Megtört a móri átok

2023.03.27. 11:37

A Móri SE 18 forduló után győzött ismét

Az NB III 27. fordulójában egy kivétellel vármegyénk valamennyi csapata bezsebelte a három pontot. A Nyugati csoportban három idegenbeli siker született, a MOL Fehérvár FC II., a Bicskei TC, és a Móri SE is nyert.

A móri Végvári Ádám (szemben) és Tölgyesi Péter (2) gyötrik budaörsi ellenfelét

Fotó: Kricskovics Antal / FMH

KÖZÉP CSOPORT
Hódmezővásárhelyi FC (2.) – Dunaújváros FC (5.) 2-1 (1-1)
Vezette: Horváth Máté
Hódmezővásárhelyi FC: Deczki – Orosz, Hunya, Zana, Zámbori – Ondrejó (Juhász J.) – Pesuth (Borbás), Schildkraut (Zabari), Bata, Barta (Rabecz) – Irmes (Tapiska). Vezetőedző: Antal Krisztián
Dunaújváros FC: Molnár L. – Hegedűs K., Szepessy R., Fehér, Németh K. - Leidl (Kilin), Stampfel, Perjési, Marlen – Tóth Á. (Gál B.), Székely. Vezetőedző: Dobos Barna.
Gól: Schildkraut (12.), Orosz (68.), ill. Szepessy R. (10.)

A 10. percben Tóth Ákos elleni szabálytalankodtak a hazaiak a 16-oson belül, a jogos büntetőt Szepessy Róbert értékesítette, 0-1. Két percig örülhetett a DFC, mert Schildkraut Krisztián a jobbösszekötő helyéről, 22 méterről vette be Molnár László kapuját, 1-1. A 68. percben Orosz Márk 30 méteres szabadrúgása talált utat az újvárosi hálóba, 2-1.
Iváncsa KSE (1.) – Ceglédi VSE (13.) 2-1 (1-1)
Vezette: Maml Zoltán
Iváncsa KSE: Varga Á. – Madarász B., Aradi, Jova, Nyilas - Fehér, Kercsó, Kovács S., Sili (Suszter), Barta (Vallejos) – Bányai. Vezetőedző: Tóth András
Ceglédi VSE: Haála – Schmidtka, Rjaskó, G. Bíró, Kovács K. – Papp Gy. (Ledacs-Kis), Juhász A. (Ungureán), Telinger (Orlov), Annus – Széplaki, Markó. Vezetőedző: Scmidt Balázs
Gól: Aradi (12.), Nyilas (47.), ill. Annus (23.)

NYUGATI CSOPORT
Puskás Akadémia FC II. (4.) – Technoroll Teskánd KSE (18.) 3-0 (0-0)

Vezette: Leél-Őssy Ádám
Puskás Akadémia FC II.: Gazdag M. – Makara (Koch), Vajda, Fodor, Markgráf – Noel (Jablonszkij), Bakos (Juricic), Kern, Vizler (Szabari) – Magasföldi (Piscsur), Vékony. Vezetőedző: Nagy Ádám
Technoroll Teskánd KSE: Pergel – Bekő (Bontó), Vert (Fábián), Szinay (Horváth J.), Nagy R. – Hetesi, Sipőcz (Péterfi), Kovács Z., Kiss Á. – Bedő, Szabó M. (Szökrönyös). Vezetőedző: Pergel Attila
Gól: Magasföldi (48.), Kern (63.), Piscsur (91.)

A 48. percben Vizler László lövését még védte Pergel Dávid, a túloldalon viszont Magasföldi József 12 méterről a kipattanót a kapuba vágta, 1-0. Majd a 63. percben Bakos Szabolcsot a szólója után a 16-oson belül buktatták, 11-es! A büntetőt Kern Martin értékesítette, 2–0. A 91. percben Kern adott egy gólpasszt is Olekszandr Piscsurnak, aki beállította a végeredményt, 3-0.

