Jégkorong

2016.01.22. 19:58

Visszavágott a Debrecen a Fehérvár AV19-nek

Debrecen – A MOL Liga 42. fordulójában a Fehérvár AV 19 csapata ezúttal vereséggel zárt Debrecenben.

Debreceni HK-Fehérvár AV 19 3-2 (0-0, 1-0, 2-2)

Vezette: Haszonits, Sós, Kis-Király, Pálkövi

Debreceni HK: Vay – Emanuelsson (1), Medvedev, Piatak 2, Saluga (1), Trosin – Hetényi P. (1), Kovács B., Vincze P.T., Dancsfalvi, Vaszjunyin – Wéber, Könczei (1), Hári N. 1, Kaszkov, Izsák – Godó, Tanka. Vezetőedző: Jevgenyij Muhin

Fehérvár AV 19: Scola – Krogh (2), Szabó B., Reisz, Becze (1), Shupe (1) – Vokla, Szabó D., Holmberg, Grieve 1, Szabó K. – Szaller, Láday 1, Pillók, Kocsis, Tóth G. – Arany, Korbuly, Mazzag, Hamvai, Reiter R. Vezetőedző: Tyler Dietrich

Kiállítás: 12 perc illetve 8 perc

Öt nappal ezelőtt Fehérváron csapott össze a két gárda, és akkor a Volán, igaz focieredménynek is beillő 2-0-as győzelmet aratott, de ez a különbség akkor nem tükrözte a csapatok közötti differenciát. Az első harmadra inkább a küzdőjelleg volt a jellemző, a kapuk, pedig érintetlenek maradtak, akárcsak legutóbb, a vasárnap. Aztán a második harmad 8. percében mindez köddé vált, ugyanis megszerezte a vezetést a vendéglátó gárda a 29 esztendős, egykori sokszoros szlovák utánpótlás válogatott Erik Piatak talált be Kasper Emanuelsson átadásából. 1-0. Más kérdés, hogy a csapatok nem igazán sáfárkodtak jól az emberelőnyökkel, mert csak az első két játékrészben négy, illetve hat percig voltak létszámfölényben, de gól nem született ezen idők alatt. A záró harmadban előbb a 48. percben Alexander Grieve előnyből egyenlített, igaz nem sokáig örülhettek ennek a fehérváriak, mivel egy perc sem telt el, és a kiegészült házigazdák Hári Norbert találatával újfent vezettek. 2-1. A hajrához közeledve megszerezte első idei gólját Láday Tamás, a kőkemény bekk Becze Tihamér passzát lőtte Vay Ádám kapujába, ismét ikszre hozva ezzel az állást. 2-2. Majd a befejezés előtt alig több, mint egy perccel ismét jött Piatak, és beállította a 3-2-es végeredményt. Ezzel visszavágott a Debrecen.