Nagyot küzdöttek a bikák

2022.11.25. 21:17

Két gólos hátrányból állt fel Debrecenben a DAB csapata

Kezd jól kinézi a Dunaújvárosi Acélbikák csapatának teljesítménye. Ismét versenyképesek voltak a DEAC ellen, de a győzelem ezúttal elmaradt.

Németh Krisztián

Fotó: Zsedrovits Enikő / MW

DEAC – DAB

3-2 (1-0, 1-0, 1-2)

Debrecen. V.: Lövei, Németh M., Vincze, Szabó I.

A DAB gólszerzői: Valtola, Szalma.

Pont fordítva alakult a debreceni meccs mint a két csapaoktóberi, újvárosi derbije. A DEAC került előnybe, Mihalik 54 másodperc után betalált, de nem estek össze az Acélbikák, ám a középső harmad végén Novotny emberelőnyben megduplázta a különbséget, 2-0. A záró játékrész elején öt és fél perc alatt egyenlített a DAB. Brus, és Lammi passzából Valtola, majd Embrich, és Léránt aszisztja révén Szalma ütött gólt. Az utolsó szó a debrecenieké volt, Izacky a hajrában beállította a végeredményt, 3-2.