Hírek

2007.08.13. 02:28

Nevükben is közösek

Vereb (kk) - A Végh János tagiskola aulájában írták alá szombaton Vereb és Mátraverebély testvértelepülési meg-állapodását. A hetven vendég a falunap eseményein is részt vett.

Kovalcsik Katalin

A mai Fejér megyei Verebről 1180 környékén került el Mátraverebélyre Vereb Stefanusz. A férfi letelepedett, családja 600 évig vezette a községet. Ő volt a közös ős, viszont a verebi, jelenlegi képviselőtestület kereste meg a mátraverebélyieket, teremtsenek kapcsolatot a két falu között, legyenek partnerei egymásnak. Kurcz Mária, Vereb polgármester asszonya és Nagy Attila, Mártaverebély vezetője - a kölcsönös vizit után - szombaton aláírásukkal pecsételték meg a szerződést.

- Ahogy leültünk egymással beszélgetni még az ismerkedésünk elején, szinte azonnal találtunk közös gondokat - a verebi polgármester asszony, a képviselők és a falu lakói szombaton a falunapon látták vendégül a testvértelepülés küldötteit. - Csak egy példa, a mi óvodánk is felújításra szorul, nagyon nehéz hozzá megteremteni a forrást, ugyanezzel küzd Verebély is.

- Öröm hídépítőnek lenni - mondta a többi közt beszédében Nagy Attila, Mátraverebély polgármestere, utalva arra, öröm számukra is, hogy partnert találtak a verebiekben. Verebélyiné Gáspár Zita, a mátraverebélyi testület tagja röviden bemutatta a településüket, amely hasonlóan gyönyörű vidéken fekszik, mint a Fejér megyei Vereb. Kurcz Mária is arról szólt, hogy a két falu kapcsolata kiterjedhet a turizmus fejlesztésére, a cserediák program is lehetőség egymás megismerésére. A polgármester asszony Follinus Gergely munkájával - fotó, amely különleges technikával festménynek hat - aján-dékozta meg a társközséget, a képen egész Vereb látható. A vendégek egy albumot hoztak, amelybe a két falu barátságának történetét jegyezheti majd le a verebi könyvtár vezetője.

- Ahogy leültünk egymással beszélgetni még az ismerkedésünk elején, szinte azonnal találtunk közös gondokat - a verebi polgármester asszony, a képviselők és a falu lakói szombaton a falunapon látták vendégül a testvértelepülés küldötteit. - Csak egy példa, a mi óvodánk is felújításra szorul, nagyon nehéz hozzá megteremteni a forrást, ugyanezzel küzd Verebély is.

- Öröm hídépítőnek lenni - mondta a többi közt beszédében Nagy Attila, Mátraverebély polgármestere, utalva arra, öröm számukra is, hogy partnert találtak a verebiekben. Verebélyiné Gáspár Zita, a mátraverebélyi testület tagja röviden bemutatta a településüket, amely hasonlóan gyönyörű vidéken fekszik, mint a Fejér megyei Vereb. Kurcz Mária is arról szólt, hogy a két falu kapcsolata kiterjedhet a turizmus fejlesztésére, a cserediák program is lehetőség egymás megismerésére. A polgármester asszony Follinus Gergely munkájával - fotó, amely különleges technikával festménynek hat - aján-dékozta meg a társközséget, a képen egész Vereb látható. A vendégek egy albumot hoztak, amelybe a két falu barátságának történetét jegyezheti majd le a verebi könyvtár vezetője.

- Ahogy leültünk egymással beszélgetni még az ismerkedésünk elején, szinte azonnal találtunk közös gondokat - a verebi polgármester asszony, a képviselők és a falu lakói szombaton a falunapon látták vendégül a testvértelepülés küldötteit. - Csak egy példa, a mi óvodánk is felújításra szorul, nagyon nehéz hozzá megteremteni a forrást, ugyanezzel küzd Verebély is.

- Öröm hídépítőnek lenni - mondta a többi közt beszédében Nagy Attila, Mátraverebély polgármestere, utalva arra, öröm számukra is, hogy partnert találtak a verebiekben. Verebélyiné Gáspár Zita, a mátraverebélyi testület tagja röviden bemutatta a településüket, amely hasonlóan gyönyörű vidéken fekszik, mint a Fejér megyei Vereb. Kurcz Mária is arról szólt, hogy a két falu kapcsolata kiterjedhet a turizmus fejlesztésére, a cserediák program is lehetőség egymás megismerésére. A polgármester asszony Follinus Gergely munkájával - fotó, amely különleges technikával festménynek hat - aján-dékozta meg a társközséget, a képen egész Vereb látható. A vendégek egy albumot hoztak, amelybe a két falu barátságának történetét jegyezheti majd le a verebi könyvtár vezetője.

- Öröm hídépítőnek lenni - mondta a többi közt beszédében Nagy Attila, Mátraverebély polgármestere, utalva arra, öröm számukra is, hogy partnert találtak a verebiekben. Verebélyiné Gáspár Zita, a mátraverebélyi testület tagja röviden bemutatta a településüket, amely hasonlóan gyönyörű vidéken fekszik, mint a Fejér megyei Vereb. Kurcz Mária is arról szólt, hogy a két falu kapcsolata kiterjedhet a turizmus fejlesztésére, a cserediák program is lehetőség egymás megismerésére. A polgármester asszony Follinus Gergely munkájával - fotó, amely különleges technikával festménynek hat - aján-dékozta meg a társközséget, a képen egész Vereb látható. A vendégek egy albumot hoztak, amelybe a két falu barátságának történetét jegyezheti majd le a verebi könyvtár vezetője.

- Öröm hídépítőnek lenni - mondta a többi közt beszédében Nagy Attila, Mátraverebély polgármestere, utalva arra, öröm számukra is, hogy partnert találtak a verebiekben. Verebélyiné Gáspár Zita, a mátraverebélyi testület tagja röviden bemutatta a településüket, amely hasonlóan gyönyörű vidéken fekszik, mint a Fejér megyei Vereb. Kurcz Mária is arról szólt, hogy a két falu kapcsolata kiterjedhet a turizmus fejlesztésére, a cserediák program is lehetőség egymás megismerésére. A polgármester asszony Follinus Gergely munkájával - fotó, amely különleges technikával festménynek hat - aján-dékozta meg a társközséget, a képen egész Vereb látható. A vendégek egy albumot hoztak, amelybe a két falu barátságának történetét jegyezheti majd le a verebi könyvtár vezetője.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!