ZTE FC II. (14.) – Bicskei TC (7.) 0-3 (0-1)

Vezette: Dombi Olivér

ZTE FC II.: Németh E. – Jóna, Senestyén, Király (Dobos), Bedővári - Varga L. (Fábián), Tullner (Dóczi), Csóka (Dézsenyi), Balabás (Mulasics) - Papp Cs., Kámi. Vezetőedző: Koller Zoltán.
Bicskei TC: Papp Zs. – Gaszner (Hirman), Bozsoki, Lakatos, Vékony – Tajti B. (Sipos G.), Gálfi (Dencinger), Marsa (Molnár A.) - Savanya, Sóron, Varga Sz. (Lapos). Vezetőedző: Csordás Csaba

Gól: Sóron (11.), Marsa (51.), Lakatos (81.).
Kiállítva: Sebestyén (71.).

A 2.percben Tajti Balázs lendült a félpályánál támadásba a labdával, két hazai védő közül lépett volna ki, de klasszikus ollóba fogták, és súlyosnak tűnő sérülést szenvedett, mentővel kellett elszállítani. A 11.percben Varga Szabolcs futott el a baloldalon, beadására Sóron Tibor rajtolt volna, de Sebestyén Lóránt felöklelte a 11-es pont körül, a játékvezető habozás nélkül adta meg a büntetőt, amelyet a sértett a jobb alsó sarokba küldött, 0-1. Az 51. percben a saját térfeléről Bozsoki  Imre vágta előre a labdát, ezt egy hazai védő elvétette, alá futott, Marsa Levente remek helyzetfelismeréssel megszerezte azt, és a kiinduló kapus fölött a kapuba emelt, 0-2. A 81.percben jobb oldali szögletet ívelt be Sóron, Hirman Kristóf tovább csúsztatta, a baloldalról berobbanó Lakatos Gergő pedig három lépésről a hálóba pofozta a labdát, 0-3. A Bicskei TC végig irányította a játékot, és minden megerőltetés nélkül aratott biztos győzelmet.

Kaposvári Rákóczi FC (11.) – Mol Fehérvár FC II. (12.) 0-2 (0-1)

Vezette: Iványi Gábor
Kaposvári Rákóczi FC: Ipacs – Zólyomi (Borbély), Kocsis B., Harsányi, Böndi – Gál M., Országh (Kis-Fónai) – Ekker, Hampuk (Szederkényi), Pintér N. (Kálmán) – Bíró (Mayer). Vezetőedző: Horváth Rudolf.
Mol Fehérvár FC II.: Gergely – Horváth G., Urbán, Lencsés, Berekali – Pető M., Molnár Cs., Ambach (Balogh M.) - Csepregi, Tóth T. V. (Cserkuti-Németh), Babos (Husvéth). Vezetőedző: Imrik László.
Gól: Molnár Cs. (40.), Babos (73.)
A 40. percben Molnár Csaba vette észre, hogy kint áll a kapujából a kaposvári kapus, és 30 méterről nagyszerűen ívelt a kapuba, 0-1. A 73. percben Babos Bence kapott remek labdát Molnártól, a szélső egy esernyő-csellel becsapta védőjét, majd kettőt tolt a labdán, és 14 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 0-2.
Budaörs (9.) – Móri SE (19.) 0-1 (0-1)
Vezette: Horváth Patrik
Budaörs: Tóth G. – Szamosi, Khiesz, Lami, Vida – Ferkó, Horváth E. (Tóth B.), Halácsi (Gula) – Váradi (Kunsági), Jász G. (Erdey), Murai. Vezetőedző: Bekő Balázs

Móri SE: Meszlényi – Tölgyesi, Végvári (Erni), Szombati (Paulik), Gosztonyi - Ferencz (Zsédely), Kovács K., Varga B., Sötét - Bozai B. (Szöllősi), Jancsó. Vezetőedző: Bozai Attila
Gól: Bozai B. (5.)
Kiállítva: Tóth G. (51.)
Az 5. percben 18 méterről végezhettek el szabadrúgást a vendégcsapat, Tóth Gábor védeni tudott, ám a kipattanó labda Bozai Bencéhez került, aki egy átvétel után a hosszú felsőbe lőtt, 0-1.