Hírek

2012.10.26. 19:02

Magabiztos hazai győzelem az Alba Fehérvártól (galériával)

Székesfehérvár - A negyedik bajnoki után is veretlen maradt az Alba Fehérvár kosárlabdacsapata, miután a 3. negyed játékának köszönhetően legyőzte a Körmendet pénteken.

Fejér Megyei Hírlap

- Számomra teljesen egyértelmű, győzni kell a Körmend ellen, pláne a csütörtöki diadal után - célzott a Videoton labdarúgóinak az FC Bázel legyőzésére Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere, mielőtt elkezdődött volna a mérkőzés. Amelyre a vártnál jóval kevesebb létszámban érkeztek a vendégek fanatikusai, akik lehettek vagy ötvenen a kezdés pillanatában.

A háromszoros olimpiai bajnok kajakos, Kovács Katalin előtt kezdődött el a rangadó, s az első kosarat Keller szerezte,  majd a 4. percben Buljan találata után 11-5-re a vendégek vezettek, leginkább a lepattanózásban elkövetett hazai hibák miatt. A 6. percben, Ferencz triplája - 10-16 - után Dzunics Braniszlav máris időt kért, rendezni a sorokat. Bejött Juhos a hazaiaknál, s az első labdaérintése azonnal triplát ért, 19-20. Rá  is "kattantak" a játékvezetők, akik pillanatok alatt három személyit ítéltek ellene. Egy ponttal a vendégek nyerték az első negyedet, de hol volt még a vége...

Fordulópontnak tűnt, amikor Buljan és Brown sem tudta bepöckölni a labdát, hiszen a túloldalon Szabó triplája ült, s ezzel az Alba átvette a vezetést. Ekkor főleg a támadásokban nem ment a vendégeknek. A második negyed derekán Hollis már a 12. pontját szerezte (41-34), átvette az irányítást a fehérvári csapat. Most Hencsey Tamás kért időt, nem véletlen, nem akartak lemaradni a párviadalban. Amikor Ferencz triplája ült, már csak kettővel (45-43) mentek a hazaiak. Ismét Buljan lett a főszereplő:amikor csúnyán faultolta Leklit, Hencsey azonnal "lekapta" a pályáról. A nagyszünetre 54-50-es hazai vezetéssel tértek pihenni a csapatok. Az biztos, az öltözőben mindkét edzőnek volt mondanivalója, hiszen a 104 pont nem a védekezés erősségét bizonyította, egyik oldalról sem. Közben a játéktéren a frissen alakult, s a most bemutatkozó Alba Cheers tánccsoport lányai aratták le a vastapsot és az élénk füttyöt produkciójukkal.

De így volt ezzel a hazai csapat is, hiszen Szabó harmadik triplája után máris 62-50 virított az eredményjelző táblán, alig másfél perc játékidő után. És Szabó nem tudott hibázni, hiszen a 4. triplája is ült, elkapta a fonalat a válogatott center. Határozottan feljavult az Alba védekezése, miközben 26. percben Buljan támadó-és technikai hibát is kapott, s ezzel kipontozódott. Hollis triplája után (81-59) eldőlni látszott a találkozó, le is cserélte a teljes kezdő ötösét Dzunics mester, de ettől az előny nem csökkent. Miután az utolsó negyed még hátra volt, szinte biztosnak tűnt, hogy a Fehérvár a bajnokságban először eléri a 100 pontot, amit Moore szerzett (101-67). A végét a hazaiak ugyan egy kissé "ellazázták", de így is biztosan győztek.

Edzői nyilatkozatok: - A harmadik negyedben döntöttük el a mérkőzést, minden más komolytalan játéknak tűnt - mondta Dzunics Braniszlav.

- Az első félidőben még tartottuk a lépést a hazaiakkal,  de nem a jó  védekezésről szólt a meccs, egyik csapat részéről sem. Tudtam, hogy a dobópárbajban nincs esélyünk, a találkozó a 3. negyedben dőlt el, a gyors indításokból kaptuk a pontokat, amíg a mi elképzeléseink nem sikerültek.

Alba Fehérvár - Lami-Véd Körmend 118-99 (27-28, 27-22,38-15, 26-34)

Vodafone Sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Pálla, Szabó, Boros.

Alba Fehérvár: Moore 11, WOOD 23/12, HOLLIS 17/6, SZABÓ 21/15, Keller 12, csere: JUHOS 8/6, LEKLI 15, Supola, Medve 5, Bódi, Somogyfoki. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav, edző: Matus Gábor.

Lami-Véd Körmend: BROWN 20/6, Ferencz 10/6, Ruják 6, Buljan 13/3, SHAW 28/3, csere: Fodor 2, Kutasi, Csapai 15/6, Sonyák, Kocsis 5/3. Vezetőedző: Hencsey Tamás.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 5-11, 8. perc: 19-22, 10. perc: 27-28, 14. perc: 36-32, 16. perc: 45-40, 22. perc: 64-52, 25. perc: 74-59, 27.: 84-59, 30. perc: 92-65, 33. perc: 101-67, 36. perc: 107-79.