Hírek

2007.09.08. 02:28

Lesz állandó tanácsadás és kapcsolat

Seregélyes (ma) - Szeptember közepén indul a munka a kistérségi nevelési tanácsadóban. Az állami normatívával támogatott rendszer egy újabb pályázati alapot teremt a Sárvíznek.

Miskei Anita

- A kistérségi nevelési tanácsadó létrehozásával egy hiányterületet szeretnénk a jövőben pótolni. Mindeddig ugyanis a térségbe tartozó iskolák gyermekei két tanácsadóhoz, a székesfehérvárihoz és a sárbogárdihoz tartoztak - mondta Gerse István, a Sárvíz Többcélú Kistérségi Társulás munkaszervezetének vezetője. Hangsúlyozta, ez egy olyan kötelező feladat, melyet a kistérségek is elláthatnak, s amelyre például Borsod megyében több példa van. Hozzátette, előnye, hogy a normatíva így a kistérségben maradhat, s kimondottan az itt élő és tanuló gyermekekre és intézményeikre fordíthatják az állami támogatást. Sajtos József, a seregélyesi általános iskola igazgatója, egyben a nevelési tanácsadó koordinátora kiegészítette azzal, hogy ez a funkció a kistérségnek is plusz pályázati pénzekhez nyújthat alapot. Ráadásul a feladatokat a helyi szakemberekkel oldják meg.

- Több mint két éve tervezzük már egy egységes gyógypedagógiai, módszertani központ létrehozását. Ezt az ötletünket az a szakembergárda alapozta meg, mely iskolánkban adott volt. Ráadásul az intézmény eszközállománya is megfelelő szinten van, többször pályáztunk már eredményesen. A seregélyesi iskola akadálymentesített, rendelkezünk mozgásfejlesztő teremmel, és ami igazán fontos, a kollégáknak van affinitása. Úgy hiszem, a gyerekeknek azok tudnak igazán szakmai szempontból segítséget nyújtani, akik nap mint nap találkoznak velük, ismerik őket, akik előtt a diákok meg tudnak nyílni - mondta Sajtos József. - Kistérségi szintű szakszolgálatunk már a tavasszal elindult, ehhez kapcsolódik most szeptembertől a nevelési tanácsadó. Célunk hosszú távon nem csupán az, hogy jelen legyen a pedagógiai szakszolgálat is, hanem felvállaljuk a gyógytestnevelési, logopédiai szakszolgálatot és a pályaválasztási tanácsadást. Fontos, hogy kollégáink képzettek és folyamatosan képzést biztosítunk számukra, elsősorban helyieket foglalkoztatunk. A seregélyesi intézmény pedig nem egyedül látja el a feladatokat, inkább koordinálja azokat, hogy nyomon követhető legyen a rendszer, és az eredmények mind a gyerekek, mind a szülők, mind pedig a pedagógusok számára és irányába. Az eddigiekkel szemben nem csupán állapotképet szeretnénk kapni a gyerekeinkről, hanem tenni is akarunk a fejlődésükért. Ezt csak azokkal a szakemberekkel tehetjük meg, akik átlátják, ismerik a diákokat és helyzetüket - mondta az intézmény igazgatója. Hozzátette, állandó napi kapcsolatot ápolnak majd az iskolákkal, és helyben végeznének minden olyan vizsgálatot, melyhez nem kell speciális környezet. Így a szülők is kaphatnak konzultációs lehetőséget. - Ha pedig a seregélyesi nevelési tanácsadóban kell elvégezni a vizsgálatokat, akkor a kistérségi szociális busszal szállítjuk a gyerekeket.

A szeptember közepén induló munkához a külső kontroll mellett segítséget várnak az óvodáktól és iskoláktól, sőt az önkormányzatoktól is. De együttműködnek majd a megyei pedagógiai szolgálattal is. Gerse István szerint a cél egy olyan egységes szociális és szakszolgálati rendszer kialakítása, melyben az információk és a szakemberek átjárhatósága biztosított.

