2011.07.02. 10:11

Másodszor sima volt - Magyar fiúk sikere Szlovákia ellen

Rövid időn belül másodszor is találkozott egymással Fejér megye székhelyén a Gáz utcai csarnokban Magyarország és Szlovákia U20-as férfi válogatott kosárlabdacsapata.

Silye Sándor

Péntek este a magyarok nyertek a rendes játékidőben négy ponttal (72-68), a plusz ráadás 10 percében ehhez hozzátettek még 10 pontot, mivel ezt a szakaszt 24-14-re hozták Madárék.

Magyarország-Szlovákia 89-64 (12-16, 30-17, 25-19, 22-12)
Magyarország: Bajalinov, Madár 10/6, Délity 4, Bödör 10, Juhos, csere: Moravcsik 8/3, Kovács 19/3, Bíró 8, Mészáros 6, Kerpel-Frónius 11/3, Bus, Nárai, Lakosa 8, Molnár 1, szövetségi edző: Völgyi Péter.
Szlovákia: Bukovics 2, Grznáv 22, Movarek 13/3, Timko 10, Fulka 2, csere: Slavik 5, Kozubik 4, Becsárik 7/3, Kysela, Zákova, szövetségi edző: Kovacsik Maros.

Délity kosarával kezdtek a magyarok, majd Bödör növelte az előnyt. A következő percekben hervadt a mosoly (4.perc: 4-6), Juhos hatalmas "sapkája" adott okot az örömre, de a következő támadásnál mindjárt megsérült. Ebben a szakaszban nagyrészt a szlovákok irányították a játékot, határozottabban védekeztek, picit koncentráltabbak voltak támadásban. Meglehetősen kevés pontot láthattak a nézők, a jó védekezés, a kevésbé jó dobáspontosságnak "köszönhetően". A kis szünet után Kovács beszórt hét pontot, újra itt volt az előny (13. perc: 21-18). Meglett a köztes tíz (17.perc: 33-23), időt is kért a szlovák szakvezető. A második 10 percben a magyarok jó és pontos játékkal rukkoltak ki.

Térfélcsere után jól kezdtek fiaink (22. perc: 49-35), rosszul folytatták, szorosabb lett az állás, kellett a fehérvári Madár triplája. Nem tudta visszatornázni magát a csapat tíz fölé (26. perc: 58-52), fáradt a fizikum, a koncentráció. Mindkét oldalon, így 15 volt a vezetés nagysága a záró negyed kezdetén. Elveszett 6 pont a nagy rohanásban (34.perc: 71-62), hogy aztán hamarosan a legnagyobb különbséget regisztrálhassuk (37. perc: 80-62).

Győzött a csapat, és dolgozhat tovább a kontinenstorna kezdetéig.