A favorit már az első félidőben döntött

2022.08.29. 13:49

Nem kegyelmezett a Csór Sárosdon

A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 2. fordulójában megizzasztotta a Lajoskomárom a MÁV Előre FC Főnix csapatát, a Sárbogárd viszonylag könnyen lépett át az Ercsin, míg a Csór Truck-Trailer lenullázta a Sárosdot.

Kiegyenlített összecsapás után rabolt pontot Tordasról a rangadón a Martonvásár (zöld-fekete) együttese

Fotó: Kricskovics Antal

Lajoskomárom (12.) – MÁV Előre FC Főnix (4.) 3–4 (1–2)

Lajoskomárom, 250 néző

Vezette: Jónás Péter.

Lajoskomárom: Deák – Juhász M., Orosz, Csörgei, Victor - Vadászi, Gergye, Dudar E. (Németh Á.), Czéhmeiszter - Varga F., Klein (Labossa). Vezetőedző: Dopuda Igor

MÁV Előre FC Főnix: Barsch – Salamon (Patkós K.), Simon V., Pataki, Szalai P. (Pápai) - Adorján (Rubos Barnabás), Klémán M. (Rubos Bence), Bolla Barnabás (Jófejű), Király B. - Krán, Andróczi. Vezetőedző: Pavlik József

Gól: Klein (46.), Csörgei (50.), Vadászi (58.), ill. Klémán M. (22., 74.), Andróczi (40.), Pápai (83.)

Jók: Varga F, Vadászi, Czéhmeiszter, Gergye, ill. Klémán M, Adorján, Simon V., Andóczi

A faunapi pincefesztivál keretében lejátszott mérkőzésen az elején hazaiak előtt adódtak a nagyobb gólszerzési lehetőségek. Klein Márk elől két ízben is bravúrral kellett Barsch Gábornak hárítania. A 22. percben Klemán Máté végezhetett el szabadrúgást, 22 méteres lövése a sorfalról visszapattant, majd másodszorra védhetetlenül vágódott a bal felsőbe, 0-1. Változatos jó színvonalú lüktető volt a játék, a 28. percben Varga Ferenc szabadrúgása a felső kapufáról pattant vissza, Orosz Márkó fejese azonban elkerülte a kaput. A 40. percben Andróczi Krisztofer 14 méterről növelte a vendégek előnyét, 0-2. A 46. percben Varga F. jó ütemben indította Klein Márkot, aki lefutotta a védelmet és ezúttal higgadtan helyezett a hálóba, 1-2. Az 50. percben Juhász Márton jobbról élesen lőtte a labdát a kapu elé és a röviden jól érkező Csörgei Bálint közelről egyenlített, 2-2. Az 58. percben a lendületben lévő hazaiak Varga F. szögletét követően Vadászi Bence remek fejesgóljával megszerezték a vezetést, 3-2. A 68. percben Klein 18 m-es lövése a felső lécről kifelé pattant, ám a labdára érkező csatárok egymást akadályozták az újabb gól megszerzésében. A 74. percben ártalmatlannak tűnő helyzetben Patkós Kevin elesett el a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Klein értékesítette, 3-3. A 83. percben Pápai Kristóf 13 méterről nagy erővel lőtt a kapu közepébe, 3-4. A 88. percben Czéhmeiszter Attila cselezte be magát a kapu előterébe, közeli lövését a vendég kapus csak kiütni tudta, melyet Victor Michel közelről a hálóba lőtt, azonban a partjelző jelzésére a játékvezető érvénytelenítette a találatot. Kitűnő, fordulatos gólgazdag mérkőzésen a jobb cseresorral rendelkező Főnix FC nagy küzdelemben tudta megszerezni a pontokat, a hazai csapat minden dicséretet megérdemel és legalább a döntetlenre rászolgált volna.

Tudósított: Mosberger Mátyás

Sárbogárd (5.) – Ercsi Kinizsi (8.) 4–1 (3–1)

Sárbogárd, 150 néző

Vezette: Rózsa József.

