Szabó Dániel megvédte címét

2018.06.22. 22:10

Egy arany- és két ezüstérem az öttusa ob-n

Összességében hatodszor, sorozatban ötödször látja vendégül az ország legjobb atlétáit a koronázóváros. A 123. atlétikai magyar bajnokság első napja derűsen zárult.

Takács Boglárka két századdal maradt el egyéni csúcsától

Fotó: Nagy Norbert/ Fejér Megyei Hírlap

Szomorkás, szürke, hűvös idő fogadta a 123. atlétikai magyar bajnokság mezőnyét a Bregyó közi sportközpontban. A női rúdugrók lendültek elsőként versenybe az idei OB-n, miközben Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere és Gyulai Miklós, a Magyar Atlétikai Szövetség elnöke ünnepélyesen is megnyitotta a sportág legnagyobb hazai seregszemléjét. A szakszövetség első embere hangot is adott meggyőződésének, miszerint Székesfehérvár az ország három legjobb versenyszervező városa között van. A sprintszámok előfutamait követően aztán már a nap is kisütött, hibátlan dramaturgiával támogatva a több fehérvári atlétát is soraiban tudó 100 méteres síkfutás döntőit. Előbb a hölgyek térdeltek rajtgépbe, s a nagy roham végén Nguyen Anasztázia (MTK) faképnél hagyta ugyan a mezőnyt, de mégis örült a hazai publikum, hiszen a mindössze 17 esztendős Takács Boglárka remek futása után másodikként ért célba, megelőzve a Honvéd sokszoros bajnokát, Kaptur Évát.

Szabó Dániel elégedetlen volt a mozgásával, de aranyat nyert

– Összességében elégedett vagyok, bár az időeredményemet még nem tudom… – mosolygott a célba érkezés után közvetlen az ARAK futója, Takács Boglárka. – Ez nem az én versenyem igazán, idősebbekkel kellett futnom. Az előfutam nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna. Ez lehet, hogy az időjárás vagy a koncentráció hiánya miatt volt. A döntőre azonban a nap is kisütött, érmet is nyertem, így minden jó volt. Nem lehetett panasz Takács Bogi idejére, 11,81 másodperccel lett ezüstérmes. Endrész Klaudia a nyolcadik lett.

A férfiak 100 méteres döntőjében Szabó Dániel a címvédés reményében állt rajthoz, de meg kellett küzdenie az újabb aranyért. A rajtnál kicsit beragadt az ország jelenleg leggyorsabb sprintere, de egy szoros befutóval elsőként, 10,53-al ért célba az ARAK kiválósága.

– Semennyire sem vagyok elégedett. Az előfutamban sokkal jobbnak éreztem a mozgásomat – mesélte a bajnoki címvédő. – Azt hittem, a döntőre össze tudom magam szedni, és kiadni, ami még benne maradt a futásomban, de nem sikerült. Fejben estem szét, és meginogtam picit. De sikerült megvédenem a címet, s most ez volt a lényeg.

Pisch Milán ugyanitt 10,67-es egyéni csúccsal az ötödik lett a felnőttek között.

A nap végéhez közeledve a női 4x100 méteres váltók viadala is csillogó befutót hozott. Ugyan a regnáló bajnok BHSE-t nem lehetett befogni, de az ARAK (Takács Boglárka, Mátó Sára, Zsiga Mónika, Endrész Klaudia) hölgyei magabiztosan zsebelték be az ezüstérmet.

A férfiak 4x100 méterét is a Bp. Honvéd SE stafétája nyerte, 1500 méteren pedig Gyürkés Viktória (Ikarus) és Kazi Tamás (DSC-SI) lett bajnok.

A fehérvári sportolók közül a rúdugró Siskó Zsófia, a kalapácsvető Brandl Lilla, valamint a szintén kalapácsvető Pásztor Bence is biztosan jutott a döntőbe.

DÖNTŐIDŐREND

JÚNIUS 23., SZOMBAT: 14.00 kalapácsvetés – női, 15.00 rúdugrás – női, 15.30 távolugrás – ffi., 15.40 400 m – női, 15.50 400 m – ffi., 16.00 100 gát – női, 16.20 110 m gát – ffi.16.50 gerelyhajítás – női, 17.00 hármasugrás – női, súlylökés – női, 17.10 magasugrás – ffi., 18.20 kalapácsvetés – ffi., 19.20 3000 m akadály – női időfutam, 19.35 3000 m akadály ffi. if.

JÚNIUS 24., VASÁRNAP: 16.00 rúdugrás – ffi., 16.00 távolugrás – női, 16.00 diszkoszvetés – női, 16.40 400 gát – női, 17.00 400 gát – ffi., 17.15 diszkoszvetés – ffi., 17.20 magasugrás – női, 17.20 200 m – női, 17.30 200 m – ffi., 17.30 hármasugrás – ffi., 17.40 800 m – ffi., 17.50 800 m – női, 18.05 5000 m – ffi. if., 18.20 gerelyhajítás – ffi. döntő, 18.25 5000 m – női döntő, 18.30 súlylökés – ffi. döntő, 18.50 4x400 m váltó – női if., 19.00 4x400 m ffi if.