Győr - A férfi kézilabda NBI/B 19. fordulójában a fehérvári alakulat a Kisalfödre látogatott szombaton.

Krebsz András

ETO-SZESE Győr-Alba Regia KSE 34-25 (16-13).

Egyetemi Csarnok, 300 néző, vezette: Asztalos, Bárkányi.

Alba Regia: Pulai - Tolnai 5, Gyimesi 5, Csóka 1, Bárdos 3, Marinkovics 1, Voksi 6 (2). Csere: Varga B. (kapus), Vörös, Venczel 4. Vezetőedző: Németh István.

Eredmény alakulása: 8. perc: 6-3, 14. p.: 10-7, 21. p.: 13-10, 26. p.: 16-11, 37. p.: 21-16, 45. p.: 25-20, 56. p.: 31-21

Kiállítások: 10, ill. 8 perc

Hétméteresek: 4/4, ill. 4/2

Az öt volt fehérvári játékossal kiálló győri alakulat magabiztosan kezdte a találkozót, de Ivan Voksi és Gyimesi Máté rendre válaszolt a zöld-fehérek góljaira, mégis a 25. percben már hat volt közte, ám a szünetig szívós munkával megfelezte hátrányt az Alba.

Fordulás után ismét a hazaiak kapták el jobban a fonalat, ekkor azonban még tartotta magát az ARKSE, 25-21-nél a kisalföldiek trénere kikérte első idejét. Ezt követően a remekül védő Nahaj László, valamint a hétszer eredményes Szabó András vezetésével 6-0-s etap következett, Ivan Voksi hétméterest rontott, a fejben elfáradó vendégek számára mínusz tízről pedig már nem volt visszaút.

Szombaton a Százhalombatta érkezik Székesfehérvárra, az összecsapást 18 órától rendezik a VOK-ban.