A meccs elején elengedték a Kispestet

2022.09.06. 10:50

Vereséggel kezdett a Gárdony-Pázmánd

Négygólos fiaskóval rajtolt a Gárdony-Pázmánd NKK női kézilabda csapata az újjászervezett NB I/B-s pontvadászatban. A Kispest magabiztosan játszott a nyitányon.

Forrás: Kricskovics Antal

Az ország 16 csapata várta a másodosztályú női kézilabda bajnokság nyitányát. Megszűnt az NB I/B-s együttesek területi besorolása, egyetlen, 16 gárdát tömörítő csoport alkotja a második volna mezőnyét.

A jócskán átformált Gárdony-Pázmánd NKK ígéretes felkészülést tudott maga mögött, tornát is nyertek Orosházán a tóparti lányok, azonban a Kispest elleni bajnoki rajt legelején beragadtak.
Gercsó már a meccs elején megbabonázta Virincsik Anasztázia lányait, a hazaiak futószalagon termelték a gólokat. Hát percen át képtelen volt betalálni a gárdonyi hölgykoszorú, 13 perc alatt 8-1-es előnyre tett szert a Kispest, az első negyedóra végére nyolcgólos fórt kovácsoltak a vendéglátók. Ekkor könnyelművé vált a Kispest játéka, a Gárdony-Pázmánd pedig magára talált. Szorosabbra fűzte védekezését a Velencei-tavi egylet, s fordult a kocka, a hazaiak nem találtak kapit nyolc percen át. Két 4-0-s sorozattal zárkózott fel a Gárdony - közben a piros-feketék kétszer beköszöntek - egy gólra zárkóztak Becsériék, a szünetre azonban kétgólos kispesti fórral mentek a csapatok.

Fordulás után ismét az öltözőben maradtak a vendégek, s a Kispest állandósította két-háromgólos előnyét. Bánfai és Kecskeméti-Horváth góljaival kapaszkodott a Gárdony, majd a jól védő Gercsó, később Binó Boglárka is tettek arról, hogy ne tudjon közelebb férkőzni a Fejér megyei együttes.

Lukovics Boglárka volt a legeredményesebb gárdonyi, hét gólt dobott

Kispest NKK – Gárdony-Pázmánd NKK 27-23 (13-11)
Soroksári Sportcsarnok, 180 néző. Vezette: Csányi, Gadányi

Kispest NKK: Gazsovics Virág 6, Lapos Laura 6, Szalai – Szita Katalin 4, Szabó Edina 3, Szabó Janka 3, Vajer Blanka 2, Balog Bertina 1. Kiss Klaudia 1, Felső Anna 1.

Gárdony-Pázmánd NKK: Lukovics Boglárka 7(6), Becséri Kitti 5, Bánfai Virág 3, Kecskeméti – Horváth Laura 3, Bártfay Enikő 2, Zámori Dorina 1, Ágoston Nóra 1, Takács Cecília 1.

Kiállítások: 14 perc ill. 10 perc
Hétméteresek: 0/0 ill 6/6

A mérkőzés alakulása: 5.p: 2-1 10.p: 7-1 15.p: 10-3 20.p: 10-6 25.p: 12-8 30.p: 14-12 35.p: 16-12 40.p: 17-15 45.p: 20-17 50.p: 23-20 55.p: 24-20