Hírek

2012.10.14. 18:50

Megye I - A Martonvásár a második félidőre felpörgette a tempót és legyőzte a Mezőfalvát

Fejér megye - A Road Masters megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában az esélyesebb csapatok többnyire nyertek. Akadtak pikáns csaták, szoros összecsapások.

Bobory Balázs

Martonvásár-Mezőfalva 1-0 (0-0)

Martonvásár, 100 néző, vezette: Wittner József.

Martonvásár: Guth -  Provoda, Kanyó, Páncél, Schäffer (Horváth), Berczi, Magyar (Sarkadi), Király, Csanádi, Bajor, Udvaros. Edző: Patkós Csaba.

Mezőfalva: Papp - Bozóki, Balázs, Viniczai, Tonka, Móricz, Benczik, Bozoki, Sági, Márok (Tórizs), Huber. Edző: Masinka László.
Gól: Magyar.

6. perc: Magyar szögletét Páncél  mellé belsőzte.
21. perc: Magyar ugratta ki Schäffert, aki már csak a kapussal állt szemben, de nagy ziccerben hibázott.
55. perc: Magyar szögletét Bajor fejelte kapura, de a kapus lábbal hárított.
60. perc: Egy 40 méteres vendég szabadrúgás a felső lécet találta telibe.
62. perc: Király kisodródva az oldal kapufát találta el.
75. perc: Tonka megkapta második sárgalapját, ezért a kiállítás sorsára jutott.
80. perc: Magyar 18 méteres szabadrúgása  a bal felsőbe vágódott, 1-0.
82. perc: Király  megkapta második sárgalapját, ezért ő is idő előtt elhagyta a játékteret.

A második félidőben nagyobb sebességfokozatra kapcsolt hazai csapat sorra dolgozta ki helyzeteit, de a jó napot kifogó vendég kapus megmentette a Mezőfalvát a  nagyobb vereségtől.
Jók: az egész hazai csapat, illetve Papp.
Ifjúsági mérkőzés: 0-1

Gárdony-Kisláng 6-0 (0-0)

Gárdony, 110 néző, vezette: Csupor Richárd.

Gárdony: Vincizai (Brakszátor ) - Csapó, Gaál, Hári, Belák, Gál-Gerlach (Bogács), Hermann (Smolkó), Gulyás-Kovács, Pauer (Eötvös). Szalai, Király. Edző: Oláh Attila.

Kisláng: Ányos  - Komlós (fekete), Rehák, Árki, Willerding B., Simon, Kovács (Zimmerman), Willerding Zs. (Dudar), Paluska L, Paluska K., Truszek (Juhász). Edző: Zimmerman Tamás.
 Gól: Szalai (4), Pauer, Eötvös.

Az első félidőben kiegyenlített játék folyt, a vendégeknél Paluska László két próbálkozásánál védett Viniczai bravúrral, míg a gárdonyi csapatból Szalai lőhetett volna gólt, de a kapufa hárított.   A második félidő hazai gólparádét hozott.

Baracs-Sárszentmiklós 0-3 (0-2)

Baracs, 150 néző, v.: Reinicz Gábor.

Baracs: Makó - Fehér, Éliás, Nagy, Mészáros, Varga, Pulai (Prókai), Sebestyén (Idei), Právics, Kóczián, Hepp: Edző: Horváth Zoltán

Sárszentmiklós: Reichert (Farkas) - Hegedűs, Tóth, Bartók, Gráczer G., Vámosi (Lajtos), Szarka (Bogdán), Gráczer B., Rozsos, Vámosi (Lajtos), Balogh. Edző: Palotás Péter.
Gól: Szarka, Balogh, Gráczer.

3. perc: Vendégszöglet után a kifejelt labdát Szarka  lőtte a bal sarokba, 0-1.
44. perc: Baloldalról beívelt labdát Balogh fejelte a kilépő Makó fölött a hálóba, 0-2.
75. perc: A  szabadrúgást Gráczer csúsztatta a hazai kapu felső léce alá, 0-3.

Jók: Právics, Kóczián, Éliás, illetve Reichert, Szarka, Balogh.
Ifjúsági mérkőzés: 2-5.

Szabadegyháza-Sárosd 0-2 (0-1)

Szabadegyháza, 200 néző, vezette: Nagy László István.

Szabadegyháza: Deák - Kosaras, Billig, Csupor, Rapai (Rátkai), Horváth Cs. (Vida), Kiss, Imre J. (Horváth T.), Imre G., Kovács, Rauf. Edző: Tóth György.

