-amerikai Profi Liga ajtaján kopogtatnak. Hosszú szezon áll előttünk, rutinosabb játékosaink nem játszhatnak minden mérkőzésen, így valószínűleg a fiatalok bizonyíthatják be Székesfehérváron, hogy komoly felelősséget lehet a vállukra pakolni. Már várjuk a döntőt!

- Ilyen nagy tradíciókkal rendelkező klubnak nem lesz furcsa Magyarországon jégre lépni?

- Egyáltalán nem, hiszen tudjuk, hogy a magyar jégkorong folyamatosan fejlődik. Magam is láttam a Divízió I-es világbajnokságon a válogatottjukat és mondhatom, remek együttes az Önöké. Az Alba Volán-FeVitáról szintén informálódtam, és tudom, hogy a kék-fehérek az utóbbi évek Kontinentális Kupa döntőin a legjobbakkal is szoros mérkőzéseket vívtak.

- Úgy látom, nem veszik félvállról a 2007-es finálét...

- Valóban nem, januárban azért jövünk Székesfehérvárra, hogy nyerjünk. Az elmúlt idényben egy rendkívül fiatal csapattal értünk el hatodik helyezést a finn élvonalban, ami jó eredmény. A következő szezonban más lesz a helyzet, lesznek rutinos, NHL-t megjárt játékosaink a keretben, akik sokat segíthetnek azoknak az ifjaknak, akik éppen az Észak-amerikai Profi Liga ajtaján kopogtatnak. Hosszú szezon áll előttünk, rutinosabb játékosaink nem játszhatnak minden mérkőzésen, így valószínűleg a fiatalok bizonyíthatják be Székesfehérváron, hogy komoly felelősséget lehet a vállukra pakolni. Már várjuk a döntőt!

- Ilyen nagy tradíciókkal rendelkező klubnak nem lesz furcsa Magyarországon jégre lépni?

- Egyáltalán nem, hiszen tudjuk, hogy a magyar jégkorong folyamatosan fejlődik. Magam is láttam a Divízió I-es világbajnokságon a válogatottjukat és mondhatom, remek együttes az Önöké. Az Alba Volán-FeVitáról szintén informálódtam, és tudom, hogy a kék-fehérek az utóbbi évek Kontinentális Kupa döntőin a legjobbakkal is szoros mérkőzéseket vívtak.

- Úgy látom, nem veszik félvállról a 2007-es finálét...

- Valóban nem, januárban azért jövünk Székesfehérvárra, hogy nyerjünk. Az elmúlt idényben egy rendkívül fiatal csapattal értünk el hatodik helyezést a finn élvonalban, ami jó eredmény. A következő szezonban más lesz a helyzet, lesznek rutinos, NHL-t megjárt játékosaink a keretben, akik sokat segíthetnek azoknak az ifjaknak, akik éppen az Észak-amerikai Profi Liga ajtaján kopogtatnak. Hosszú szezon áll előttünk, rutinosabb játékosaink nem játszhatnak minden mérkőzésen, így valószínűleg a fiatalok bizonyíthatják be Székesfehérváron, hogy komoly felelősséget lehet a vállukra pakolni. Már várjuk a döntőt!

- Ilyen nagy tradíciókkal rendelkező klubnak nem lesz furcsa Magyarországon jégre lépni?

- Egyáltalán nem, hiszen tudjuk, hogy a magyar jégkorong folyamatosan fejlődik. Magam is láttam a Divízió I-es világbajnokságon a válogatottjukat és mondhatom, remek együttes az Önöké. Az Alba Volán-FeVitáról szintén informálódtam, és tudom, hogy a kék-fehérek az utóbbi évek Kontinentális Kupa döntőin a legjobbakkal is szoros mérkőzéseket vívtak.

- Úgy látom, nem veszik félvállról a 2007-es finálét...

- Valóban nem, januárban azért jövünk Székesfehérvárra, hogy nyerjünk. Az elmúlt idényben egy rendkívül fiatal csapattal értünk el hatodik helyezést a finn élvonalban, ami jó eredmény. A következő szezonban más lesz a helyzet, lesznek rutinos, NHL-t megjárt játékosaink a keretben, akik sokat segíthetnek azoknak az ifjaknak, akik éppen az Észak-amerikai Profi Liga ajtaján kopogtatnak. Hosszú szezon áll előttünk, rutinosabb játékosaink nem játszhatnak minden mérkőzésen, így valószínűleg a fiatalok bizonyíthatják be Székesfehérváron, hogy komoly felelősséget lehet a vállukra pakolni. Már várjuk a döntőt!

