Hírek

2012.11.06. 07:23

A Sapa teljesítménye a statisztika tükrében

Székesfehérvár – A Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata a biztos play-offot érő helyen található az EBEL-ben. Ez jó, de persze eme állapot csak részsikernek mondható. Mert messze még a vége...

Silye Sándor

A mai írásunkban a statisztikai mutatókat böngésszük. A két kapus eddig  jó teljesített, Bálizs  339 lövésből 315-öt hárított, ez 92,92 százalékos hatékonyságot jelent, 9 mérkőzésen 24 gólt kapott, a 4. legjobb hálóőr Lamoreux (Villach, 94,34) mögött. Munro 11 meccsen védett, 392 alkalommal lőtték a kapuját, 355-ször védett, 38 alkalommal kellett maga mögé nyúlnia, ami 90,56 százalékot jelent,  összesítésben a 11.

A kanadai ponttáblázaton (gól+assziszt) Sofron 20 (8+12), Ladányi 19 (6+13), Johansson 16 (3+13) ponttal a legjobb. Utóbbi kettő vezeti a házi gólpassz listát, a lőtt gólok terén  Sofron és Banham 8-8 találattal áll az élen. A hátvédek közül Pratt 11 ponttal emelkedik ki (2+9). A plusz, mínusz mutató nem túl fényes, a Hetényi, Sille bekk pár áll a  legjobban plusz hárommal, tehát amikor  jégen voltak, eredményes volt a csapat. Ami ennek a mutatónak a másik végét illeti, Pratt  mínusz 10-zel, mögötte Vas Márton -8-cal található, pedig jól teljesítettek, Pratt pontjait jeleztük, Vas Márton 12 kanadai pontot gyűjtött.

Nézzük, az egyének közül ki, hogy áll a mezőny egészében?  A pontlistát a volt sapás Ryan vezeti 28-cal, mögötte  csapattársa, a szintén a Villach színeiben vitézkedő Hughes található 27-tel, Sofron a maga pontjaival a 24. A góllövő lista élmezőnye az alábbi: Jarusek (Znojmo 13 gól, Greentree (Zagreb), Kozek (Dornbirner), Leahy (Linz), Lemieux (Innsbruck) 12-12. Banham és Sofron 8 góljával  holtversenyben a 16. legeredményesebb játékos. A gólpasszok terén Aquino (Dornbirner) a legjobb 18 assziszttal, Johanssen  és Ladányi 13-mal a tizenhatodik. Buck (Zagreb) 18 plusz pontjával töltötte  a leghasznosabban az idejét, Hetényi és Sille a 61.

Az emberelőnyök kihasználása terén a Sapa  a 4.  (22,82 százalék), a Salzburg a legjobb 25,25-tel. Az emberhátrányokat a Medvescsak Zagreb hárította  a legjobban, 91 százalékkal, Durcóék e téren a hatodikak 80,23-mal. A legsportszerűbb csapat a Znojmo 91 két és három 5 perces kiállítással, második a Sapa 100 két percessel, egy  5 perces és egy végleges kiállítással. Az átlag nézőszámot tekintve a fehérváriak meccsei mondhatók  a leglátogatottabbaknak,  3353 fővel.