- Több mint két éve tervezzük már egy egységes gyógypedagógiai, módszertani központ létrehozását. Ezt az ötletünket az a szakembergárda alapozta meg, mely iskolánkban adott volt. Ráadásul az intézmény eszközállománya is megfelelő szinten van, többször pályáztunk már eredményesen. A seregélyesi iskola akadálymentesített, rendelkezünk mozgásfejlesztő teremmel, és ami igazán fontos, a kollégáknak van affinitása. Úgy hiszem, a gyerekeknek azok tudnak igazán szakmai szempontból segítséget nyújtani, akik nap mint nap találkoznak velük, ismerik őket, akik előtt a diákok meg tudnak nyílni - mondta Sajtos József. - Kistérségi szintű szakszolgálatunk már a tavasszal elindult, ehhez kapcsolódik most szeptembertől a nevelési tanácsadó. Célunk hosszú távon nem csupán az, hogy jelen legyen a pedagógiai szakszolgálat is, hanem felvállaljuk a gyógytestnevelési, logopédiai szakszolgálatot és a pályaválasztási tanácsadást. Fontos, hogy kollégáink képzettek és folyamatosan képzést biztosítunk számukra, elsősorban helyieket foglalkoztatunk. A seregélyesi intézmény pedig nem egyedül látja el a feladatokat, inkább koordinálja azokat, hogy nyomon követhető legyen a rendszer, és az eredmények mind a gyerekek, mind a szülők, mind pedig a pedagógusok számára és irányába. Az eddigiekkel szemben nem csupán állapotképet szeretnénk kapni a gyerekeinkről, hanem tenni is akarunk a fejlődésükért. Ezt csak azokkal a szakemberekkel tehetjük meg, akik átlátják, ismerik a diákokat és helyzetüket - mondta az intézmény igazgatója. Hozzátette, állandó napi kapcsolatot ápolnak majd az iskolákkal, és helyben végeznének minden olyan vizsgálatot, melyhez nem kell speciális környezet. Így a szülők is kaphatnak konzultációs lehetőséget. - Ha pedig a seregélyesi nevelési tanácsadóban kell elvégezni a vizsgálatokat, akkor a kistérségi szociális busszal szállítjuk a gyerekeket.

A szeptember közepén induló munkához a külső kontroll mellett segítséget várnak az óvodáktól és iskoláktól, sőt az önkormányzatoktól is. De együttműködnek majd a megyei pedagógiai szolgálattal is. Gerse István szerint a cél egy olyan egységes szociális és szakszolgálati rendszer kialakítása, melyben az információk és a szakemberek átjárhatósága biztosított.

- Több mint két éve tervezzük már egy egységes gyógypedagógiai, módszertani központ létrehozását. Ezt az ötletünket az a szakembergárda alapozta meg, mely iskolánkban adott volt. Ráadásul az intézmény eszközállománya is megfelelő szinten van, többször pályáztunk már eredményesen. A seregélyesi iskola akadálymentesített, rendelkezünk mozgásfejlesztő teremmel, és ami igazán fontos, a kollégáknak van affinitása. Úgy hiszem, a gyerekeknek azok tudnak igazán szakmai szempontból segítséget nyújtani, akik nap mint nap találkoznak velük, ismerik őket, akik előtt a diákok meg tudnak nyílni - mondta Sajtos József. - Kistérségi szintű szakszolgálatunk már a tavasszal elindult, ehhez kapcsolódik most szeptembertől a nevelési tanácsadó. Célunk hosszú távon nem csupán az, hogy jelen legyen a pedagógiai szakszolgálat is, hanem felvállaljuk a gyógytestnevelési, logopédiai szakszolgálatot és a pályaválasztási tanácsadást. Fontos, hogy kollégáink képzettek és folyamatosan képzést biztosítunk számukra, elsősorban helyieket foglalkoztatunk. A seregélyesi intézmény pedig nem egyedül látja el a feladatokat, inkább koordinálja azokat, hogy nyomon követhető legyen a rendszer, és az eredmények mind a gyerekek, mind a szülők, mind pedig a pedagógusok számára és irányába. Az eddigiekkel szemben nem csupán állapotképet szeretnénk kapni a gyerekeinkről, hanem tenni is akarunk a fejlődésükért. Ezt csak azokkal a szakemberekkel tehetjük meg, akik átlátják, ismerik a diákokat és helyzetüket - mondta az intézmény igazgatója. Hozzátette, állandó napi kapcsolatot ápolnak majd az iskolákkal, és helyben végeznének minden olyan vizsgálatot, melyhez nem kell speciális környezet. Így a szülők is kaphatnak konzultációs lehetőséget. - Ha pedig a seregélyesi nevelési tanácsadóban kell elvégezni a vizsgálatokat, akkor a kistérségi szociális busszal szállítjuk a gyerekeket.

A szeptember közepén induló munkához a külső kontroll mellett segítséget várnak az óvodáktól és iskoláktól, sőt az önkormányzatoktól is. De együttműködnek majd a megyei pedagógiai szolgálattal is. Gerse István szerint a cél egy olyan egységes szociális és szakszolgálati rendszer kialakítása, melyben az információk és a szakemberek átjárhatósága biztosított.

A szeptember közepén induló munkához a külső kontroll mellett segítséget várnak az óvodáktól és iskoláktól, sőt az önkormányzatoktól is. De együttműködnek majd a megyei pedagógiai szolgálattal is. Gerse István szerint a cél egy olyan egységes szociális és szakszolgálati rendszer kialakítása, melyben az információk és a szakemberek átjárhatósága biztosított.

A szeptember közepén induló munkához a külső kontroll mellett segítséget várnak az óvodáktól és iskoláktól, sőt az önkormányzatoktól is. De együttműködnek majd a megyei pedagógiai szolgálattal is. Gerse István szerint a cél egy olyan egységes szociális és szakszolgálati rendszer kialakítása, melyben az információk és a szakemberek átjárhatósága biztosított.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!