Kettős beszéd

2025.05.11. 11:35

Magyar Péterék retorikája egyre több kérdést vet fel a politikai következetesség szempontjából

A Tisza Párt kommunikációja és politikai gyakorlata közötti éles ellentét felveti a kérdést a politikai következetességről és hitelességről, miközben ez a kettős beszéd hosszú távon alááshatja a választók bizalmát.

Magyar Péter és a Tisza Párt retorikája egyre több kérdést vet fel a politikai következetesség szempontjából. Ezt Lajkó Fanni, az Alapjogokért Központ elemzője jelentette ki a Magyar Nemzetnek annak kacsán, hogy miközben Magyar Péterék belföldön most azt kommunikálják, hogy ellenzik Ukrajna gyorsított EU-csatlakozását, külföldi színtereken, az Európai Parlamentben rendre olyan álláspontot képviselnek, amely összhangban áll a brüsszeli vezetés – például Ursula von der Leyen vagy Manfred Weber – Ukrajna-politikájával.

Magyar Péter, retorika, Ukrajna
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke (balra) és a jobbközép Európai Néppárt (EPP) elnöke, Manfred Weber 
Fotó: Kisbenedek Attila / Forrás: AFP

„A kettős beszéd, a hazai politikai kommunikáció és a brüsszeli gyakorlatuk közötti éles eltérés egyre inkább kikezdheti a szavazói bizalmat, és a politikai hitelességet is megkérdőjelezi” – hívta fel a figyelmet a szakértő.

Magyar Péter és pártja teljesíti a brüsszeli parancsokat

Bár Magyar Péter a napokban levélben üzent Manfred Webernek, az Európai Néppárt frakcióvezetőjének, és ezzel azt próbálta sugallni, hogy nem ért egyet Ukrajna gyorsított EU-csatlakozásával, a valóság ezzel szemben egészen más képet mutat. 

 A levél nem más, mint színjáték, amelynek célja, hogy elaltassa a hazai közvéleményt, miközben a Tisza Párt és a mögötte álló brüsszeli hálózat már rég döntött: Ukrajna uniós tagságát feltétel nélkül támogatják

 – mondta Lajkó Fanni.

„A Tisza Párt politikusai és EP-képviselőik több alkalommal is megszavaztak ukránpárti határozatokat, amiben például a háborús kiadások és a katonai támogatások további növelését követelik – és nem is tehetnek mást, miután Manfred Weber azt az utasítást adta, hogy mindenkinek az ő akarata szerint kell döntést hoznia, különben következményekkel számolhat” – fogalmazott. Megjegyezte, hogy a legfrissebb, a „Szolidaritás Ukrajnával” című, sürgősséggel elfogadott határozatot – amely szerint a jelenlegi háborús helyzetben Ukrajna politikailag, katonailag, jogilag és gazdaságilag is maximális támogatást igényel – a brüsszeli pártjuk valenciai kongresszusán fogadták el, Ursula von der Leyen jelenlétében. Az az Ursula von der Leyen aki világossá tette: Ukrajnát 2030-ig fel kell venni az Európai Unióba.

Az Alapjogokért Központ elemzőjének meglátásit bővebben IDE kattintva olvashatja.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában