Kosárlabda

2013.04.09. 15:28

Tamásiban kosaraztak

A Dunaújvárosi Főiskola U11-es korosztályú kosárlabdacsapata két győzelmet aratott szombaton a kengurú-bajnokságban Tamásiban.

Agárdy Csaba

Tamási Dámocskák_DF DSE 6-47 (2-13, 2-6, 0-15, 0-12)

DF DSE: Szabó Balázs, Farkas Bence 14, Illés Dominik 8, Zárai-Halács Áron, Nagy Medárd 4, Polányi Anita, Sztojka Sándor 14, Gallai Ádám 2, Majdán Máté 3, Tóth Dominik, Kozma Gyula 2.

DF_Tóvárosi Teknőcök 36-16 (6-4, 10-1, 14-4, 4-5)
DF DSE: Szabó, Farkas  6, Illés 12, Zárai-Halács, Nagy 4, Polányi, Sztojka 2, Gallai, Majdán 3, Tóth 1, Kozma 8. Edző: Gacsályi Gábor.  Két nagy különbségű győzelmet arattak szombaton a legkisebbek Gacsályi Gábor edző irányításával Tamásiban. Az első találkozón a házigazdák voltak a dunaújvárosiak ellenfelei, akik az első félidőben 2-2 pontot dobtak negyedenként. Félidei büntető-párbajt igaz megnyerte a Tamási gárdája, de ezt követően nem sikerült betalálniuk a DF kosarába, így 27-0-ra hozták a dunaújvárosi gyerekek két utolsó negyedet.

A második meccsen a fehérvári tóvárosiak következtek, akik az első és utolsó negyedben igen csak megnehezítették a DF dolgát. A siker záloga a mérkőzés két középső periódusa volt, ahol egy 10-1-es és egy 14-4-es negyedeket produkáltak Gacsályi Gábor tanítványai.A mérkőzéseket megtekintette Nagy Roland, a Dunaújvárosi Főiskola vezetőedzője is, aki így értékelt: - Összességében két csodálatos sikert könyvelhettünk el a nagy létszámba megjelenő szülők előtt.