futballbotrány

2018.05.12. 22:39

A kupadöntő után káosz van az athéni utcákon

A PAOK Szaloniki nyerte a labdarúgó Görög Kupát, miután a szombati döntőben 2-0-ra legyőzte az AEK Athént.

A meccset – amelyet a PAOK kilenc, az AEK pedig tíz emberrel fejezett be – rendbontó szurkolók árnyékolták be.

Napközben az athéni belváros nagy részében összetűzések voltak, a helyi rádió beszámolója szerint ezekben négy rendőr megsérült.

Később, az Olimpiai Stadion környékén, további incidensek történtek, majd a mérkőzés alatt a huligánok pirotechnikai eszközökkel zavarták a játékot, bár a 66 ezres arénába biztonsági okokból csak 34 ezer néző mehetett be, és ötezer rendfenntartó volt szolgálatban.

Az elmúlt időszakban több futballbotrány is volt Görögországban, ezért a sportág nemzetközi szövetsége kizárással fenyegette meg helyi tagszervezetét.