Sárbogárd: Nyári – Gráczer B., Kovács J. (Gráczer G.), Glócz Z. (Horváth A.), Mayer - Luczek (Glócz H.), Pákozdi (Horváth Zs.), Bencze (Gyuricza), Horváth Á. - Vagyóczki, Kindl. Szakmai igazgató: Pajor László

Ercsi Kinizsi: Andrejev – Tóth K., Holentoner (Takács M.), Perjési (Hujber), Neuvert - Kun (Rebők), Lak, Jerzsabek, Kondreska (Váradi) - Cziklin, Csányi (Hodula M.). Vezetőedző: Lieber Károly

Gól: Horváth Á. (5., 22., 30.), Mayer (55.), ill. Kun (20.)

Jók: Horváth Á,, Mayer, Bencze, Gráczer B. ill. Andrejev

Az 5. percben Mayer Dávid. és Horváth Ádám összjátéka után Horváth Á. a védők között szorongatott helyzetben 6 méterről helyezte a labdát a kapuba, 1-0.A  18. percben Bencze János léc alá tartó szabadrúgását védte Andrejev Illés. A 20. percben váratlanul egyenlített a Kinizsi. A középen vezetett támadás befejezését Kun Bálint vállalta el, 25 méterről leadott lövése a jobb oldali kapufáról vágódott a hálóba, 1-1. A hazaiak nagyobb sebességre kapcsoltak és a 22. percben a bal oldalon száguldozó Glócz Zoltán emelésével Horváth Á. faképnél hagyta a védőket, és a kapuból kimozduló Andrejev mellett lőtt a hálóba, 2-1. Állandósult a hazaiak fölénye, és az Ercsi hálóőre több esetben védte meg a góltól csapatát. Azonban a 30.percben Horváth Á. mattolta, Bencze indítását 14 méterről, estében lőtte a kapu jobb alsó sarkába ,3-1. Mesterhármas! Továbbra is a hazaiak érvényesítették akaratukat. A félidő lefújása előtt Glócz Z.20 m-es lövése és Kovács János előretörése után kimaradt lehetőség miatt volt hiányérzetük a hazai szurkolóknak. A szünet után sem változott a játék képe és az 55.percben a sorozatos hazai támadásokat szabálytalan eszközzel sikerült a védőknek megállítani a büntető területen belül, Glócz Z. bal oldali átadásával Horváth Zs. megtolta a védő mellett a labdát és egy rossz ütemű szerelés után a játékvezető büntetőt ítélt. A labda mögé Mayer Dávid állt, és nagy erővel lőtt a jobb alsó sarokba, 4-1. A háromgólos előny birtokában lazult a koncentráció és hibák csúsztak a ziccerek értékesítésébe. A vendégek a negyedik bekapott gól után már kevés veszélyt jelentettek Nyári Bence kapujára és nem adódott lehetőségük sem az eredmény változtatására. A Sárbogárd győzelme nem forgott veszélyben és kitűnő rajtot vett a csapat.

Tudósított: Szántó Gáspár

Tordas R-Kord (10.) – Martonvásár (9.) 1–1 (1–1)

Tordas, 170 néző

Vezette: Závotka Csongor.

Tordas R-Kord: Cseresnyés – Fodor, Danis, Tolnai, Schuszter - Csizmarik (Hermann), Kalácska (Szendi), Spinner (Ilyés), Somogyi T. (Irházi) - Deli (Jancsó), Hernádi. Vezetőedző: Horváth Sándor

Martonvásár: Farkas Cs. – Kovács A. (Szél), Balogh B. (Tóth R.), Füzér (Dezső), Kovács Á. (Kádár) - Horváth B., Dutkai, Gábor Á., Molnár Á. - Jakab, Mikei. Vezetőedző: Horváth László

Gól: Hernádi (17.), ill. Jakab (41.)

Jók: Somogyi T., Hernádi, ill. Füzér, Jakab

Egyenlő erők küzdelme zajlott az első félidőben, amit mi sem mutat jobban, hogy a hazai és a vendég csapat is gólt, illetve kapufát szerzett. Előbb a 16. percben Hernádi Ádám lőtt 20 méterről kapásból a kapuba Somogyi Tibor szöglete után, 1-0. Majd a feladó duplázhatta volna meg az előnyt, azonban nagy helyzetben a kapufát találta el. A másik oldalon Füzér Zoltán lőtt felsőlécet, majd a 41. percben Jakab Árpád szintén egy szögletből egyenlített, 1-1. A második játékrészben inkább a küzdelem dominált, igazságos döntetlen született a rangadón.