Sárosd: Rauf  - Szabó, Pribék, Rottmann, Gyuricza, Kövecses (Sipos), Lendvai, Vinkler (Hippeller), Dvéri (Egerszegi), Zách, Gál (Majláth). Edző: Horváth Zoltán.
Gól: Lendvai, Sipos.

Kemény falat volt a Sárosd számára a sereghajtóvá visszacsúszott hazai együttes.

Maroshegy-Kápolnásnyék 2-1 (0-1)

Sóstói Stadion, 250 néző, vezette: Altorjay Áron Gellért.

Maroshegy: Sabo -  Mezővári, Trampler, Kiliti (Nagy), Gelencsér, Keserű (Samu), Dudás, Komáromi, Ruzsics (Szekszárdi), Horváth, Balogh (Juhász). Edző: Viktor Ferenc.

Kápolnásnyék: Györök  - Pőcze,  (Ribi), Suhaj, Czövek, Hart, Rothauszki, Nagy, Rózsa, Szabó, Faragó. Edző: Molnár János.

Gól: Komáromi, Trampler, illetve Szabó.

A maroshegyiek nagy küzdelemben fordítottak, köszönhetően a hazaiak legendája, Komáromi Zoltán góljának is.

Velence-Szár 3-2 (1-1)

Velence, 110 néző, vezette: Nagy Károly.

Velence: Puhnyák  - Totsche, Fésű, Salacz (Galaczi), Kocsis, Bakos (Kellner), Tóth (Farkas), Knausz (Somogyi), Boda, Kadlecsik, Ódor (Szigeti). Edző: Pavlik József.

Szár: Sztányi (Szabó D.) -  Fenyvesi (Szekeres), Boros, Zágoni, Nyitrai, Schuppa (Schóbl), Rada (Krautszíder), Juhász, Géber, Szabó T., Haász. Edző: Lacza Albert.
Gól: Bakos, Galaczi, Somogyi, illetve Nyitrai, Boros.

Igazi rangadót vívott a két együttes, többször fordult a kocka, végül a hazaiak maradtak higgadtabbak. A meccsen többször volt kakaskodás, akadt két piros lap is, a tópartiak végül behúzták a pontokat.

Iváncsa-Bakonycsernye 2-0 (0-0)

Iváncsa, 200 néző, vezette: Lak Balázs.

Iváncsa: Hodula -  Drapcsik, Fodor, Janovics, Barics, Barkóczi, Bartha, Gál, Csikesz, Németh, Mágocs. Edző: Nagy Attila.

Bakonycsernye: Lukács -  Zách, Schneider, Hancsák, Kallós, Varga, Sztrida, Valásek, Balogh, Guitprecht, Nagy. Edző: Tóth Zoltán.

Gól: Barkóczi, Tóth.

58. perc: Gál esett el a tizenhatoson belül, a 11-est Janovics a jobb  sarokra lőtte, Lukács szögletre tolta a labdát.
73. perc: Kamocsa lábát húzta el a védő a tizenhatoson belül, a 11-est Barkóczi lőtte a hálóba, 1-0.
79. perc:  Nagy Tóth elé tette a labdát, aki a hálóba lőtt, 2-0.

Jók: Drapcsik, Nagy, illetve Lukács és Zách.
 Ifjúsági mérkőzés: 3-3.

Polgárdi-Bicske 1-0 (0-0)

Polgárdi, 150 néző, vezette: Hajdu Balázs.

Polgárdi: Neczpál  - Hencz, Bregócs, Vass, Csizmadia, Borsos, Tiber, Takács (Nagy), Gurdon, Gergő (Galler), Német. Edző: Balogh Zoltán.

Bicske: Miklós -  Lengyel, Gulyás, Németh, Vörös R., Erki, Vincze, Pozsgai, Megyesi, Oláh (Vörös Z.), Molnár. Edző: Erdész Ferenc.
Gól: Gurdon.

35. perc: Hencz beadását Néma lőtte egyből kapura, de Miklós rajta volt.
 45. perc: Egy  hazaadást lesett le Molnár, Neczpál azonban védőket megszégyenítően szerelt a tizenhatoson kívül.
 65. perc: Németh a kiállítás sorsára jutott.
 84. perc: Gurdon erőszakosságának köszönhetően megtartotta a labdát, majd az üres kapuba passzolt, 1-0.
 88. perc: Néma ugrott ki a bicskei védők közül, de a kapu mellé lőtt.

Jók: az egész hazai csapat, illetve senki.
 Ifjúsági mérkőzés: 9-2.