öttusa világkupa

2018.06.22. 16:02

Kovács Sarolta ezüstérmet szerzett

Kiegyensúlyozottan versenyzett, s a dobogó második fokára állhatott az öttusa világkupa női döntőjében Kovács Sarolta.

Kovács Sarolta jól vívott Los Angelesben

Fotó: UIPM

Kazahsztánban viaskodnak az idei világkupa-sorozatban legjobb eredményekkel büszkélkedő öttusázók, köztük négy magyarral. A pénteki női döntőben a Volán Fehérvár kiválósága, Kovács Sarolta, valamint az Alba Öttusa SE címvédője, a 2017-es idényben vk-döntőt nyerő Alekszejev Tamara vették fel a harcot a 35 fős mezőnyben. Kovács Saci remekül kezdett, 23/11-es mérleget produkált a vívópáston, amivel a szám harmadik helyén zárt. Az úszás mindig is jól ment a volános lánynak, most sem volt ez másként, 2.10,79-es idővel teljesítette a 200 méter, ami a medencében a második helyre, összetettben már az első pozícióba repítette. Lovaglása nem volt ugyan hibátlan, egy „fát” vert paripájával, a számot a kilencedik helyen zárta, de így is megtartotta éllovas pozícióját a kombinált szám előtt. Azonban mindössze 13 másodperc volt az előnye az általában félelmetesen futó ausztrál olimpiai bajnok Chloé Esposito előtt. Az idény közben Magyarországon készülő, s a Honvéd színeiben az ob-n is induló ausztrál át is vette a vezetést a magyar lánytól, s megnyerte a világkupa-döntőt (1337 pont). Kovács Sarolta másodikként ért célba (1324) a litván Venckauskaite előtt. Alekszejev Tamara a 25. helyen zárt (1221 p.)