Nyerni Somogyországban is

2022.11.22. 15:32

Az Alba kosárcsapata szerdán, 18 órakor, Kaposváron szerepel

Az Arconic-Alba kosarasai szerdán, 18 órakor Kaposváron lépnek pályára, egyértelműen a győzelem reményében.

A hátvéd, Takács Milán jól játszott a hétvégi, nyertes bajnokin, sikert remél szerdán este is

Fotós: Horog László / FMH

A fehérváriak jó előjelekkel várják a hétközi derbit, ugyanis utóbbi két bajnokijukat magabiztosan nyerték. Előbb az addig jól teljesítő Kecskemétet verték a Gáz utcában 101-73-ra, múlt hétvégén pedig magabiztosan győzték le a Honvédot. Mindössze az első pontokat szerezték a fővárosiak, a folytatásban a házigazdák domináltak, 96-60 arányú sikert arattak. Ezzel őrzik a harmadik pozíciót az NB I-es tabellán, öt győzelemmel és két vereséggel, az előttük helyezkedő, tavalyi kupagyőztes, momentán listavezető Szolnok, valamint a legutóbbi bajnok Falco jár előttük, a keletiek és a nyugatiak ugyanúgy hat alkalommal nyertek és egyszer kaptak ki. A szerdai ellenfél, a Kometa Kaposvári KK a táblázat 10. helyét foglalja el, három siker mellett négy kudarcot számlálnak. A szezonban hajtottak végre komoly bravúrokat, de ki is kaptak, gyengébbnek vélt ellenféltől.

Az első fordulóban hazai pályán szenvedtek vereséget, hatalmas küzdelemben a Szolnoki Olaj ellen, 94-88-ra, aztán bravúros, 84-79-es diadalt arattak a bajnok otthonában, Szombathelyen, majd 87-85-re verték otthon a paksiakat. Oroszlányban, az Alba által közel 70 ponttal megvert OSE otthonában nem találták a ritmust, 101-80-ra kaptak ki. Zalaegerszegen jobban teljesítettek, de a végjátékban veszítettek, 81-77 állt a táblán a lefújáskor. A bajnoki szünet előtt hazai pályán, kimondottan jó játékkal, 89-74-re verték a Szegedet, múlt hétvégén pedig Körmenden léptek pályára és szenvedtek 85-80-as vereséget.

A fehérváriak saját nevelésű hátvédje, Takács Milán jól teljesített a Honvéd elleni bajnokin, 10/6 ponttal jelentkezett.

- A hétvégi elleni meccsen az első félidőben sok hibával játszottunk, kissé pontatlanok voltunk. Ennek ellenére magabiztosan vezettünk, az idő múltával nagyobb előnyre tettünk szert, amit a második félidőben a feljavuló játéknak köszönhetően tovább tudtunk növelni. Összességében úgy gondolom, teljesen megérdemelten győztünk. Szerdán, a Kaposvár ellen nagyon fontos lesz a védekezésünk, valamint, ha jó ritmusban támadunk és képesek leszünk gyorsindításokból, könnyű kosarakat szerezni, jó esélyünk lesz a győzelemre. A Kaposvár egyelőre hazai mérkőzéseken jobban teljesít, mint idegenben. Elsősorban a légiósaik védésére kell figyelnünk, ha őket limitáljuk, győzelmet arathatunk.

Érdekesség, hogy pontosan egy éve, november derekán az Alba kimondottan jó első félidő után simán kikapott az impozáns, Kaposvár Arénában. Az első negyedet 19-17-re, a másodikat 27-26-ra nyerték a vendégek, azonban a nagyszünet után összeomlottak, 97-82-es vereséget szenvedtek. Az alsóházba csúsztak, a meccs másnapján menesztették a néhány hónappal korábban szerződtetett szlovén trénerüket, Dejan Mihevcet, akit a német Matthias Zollner váltott. A szakvezető a 2021-22-es idényben bronzérmet szerzett a kék-fehérekkel, jelenleg is a harmadik pozícióban tanyáznak tanítványai.