- Ilyen nagy tradíciókkal rendelkező klubnak nem lesz furcsa Magyarországon jégre lépni?

- Egyáltalán nem, hiszen tudjuk, hogy a magyar jégkorong folyamatosan fejlődik. Magam is láttam a Divízió I-es világbajnokságon a válogatottjukat és mondhatom, remek együttes az Önöké. Az Alba Volán-FeVitáról szintén informálódtam, és tudom, hogy a kék-fehérek az utóbbi évek Kontinentális Kupa döntőin a legjobbakkal is szoros mérkőzéseket vívtak.

- Úgy látom, nem veszik félvállról a 2007-es finálét...

- Valóban nem, januárban azért jövünk Székesfehérvárra, hogy nyerjünk. Az elmúlt idényben egy rendkívül fiatal csapattal értünk el hatodik helyezést a finn élvonalban, ami jó eredmény. A következő szezonban más lesz a helyzet, lesznek rutinos, NHL-t megjárt játékosaink a keretben, akik sokat segíthetnek azoknak az ifjaknak, akik éppen az Észak-amerikai Profi Liga ajtaján kopogtatnak. Hosszú szezon áll előttünk, rutinosabb játékosaink nem játszhatnak minden mérkőzésen, így valószínűleg a fiatalok bizonyíthatják be Székesfehérváron, hogy komoly felelősséget lehet a vállukra pakolni. Már várjuk a döntőt!

- Egyáltalán nem, hiszen tudjuk, hogy a magyar jégkorong folyamatosan fejlődik. Magam is láttam a Divízió I-es világbajnokságon a válogatottjukat és mondhatom, remek együttes az Önöké. Az Alba Volán-FeVitáról szintén informálódtam, és tudom, hogy a kék-fehérek az utóbbi évek Kontinentális Kupa döntőin a legjobbakkal is szoros mérkőzéseket vívtak.

- Úgy látom, nem veszik félvállról a 2007-es finálét...

- Valóban nem, januárban azért jövünk Székesfehérvárra, hogy nyerjünk. Az elmúlt idényben egy rendkívül fiatal csapattal értünk el hatodik helyezést a finn élvonalban, ami jó eredmény. A következő szezonban más lesz a helyzet, lesznek rutinos, NHL-t megjárt játékosaink a keretben, akik sokat segíthetnek azoknak az ifjaknak, akik éppen az Észak-amerikai Profi Liga ajtaján kopogtatnak. Hosszú szezon áll előttünk, rutinosabb játékosaink nem játszhatnak minden mérkőzésen, így valószínűleg a fiatalok bizonyíthatják be Székesfehérváron, hogy komoly felelősséget lehet a vállukra pakolni. Már várjuk a döntőt!

- Egyáltalán nem, hiszen tudjuk, hogy a magyar jégkorong folyamatosan fejlődik. Magam is láttam a Divízió I-es világbajnokságon a válogatottjukat és mondhatom, remek együttes az Önöké. Az Alba Volán-FeVitáról szintén informálódtam, és tudom, hogy a kék-fehérek az utóbbi évek Kontinentális Kupa döntőin a legjobbakkal is szoros mérkőzéseket vívtak.

- Úgy látom, nem veszik félvállról a 2007-es finálét...

- Valóban nem, januárban azért jövünk Székesfehérvárra, hogy nyerjünk. Az elmúlt idényben egy rendkívül fiatal csapattal értünk el hatodik helyezést a finn élvonalban, ami jó eredmény. A következő szezonban más lesz a helyzet, lesznek rutinos, NHL-t megjárt játékosaink a keretben, akik sokat segíthetnek azoknak az ifjaknak, akik éppen az Észak-amerikai Profi Liga ajtaján kopogtatnak. Hosszú szezon áll előttünk, rutinosabb játékosaink nem játszhatnak minden mérkőzésen, így valószínűleg a fiatalok bizonyíthatják be Székesfehérváron, hogy komoly felelősséget lehet a vállukra pakolni. Már várjuk a döntőt!

- Úgy látom, nem veszik félvállról a 2007-es finálét...

