nba

2021.06.25. 09:00

Szépített a Clippers

A Los Angeles Clippers házgazdaként 106-92-re legyőzte a Phoenix Suns csapatát az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) nyugati főcsoportjának döntőjében, a párharc csütörtöki, harmadik mérkőzésén, s ezzel 2-1-re szépített.

A hazaiak elsősorban remek harmadik negyedüknek köszönhették a sikert, azt a játékrészt 34-21-re nyerték. A Clippers továbbra is nélkülözte a térdsérüléssel bajlódó Kawhi Leonardot, ugyanakkor Paul George 27 pontja mellé leszedett 15 lepattanót is.

A találkozóra klubrekordot jelentő kilenc rájátszás-győzelemmel érkező Phoenixbe visszatérhetett Chris Paul, de 15 pontja és 12 gólpassza ellenére is sok hibával játszott. Az irányító múlt szerda óta először lépett pályára, s a mezőnyből mindössze 26 százalékos hatékonysággal célzott. A Suns legeredményesebbje Deandre Ayton volt 18 ponttal.

A párharc szombaton, Los Angelesben folytatódik.

Eredmény, nyugati főcsoport, döntő, 3. mérkőzés:

Los Angeles Clippers-Phoenix Suns 106-92

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2-1, a Phoenix javára.