2010.01.11. 03:29

Meglepő hazai siker született

Dunaújváros - Teljesen meg lehetett érteni, a Fradi női kézilabdacsapatának mesterét. A találkozó után ugyanis mély csalódással nyilatkozott: Szégyellem magam a csapatom miatt.

Jankó Árpád

Az FTC-RightPhone női kézilabdacsapatának vezetőedzője, Elek Gábor még a pénteki kezdés előtt háromesélyesnek tartotta a Dunaújvárosi NKK elleni bajnoki találkozót, de persze titokban nagyon bízott a győzelmükben. Annak ellenére, hogy elismerte: a magyar női kézilabda nagyasszonyai ellen kell majd játszania csapatának. Ám, ahogy azt tudni lehetett, ő is dicsérte lányai szívósságát, küzdeni tudását. Arról nem is beszélve, hogy az anyagilag talpra állt FTC-RightPhone is rendelkezik ászokkal: Szucsánszki, Szamoránsky Anikó, Emberovics, Dajka és az Alcoától nemrég leigazolt válogatott kapus, Pastrovics, mind képes megkeseríteni az ellenfél életét. Ám a sérült Kenyeres és Berta mellett, a tavaly még dunaújvárosi Balogh Barbara is megbetegedett, nem játszott.

Rapatyi Tamás, a hazai mester is határozottan bízott a két pont megszerzésében. Annak ellenére, hogy Gáspár Gabriella injekciót kapott hétközben, Jókai Nóra achillese begyulladt, Radulovics Bojana mellkasi fájdalmai nehezen szűnnek, ráadásul az egyik lábujja is megsérült. De egy ősi rivális ellen kizárt dolog, hogy kihagyják a mérkőzést! Azaz itt is fáj, ott is fáj, ám ezt egy pillanatig sem észlelheti a közönség.

Úgy kezdte a találkozót a lelkes hazai szurkolók támogatásával a Dunaújváros, hogy 7-3-nál, a 12. percben Elek Gábor rosszat sejtve már időt is kért. A nagy akarásban viszont továbbra is sok technikai hibát vétett a fiatal erőkből álló Fradi, és ezeket a másik oldalon gólokkal büntette a hazai együttes, Radulovics hihetetlen biztonsággal dobálta büntetőből a gólokat.

A második félidő elejét is alaposan megnyomta a Dunaújváros NKKSE, és a 35. percben már 25-18 arányban vezetett. Sokat jelentett, hogy ekkor a kapuban Győri Ágnes is felnőtt a legjobbakhoz. A hazai védekezés több fajtája is meglepte az ellenfelet, amely képtelen volt felzárkózni. Ez néhány vehemens fradista szurkolót is kikészített, akik pénzérméket dobáltak a pályára, s ezzel komoly sérülést is okozhattak volna! A begőzölt Pastrovics pedig szándékosan fejbe dobta Takács Duzsmátát - piros lapot kapott érte -, és be kellett látnia a vendégeknek, hogy ezúttal jobb, lelkesebb volt a hazai gárda. Ahogy Rapatyi mester mondta a lefújás után: Ami nem sikerült a játékban, pótoltuk a szívünkkel. Hiszen csapata teljesen megérdemelten 37-33 arányban győzött!