Tudósított: Hermann Tamás

Tóvill-Kápolnásnyék (1.) – Bicske II. (15.) 4–0 (1–0)

Kápolnásnyék, 150 néző

Vezette: Szücs László.

Tóvill-Kápolnásnyék: Palásthy – Peng, Kharboutli Noor, Lipóth, Varga József - Krajnc (Végvári), Pigler (Szentgyörgyi), Eipl, Kiss Á. – Zsigmond L., Ódor (Szente). Vezetőedző: Höltzl Richárd

Bicske II.: Rigó M. – Kámán, Páli (Bokor), Kóka, Nagy M. - Nyúl, Bélik M. (Szarvas), Sipos (Kovács B.), Vicz - Bélik B. (Borsos), Garai (Szabó B.). Vezetőedző: Michal Pekowski

Gól: Eipl (22.), Krajnc (51.), Ódor (64.), Zsigmond L. (69.)

Jók: Kharboutli Noor, Eipl, Zsigmond L., Lipóth, ill. Rigó, Kóka, Sipos.

Kezdeményezőbben lépett fel a hazai csapat, jóval többet birtokolva a labdát, mint ellenfele. Az 5. percben Kharboutli Noor vette célba a rövid alsót, de Rigó Máté a helyén volt. A 13. percben ismét a Nyék veszélyeztetett, Pigler Boldizsár kapott remek indítást, de Rigó lábbal menteni tudott. A 22. percben beérett a hazai nyomás, Eipl Szabolcs előzött meg mindenkit, és fejelt a kapuba egy szögletet követően, 1-0. Az első vendég lehetőségre a 40. percben került sor, Garai Levente előtt adódott, de Palásthy Dávid is jelezte, hogy jelen van, és hárítani tudott. Az 51. percben Krajnc Balázs előtt adódott lehetőség, először még mentettek a védők, de a kipattanó labdát a bal alsó sarokba helyezte a rutinos támadó, 2-0. A 64. percben Ódor Dániel a labda remek átvétele után a kapussal találta magát szemben, és értékesítette a helyzetét, 3-0. A vendégek mindent egy lapra feltettek a szépítés érdekében, ám ez megbosszulta magát. A 69. percben a feltolódott védelem mögé tudott kerülni Zsigmond Levente Palásty Dávid ívelését követően, és Rigó kapus feje felett a hálóba emelte a labdát, 4-0. Egy roppant sportszerű mérkőzésen a Tóvill Kápolnásnyék magabiztosan tartotta otthon a pontokat.

Tudósított Sziládi István

Mányi TK (2.) – Bodajk SE (14.) 4–1 (2–1)

Mány, 130 néző

Vezette: Góbi Soma Gábor.

Mányi TK: Ténai – Kovács P., Gondos, Bukovecz, Varga Z. - Lakatos G. (Nádudvari), Veress, Tóth T. (Bokros), Gulyás - Ősz, Kelemen. Vezetőedző: Pál Zoltán

Bodajk SE: Hornich – Kocsis D., Oláh, Katóka R., Joó (Kurcz) - Kovács T. (Deme), Molnár A. (Kis), Rozembaum R., Arany - Molnár M., Czéh (Bognár Zs.). Vezetőedző: Kovács Zoltán

Gól: Varga Z. (36.), Kelemen (39.), Lakatos G. (61.), Veress (85.), ill. Katóka R. (21.)

Kiállítva: Katóka R. (65.), Bognár Zs. (69.).

Jók: Varga Z., Gondos, Kelemen, ill. Kurcz

Jó iramú összecsapáson teljesen megérdemelten zsebelte be idei második győzelmét hazai pályán a Mányi TK együttese.

Sárosd (11.) – Csór Truck-Trailer (7.) 0–3 (0–1)

Sárosd, 100 néző

Vezette: Kupi Zoltán.

