2019.10.17. 15:45
Több napon át álltak zsűri elé és mondtak verset székesfehérvári diákok a VOKE-ban
Versmondó versenyre érkezett fiataloktól volt hangos a Mártírok úti művelődési ház és könyvtár épülete.
Forrás: shutterstock
Az irodalomkedvelő diákok különböző korcsoportban szállhattak versenybe: 1–2. osztályosok, 3–4. osztályosok, valamint felső tagozatosok külön-külön elbírálásban részesültek. A jelentkezők maguk választotta verssel készültek, s széles volt a paletta, hisz nem kevesebb mint 49 diák mérette meg magát! Érkeztek diákok több székesfehérvári iskolából, de még egy budapesti intézményből is. A legkisebbeket és a felsősöket Sajtos Mária könyvtáros, Szücsné Sajtos Katalin pedagógus, valamint Tácziné Bartos Barbara könyvtáros zsűrizte, míg a 3–4. osztályosokat Sajtos Mária és Tácziné Bartos Barbara mellett Szekeres Ágnes tanító, drámapedagógus értékelte.
Részt vevő iskolák:
- Németh László Általános Iskola
- Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI
- Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola
- Széna Téri Általános Iskola
- Kossuth Lajos Általános Iskola
- Tóvárosi Általános Iskola
- Táncsics Mihály Általános Iskola
- Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium Budapest
2019.10.14-én a 3-4 osztályos korosztály szerepelt.
Díjazottak:
I. Mátay Flóra Korina Németh László Általános Iskola
II. Menyhárt Boglárka Tóvárosi Általános Iskola
III. Nagy Sára Dorottya Kossuth Lajos Általános Iskola
Horváth Noel Norbert Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI
Különdíj:
Czombál András Kossuth Lajos Általános Iskola
Gellért Szabina Blanka Kossuth Lajos Általános Iskola
Zsűri tagjai:
- Sajtos Mária könyvtáros
- Szekeres Ágnes tanító, drámapedagógus
- Tácziné Bartos Barbara könyvtáros
2019.10.15-én a 1-2 osztályos korosztály szerepelt.
Díjazottak:
I. Lada Vince Teleki Blanka Általános Iskola és Gimnázium
II. Szeti Dorka Németh László Általános Iskola
III. Suba Dóra Széna Téri Általános Iskola
Különdíj:
Németh Koppány Németh László Általános Iskola
Hegedűs Alexander Széna Téri Általános Iskola
2019.10.15-én került sor a felső tagozatos gyermekek bemutatkozására is.
Díjazottak
I. Kerékgyártó Viktória Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium Budapest
II. Fejér Máté Dániel Kodály Zoltán Általános Iskola
III. Szabó Lilla Táncsics Mihály Általános Iskola
Zsűri tagjai:
- Sajtos Mária könyvtáros
- Tácziné Bartos Barbara könyvtáros
- Szücsné Sajtos Katalin pedagógus
Minden gyermek emléklapot, és ez alkalomra készült könyvjelzőt kapott jutalmul.
Vezető képünk illusztráció!