- Valóban nem, januárban azért jövünk Székesfehérvárra, hogy nyerjünk. Az elmúlt idényben egy rendkívül fiatal csapattal értünk el hatodik helyezést a finn élvonalban, ami jó eredmény. A következő szezonban más lesz a helyzet, lesznek rutinos, NHL-t megjárt játékosaink a keretben, akik sokat segíthetnek azoknak az ifjaknak, akik éppen az Észak-amerikai Profi Liga ajtaján kopogtatnak. Hosszú szezon áll előttünk, rutinosabb játékosaink nem játszhatnak minden mérkőzésen, így valószínűleg a fiatalok bizonyíthatják be Székesfehérváron, hogy komoly felelősséget lehet a vállukra pakolni. Már várjuk a döntőt!

- Úgy látom, nem veszik félvállról a 2007-es finálét...

- Valóban nem, januárban azért jövünk Székesfehérvárra, hogy nyerjünk. Az elmúlt idényben egy rendkívül fiatal csapattal értünk el hatodik helyezést a finn élvonalban, ami jó eredmény. A következő szezonban más lesz a helyzet, lesznek rutinos, NHL-t megjárt játékosaink a keretben, akik sokat segíthetnek azoknak az ifjaknak, akik éppen az Észak-amerikai Profi Liga ajtaján kopogtatnak. Hosszú szezon áll előttünk, rutinosabb játékosaink nem játszhatnak minden mérkőzésen, így valószínűleg a fiatalok bizonyíthatják be Székesfehérváron, hogy komoly felelősséget lehet a vállukra pakolni. Már várjuk a döntőt!

- Úgy látom, nem veszik félvállról a 2007-es finálét...

- Valóban nem, januárban azért jövünk Székesfehérvárra, hogy nyerjünk. Az elmúlt idényben egy rendkívül fiatal csapattal értünk el hatodik helyezést a finn élvonalban, ami jó eredmény. A következő szezonban más lesz a helyzet, lesznek rutinos, NHL-t megjárt játékosaink a keretben, akik sokat segíthetnek azoknak az ifjaknak, akik éppen az Észak-amerikai Profi Liga ajtaján kopogtatnak. Hosszú szezon áll előttünk, rutinosabb játékosaink nem játszhatnak minden mérkőzésen, így valószínűleg a fiatalok bizonyíthatják be Székesfehérváron, hogy komoly felelősséget lehet a vállukra pakolni. Már várjuk a döntőt!

- Úgy látom, nem veszik félvállról a 2007-es finálét...

- Valóban nem, januárban azért jövünk Székesfehérvárra, hogy nyerjünk. Az elmúlt idényben egy rendkívül fiatal csapattal értünk el hatodik helyezést a finn élvonalban, ami jó eredmény. A következő szezonban más lesz a helyzet, lesznek rutinos, NHL-t megjárt játékosaink a keretben, akik sokat segíthetnek azoknak az ifjaknak, akik éppen az Észak-amerikai Profi Liga ajtaján kopogtatnak. Hosszú szezon áll előttünk, rutinosabb játékosaink nem játszhatnak minden mérkőzésen, így valószínűleg a fiatalok bizonyíthatják be Székesfehérváron, hogy komoly felelősséget lehet a vállukra pakolni. Már várjuk a döntőt!

- Valóban nem, januárban azért jövünk Székesfehérvárra, hogy nyerjünk. Az elmúlt idényben egy rendkívül fiatal csapattal értünk el hatodik helyezést a finn élvonalban, ami jó eredmény. A következő szezonban más lesz a helyzet, lesznek rutinos, NHL-t megjárt játékosaink a keretben, akik sokat segíthetnek azoknak az ifjaknak, akik éppen az Észak-amerikai Profi Liga ajtaján kopogtatnak. Hosszú szezon áll előttünk, rutinosabb játékosaink nem játszhatnak minden mérkőzésen, így valószínűleg a fiatalok bizonyíthatják be Székesfehérváron, hogy komoly felelősséget lehet a vállukra pakolni. Már várjuk a döntőt!

- Valóban nem, januárban azért jövünk Székesfehérvárra, hogy nyerjünk. Az elmúlt idényben egy rendkívül fiatal csapattal értünk el hatodik helyezést a finn élvonalban, ami jó eredmény. A következő szezonban más lesz a helyzet, lesznek rutinos, NHL-t megjárt játékosaink a keretben, akik sokat segíthetnek azoknak az ifjaknak, akik éppen az Észak-amerikai Profi Liga ajtaján kopogtatnak. Hosszú szezon áll előttünk, rutinosabb játékosaink nem játszhatnak minden mérkőzésen, így valószínűleg a fiatalok bizonyíthatják be Székesfehérváron, hogy komoly felelősséget lehet a vállukra pakolni. Már várjuk a döntőt!

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!