Sárosd: Rigó Á. – Susa, Ujvári (Kargl), Hushegyi, Vida - Reicheld, Schnierer (Mekota), Kónya, Varga Zs. - Szekeres (Lakakisz), Meszlényi. Vezetőedző: Rauf Dávid

Csór Truck-Trailer: Molnár B. – Csapcsár, Dreska, Kásler Bence (Ács), Flavio (Makai) - Tolnai (Budai), Szemenyei, Báles Zs. (Báles A.), Harangozó - Báles I., Cserna. Vezetőedző: Pécsi László

Gól: Kásler Bence (26.), Báles I. (68.), Dreska (86.)

Jók: Varga Zs., ill. az egész csapat

A kezdést követő tíz percben mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. Először Kásler Bence lövését védte Rigó Ádám, majd egy hazai szöglet után Kónya Krisztián fejelt nem sokkal a kapu mellé. A 13. percben Varga Zsombor távoli lövését védte Molnár Bence, majd ismét a hazai kapu került veszélybe, de Báles István lövésére jó helyre érkezett Rigó. A 26. percben aztán Kásler Bence a 16-os sarkáról csavart a hosszú sarokba, 0-1. A csóriak kapuját egy időre hazai lövések terhelték, előbb Szekeres Marcell fejese, majd Schnierer Joel lövése ment centikkel mellé. A 60. percben Harangozó Márton lépett ki ziccerben, de Rigó bravúrral védett. A 68. percben Báles I. szabadrúgása pattant meg a sorfalon, a labda pedig a kapus felett a hálóban landolt, 0-2. A vendéglátók lövései továbbra is mellé szálltak, vagy Molnár B. hárította azokat. A 86. percben Dreska Dominik távoli lövéséből hatalmas gólt ragasztott Rigó kapujába, 0-3.

Tudósított: Németh Réka

Enying (13.) – Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő (3.) 1–3 (0–3)

Enying, 100 néző

Vezette: Cseh Roland.

Enying: Kovács Z. – Dudar K., Kalló, Kassai J. (Kecskés), Nyikos - Csepregi, Szalai K., Király D. (Vas, Kenessey), Halász - Vass (Kizlinger), Mohai (Rudniczai). Vezetőedző: Molnár Ferenc

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Orczi – Paget, Szabó B., Radács, Bezerédi (Bereczky) - Hidvégi, Balogh Á., Tóth T. (Balogh Balázs), Klauz (Mód) - Gere, Koronczi. Vezetőedző: Balogh Zsolt

Gól: Szalai K. (47.), ill. Bezerédi (34., 36.), Balogh Á. (38.)

Kiállítva: Paget (4.).

Jók: Dudar K., Csepregi, Kassai J. ill. Bezerédi, Balogh Á., Hidvégi

Esélyeshez méltó fölényben kezdtek a vendégek, mégis a 4. percben Csepregi Imre törhetett a gárdonyi kapura. Az őt lerántó Paget Olivért piros lappal állította ki Cseh Roland játékvezető. Az emberelőny némileg kiegyenlítette az erőviszonyokat, de a vendégek így is többet támadtak. A 27. percben a Bezerédi Ádám buktatásáért megítélt büntetőt Kovács Zoltán hárította. A 34. percben Balogh Ádám ívelését a hosszú oldalon felugró Bezerédi bólintotta a kapuba, 0-1. A 36. percben újból Bezerédi villant. Egy enyingi térfélen szerzett labdával robogott a kapuig, és higgadtan lőtte ki az alsó sarkot, 0-2. A 38. percben ismét egy vendég-kényszerítő következett, amelynek a végén Balogh Ádám talált Kovács Z. kapujába, 0-3. A fordulás utáni első hazai helyzetnél Csepregit rántották le a gárdonyi kapunál, Cseh játékvezető a 11-es pontra mutatott. A büntetőt a sértett értékesítette, 1-3. A szépítés visszahozta a hazai reményeket, így új erőre kapott az Enying. A vendégek is teljes gőzerővel támadtak, ugyanakkor ez adott lehetőségeket a hazai kontrákra. A második félidő derekán több szép, kapufás gólhelyzetet láthatott a közönség mindkét oldalon.

Hősiesen próbált tovább szépíteni az eredményen az Enying, de ezúttal nem bírtak az összeszedettebb vendégekkel.

Tudósított: Mohai Norbert