Hírek

2012.09.22. 07:05

Új feladat előtt a Vidi: a Genk elleni vereség után vasárnap már jön az ETO

Székesfehérvár - A Videoton FC labdarúgó-csapata az Európa Liga csoportkörének nyitányán 3-0-ra kikapott Genkben, vasárnap pedig már a hazai bajnokságban játszik rangadót.

Fejér Megyei Hírlap

"Ha csak az eredményt nézem, akkor súlyos vereséget szenvedtünk a Genktől, azonban aki látta az összecsapást, szerintem érzi, korántsem volt ez így" - csóválta a fejét egy Videoton drukker még csütörtökön éjjel, a belga csapat stadionjának parkolójában.

A helyiek ugyanakkor boldogok voltak, mert lényegében együttesük hozta azt, amit elvártak tőle: magabiztosan győzött a papíron a G csoport leggyengébb alakulata ellen.

Persze akinek van realitásérzéke, igazat ad a Vidi-szurkolónak is: a piros-kékek egyáltalán nem játszottak alárendelt szerepet, volt egy időszaka a mérkőzésnek, amikor úgy tűnt, sikerülhet kiegyenlíteni a Genk első félidőben megszerzett előnyét, persze ekkor bőven az is benne volt a pakliban, hogy a belgák újabb gólt rúgnak és eldöntik a mérkőzést. Az utóbbi verzió jött be és csak azért lehetünk bosszúsak, mert a hosszabbításban még egyszer De Ceullar megvillant és kialakította a háromgólos különbséget.

- Úgy érzem sikerült bebizonyítanunk ezen az estén, hogy ilyen szinten is versenyképesek vagyunk - értékelt a mérkőzés végén Paulo Sousa, a fehérváriak mestere. - Hetven percig egyenrangú ellenfele voltunk a hazaiaknak, igaz, akadtak megingásaink, egy ilyen után kaptuk a gólt is. Egyébként túl sok lehetősége a Genknek sem akadt, mi viszont a második játékrész első 20-25 percében többet támadtunk és akadt is lehetőségünk egyenlíteni. A második félidőben a játékosaimat nagyon hajtotta a szívük, mentek előre és ezért kissé fegyelmezetlenné váltak, hátul kevésbé koncentráltak, így újabb hibákat követtünk el. A legfontosabb, hogy vasárnapig a fiúk a lehető legtöbbet regenerálódhassanak, mert eredményesnek kell lennünk a Győr elleni bajnokin.

A másik oldal természetesen "másik szemüvegen" keresztül nézte a kilencven percet, de ez természetes, miszerint az is, hogy Mario Been, a genkiek mestere roppan nyugalommal könyvelte el a három begyűjtött pontot:

- A találkozó előtt csak reménykedtem, hogy sikerül a jó rajt és megverjük a csoportkör első meccsén a Videotont és örülök, hogy végül ez sikerült - mondta a szakember. - A mérkőzés elején nem nagyon találtunk fogást a fehérváriakon, de szerencsére türelmesek voltunk és ez meghozta gyümölcsét: sikerült vezetést szerezni. Innentől már könnyeb dolgunk volt, mondhatjuk azt is, végig domináltunk a mérkőzésen. A második gól nagyon jókor érkezett, a harmadik pedig már hab volt a tortán. A találatokon kívül is sok helyzetünk akadt még, ezért nem lettem volna elégedett, ha csak 1-0-ra nyerünk.

A belgák tehát elégedettek voltak és ez látszott is a helyi drukkereken a meccs után, amikor jöttek ki az impozáns létesítményből: azt azonban mégsem mondhatjuk, hogy többnapos fieszta kezdődött volna: villámgyorsan elcsöndesedett a környék, igaz, szinte már éjfélt ütött az óra...

Éppen ezért is volt fontos, hogy a fehérvári futballisták se sokat tébláboljanak a mérkőzés után, az erőltetett menetben minden perc pihenés számít, ezért a piros-kékek villámgyorsan szállodájukhoz utaztak és a vacsora után máris ágyba huppantak. Ha a vereséget nehezebb is most feldolgozni, rágódni a múlton nem szabad, hiszen a hazai bajnokságban olyan rangadó következik, amelynek kimenetele a későbbiekben is hatványozottan fontos lehet az érmekért zajló harcban, ráadásul egy ősi rivális lép vasárnap, 16.30-tól pályára a Sóstói Stadionban. A Győri ETO egy ötös győzelmi széria közepette látogat Székesfehérvárra, remélhetőleg azonban nem csak megszakad a sorozata, hanem legyőzöttként hagyja el a királyok városát.

A Videoton oldalán nagy kérdés, hogy Paulo Sousa hány embert küld majd pályára az "alapcsapatból", esetleg megkockáztatja azok szereplését, akik csütörtökön késő este még a Genk ellen küzdöttek, vagy ismét megkapják azok a lehetőséget, aki a nemzetközi porondon kevesebbet szerepeltek és frissebbek lehetnek a győriek elleni rangadón.

Ami bizonyos, a játékosoknak, a drukkereknek is nagy presztízs ez a csata, alapvetően sokat lendíthet bármelyik gárdán a győzelem.

A szurkolóknak ismét érdemes tudniuk, hogy akik nem autóval érkeznek a meccsre, azok ezúttal is igénybe vehetik a városon belül közlekedő ingyenes szurkolói buszokat, melyek két irányból közelítik meg a stadiont. A buszok 15 óra 30 perckor indulnak a stadion felé és 18 óra 40 perckor vissza. Amennyiben a buszok korábban megtelnek, akkor elképzelhető, hogy néhány perccel az eredetileg tervezett időpont előtt visszaindulnak a városba. A járatok az alábbi útvonalakon közlekednek:

1. Köfém ltp - Zombori út - Budai út (Titeli) - Budai út, Fiskális út - Kisteleki út - Király sor, Géza út - Széna Tér- Fehérvár Áruház - Várkörút - Széchenyi út/Református ált. iskola - Tóvárosi lakónegyed - Sóstói Stadion és vissza

2. Sajó utca - Sajó utca 102. - Rába utca és Bébic utca kereszteződés - Rába utca és Pityer utca kereszteződés - Száva utca - SZKG - Hosszútemető - Gellért utca - Piactér - Széchenyi út/Református ált. iskola - Tóvárosi lakónegyed - Sóstói Stadion és vissza.

A nagy érdeklődésre tekintettel vasárnap, a Győr elleni rangadó előtt is lehet bérleteket venni az Európa Liga hazai találkozóira. A portugál Sporting október 4-én, a svájci Basel október 25-én, a belga Genk pedig november 22-én vendégeskedik a Sóstói Stadionban.

Az FMH szerint a Videoton a Bozsovics - Szolnoki, Caneira, Kaká, Hector - Tóth B., Renato Neto - Haraszti, Kovács I., Gyurcsó - Nikolics N. alakulattal kezd.