Simán nyert a Fradi az FKC ellen

2023.01.28. 22:20

Továbbra sem egy súlycsoport

Tizenöt gólos vereséget szenvedett az Alba FKC együttese az FTC-Rail Cargo Hungaria vendégeként a női kézilabda NB I 12. fordulójában.

Varga Emőke (a labdával) kétszer talált be

Forrás: Kricskovics Antal

FTC-Rail Cargo Hungaria–Alba Fehérvár KC 37–22 (19–9)
Elek Gyula Aréna, 950 néző. V: Kovács-Sebők, Vastag-Réti.
FTC: BÍRÓ B. – Malestein 6 (1), BÖLK 6, Tomori, CVIJICS 4, Lekics, Márton 4. Csere: Janurik (kapus), Kukely A. 3, Kisfaludy 2, Szucsánszki, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 4, Papp D. 1, Hársfalvi 3, Klujber 2, Cirjenics-Kovacsics 2. Edző: Elek Gábor
FEHÉRVÁR: PIJEVIC – Szemes, Szmbatian 2, Ohjama 3 (3), Varga E. 2, SZTOSICS 5 (2), Takó 1. Csere: Tóth N. (kapus), Utasi 3, Boldizsár 3, Zrnic 1, Tolnai, Sulyok, Bojtos 1, Dubán 1. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 15. p.: 11–4. 28. p.: 18–8. 35. p.: 24–10. 46. p.: 31–13. 53. p.: 32–19.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/5

A tabella hátsó régiójában szerénykedő fehérvári hölgyeknek esélyük sem volt a mezőny egyetlen veretlen csapata ellen. A Ferencváros már a szünetre lerendezte a meccset, tíz góllal vezetett 30 percnyi játék után.
Fordulás után sem tudott meglepetést okozni az FKC. A Fradiban 552 nap kihagyás után tért vissza a pályára Kovacsics Anikó.

Elek Gábor, az FTC vezetőedzője: – Nehéz hét van mögöttünk, az első félidőben jó volt a védekezésünk, a támadásainknak néha dzsembori jellege volt, de a második játékrészre az is összeállt, bár kaphattunk volna kevesebb gólt. Örömteli Kovacsics Anikó visszatérése.
Józsa Krisztián, az Alba FKC trénere: – Teljesen más célokért játszik a két csapat, igyekeztünk helytállni, de ez csak részben sikerült, mert az első félidőben hatalmas hátrányba kerültünk.