Helyi sport

2017.09.24. 21:53

Nem született gól a forduló rangadóján

A 7. forduló csúcsrangadóján bármennyire igyekezett a Mór, nem tudta bezsebelni a három pontot a Bicske ellen.

Lövésre lendül a móri Végvári Ádám lába, a bicskei Tornyai Tamás élénk figyelemmel kíséri a labda útját

Fotó: Koppán Viktor Dávid

Mór-Bicske 0-0

Mór, 300 néző

Vezette: Závotka Csongor

Mór: Zelizi – Végvári, Joó, Szekeres (Ács), Véninger – Kállai (Gál D.), Szabó B., Tar B., Mayer (Tetzli) – Kaszás, Meggyes. Vezetőedző: Németh Bálint

Bicske: Milinte – Máj, Burucz, Sötét, Tornyai T. – Köntös, Németh E., Móri (Molnár A.), Facskó – Katona, Peinlich (Jakab). Vezetőedző: Móri Tamás

Jók: Zelizi, Szekeres, Kaszás, illetve Milinte, Köntös, Németh E.

Fotós: Koppán Viktor Dávid

A veretlen, legkevesebb gólt kapó, a tabella jelenlegi éllovasa, a Mór és a merész bajnoki álmokat szövögető Bicske rangadóján mindkét csapat számára egyaránt a győzelem elérése volt a cél. A hazaiak az első játékrészben ugyan többet birtokolták a labdát, de érdemleges gólhelyzetet nem sikerült kialakítaniuk, míg a Bicske kontrákból próbálkozott gólt szerezni, de e téren ők sem jeleskedtek. A 14. percben Szekeres Marcell kapu elé belőtt labdájáról alig maradt le középen Kállai Bence. Majd a félidőt jelző sípszó előtt egy öngóltól mentette meg csapatát Milinte Árpád. Mindkét gárda jól megszervezte védekezését, a Mór támadásépítésébe több pontatlanság csúszott, így igazán érdemleges gólhelyzetet nem sikerült kialakítani. A jobb oldalon ugyan több ígéretes támadást vezettek, de a kapu elé ívelt labdákat a magassági fölényben levő vendégvédők rendre kifejelték. Három perccel

a vége előtt Tornyai Tamás lapos lövését védte Zelizi Patrik, majd a legvégén Németh Erik fejesénél volt jókor jó helyen a móri hálóőr.

A 23,7 év átlagéletkorú móriak jó úton haladnak a fiatalok csapatba építése terén és a kellő rutin megszerzése után az ilyen meccseket

hozni fogják. Hiába volt jobb a kapura lövési mutatójuk (13-6), ezúttal mégsem tudtak nyerni.