Lőtt gól nélkül nehéz

2022.11.27. 19:52

Hazai jégen lett vége a Volán veretlenségi szériájának

Az ICEHL vasárnapi játéknapján a Hydro Fehérvár AV19 a HCB Südtirol Alperia jégkorongcsapatát látta vendégül.

Erdély Csanádnak (kékben) sem akart semmi sikerülni az olaszok kapuja előtt

Forrás: Kricskovics Antal / FMH

Igazi rangadóra volt kilátás a hét utolsó napján a Raktár utcában, hiszen a tabellán második helyen álló Bolzano látogatott az elmúlt négy mérkőzését egyaránt megnyerő, és egyre jobban az élmezőnyre zárkózó Fehérvárhoz. Kevin Constantine együtteséből továbbra is hiányzott Vértes Nátán, valamint Brett Findlay, de visszatérésükre nem kell már sokat várni, mindketten edzésbe álltak már.

Bekezdett a Volán, O’Brian távoli lökettel nyitott, majd egy korongszerzést követően a pakk a gólvonal előtt haladt el szinte. Nem hagyott alább a hazaiak lendülete, Mihály lövése után Rétfalvi nem tudta a kipattanót közelről bepofozni. Agresszívan és gyorsan hokizott a Fehérvár, a Bolzano tíz perc után tudott kijönni a szorításból, de Roy-nak mindössze egyszer kellett közbenyúlnia a bárddal. Hét perccel a vége előtt emberelőnybe került az AV19, a fórban Petan, illetve a túloldalon Frank is helyzetbe került. Az utolsó percben Bartalis ziccere maradt ki, bár a szép számú publikum egy része azt hitte gól, de a háló csak oldalról rezdült meg.

Amilyen jól kezdte az első harmadot a Fehérvár, olyan rosszul sikerült a másodikat, 32 másodperc után egy gyors kontrát Miglioranzi fejezett be eredményesen, 0-1. Pár perccel később Bartalis léphetett ki, de próbálkozását védte Harvey. Kiegyenlítettebbé vált a játék, hét és fél perc eltelte után Terbócs iramodott meg a a bal szélen, betört a kapu elé, de lövését, majd az ismétlést is védte az olaszok kapusa, majd Hári kísérlete sem talált utat a hálóba. Nyolc perccel a játékrész vége előtt Mihályt ütközték le csúnyán a sarokban, Dalhuisen volt az elkövető, „jutalma” öt perc plusz végleges kiállítás lett. Nagy esélyt kapott az egyenlítésre a Volán, de sokáig fel sem tudtak állni a kék-fehérek a támadó harmadban, majd amikor sikerült igazán nagy ziccert kialakítani.

A záróetap elején ismét öt a négy ellen támadhatott Kevin Constantine alakulata, de legnagyobb helyzet Frank előtt adódott, Roy védett szerencsére. Később az olaszok kétszer is emberelőnybe kerültek, mindkét alkalommal Kuralt volt a „vétkes”. Kihúzta a Fehérvár, majd egyenlő létszámnál Campbell lövését tolta ki Harvey. Felpörgött a hazai együttes, záporoztak a korongok a tiroliak kapujára, de többek között Petan sem járt sikerrel. Az utolsó percekben két ízben is emberelőnyben támadhatott a Fehérvár, Nilsson, valamint Fournier is közel járt az egyenlítéshez, de nem akart úgy pattanni a korong, ahogy a hazaiaknak jó lenne. A végén Kevin Constantine levitte a kapusát is, de a kék-fehérek nem jártak sikerrel, így a Bolzano elvitte mind a három pontot Székesfehérvárról.

Jegyzőkönyv

Hydro Fehérvár AV19 – HCB Südtirol Alperia 0-1 (0-0, 0-1, 0-0) Székesfehérvár, 2300 néző. V.: Trilat, Soós, Durmis, Váczi.

AV19: Roy – O’Brian, Nilsson, Magosi, Hári, Kuralt – Fournier, Campbell, Erdély, Bartalis, Petan – Stipsicz, Szabó D., Ambrus G., Sarauer, Terbócs – Horváth M., Rétfalvi, Németh, Mihály. Vezetőedző: Kevin Constantine.

HCB: Harvey – Culkin, Miglioranzi 1, Frigo (1), Alberga, Frank (1) – Dalhuisen, C. Hults, Frattin, M. Hults, Thomas – Valentine, Kasslatter, Halmo, McClure, Gazley – Miceli, Mantenuto, Felicetti. Vezetőedző: Glen Hanlon.

Kiállítások: 4, ill. 33 perc.

Kapura lövések: 20-16.