Kosárlabda

2022.07.01. 21:08

A második körbe léptek a magyar kosarasok

A portugálokat fogadta a magyar kosárlabda-válogatott a Tüskecsarnokban, vb-selejtezőn. A mieink egy ponttal nyertek.

Az Albát egyedüliként Vojvoda Dávid (fehérben) képviselte

Forrás: Mirkó István / Magyar Nemzet

A még nyeretlen luzitánokat látta vendégül Sztojan Ivkovics együttese a megtelt Tüskecsarnokban, a négy vereséggel álló déliek elleni mérkőzés tétje az volt: ha a mieink győznek, biztosan ott vannak a kvalifikáció következő, augusztusi körében. A továbbjutás előzőleg is biztosnak tűnt, ám portugál siker esetén a délieknek matematikai esélyük maradt volna a továbbjutásra. Esélyeshez méltóan kezdett válogatottunk, gyorsan szórtak három triplát, Váradi, Benke és Hopkins révén, a látogatók nem találták az ütemet. Lisboa ugyan néha ügyeskedett, de társa nem nagyon akadt, az első negyedet 21-13-as vezetéssel zárták a mieink. A folytatásban sem tudtak közelíteni a vendégek, Hopkins újabb triplája és Benke betörés utáni ziccere nyomán időt kért szakvezetőjük, Mario Gomes.

Félidőben 40-31-re vezettek a magyarok, a nagyszünet után Queiroz vezetésével araszoltak előre a luzitánok, 44-38-ra zárkóztak. Ahogy az első félidőben, a harmadik negyedben is gyakran forgatta együttesét Ivkovics, a kinti dobások nem értek célt, egy pontra érkeztek a mediterránok, Ivkovics időt kért, 45-44. Lisboa hármasával a meccsen először vezettek a vendégek, aztán fordult a kocka, fél óra után 53-52 állt a táblán. Megléptek Somogyiék, közel tíz ponttal, visszajöttek a portugálok, végül a mieink 69-68-ra nyertek.

Magyarország-Portugália 69-68 (21-13, 19-18, 13-21, 16-16)

Világbajnoki selejtező, E-csoport, 5. forduló, Budapest, Tüskecsarnok, 3000 néző, vezette: Gurion (izraeli), Straube (német), Zupancic (szlovén)

Magyarország: Váradi 7/3, Vojvoda 6, Benke 8/3, Allen 11, Keller 3, csere: Hopkins 9/6, Somogyi 10, Perl 8, Eilingsfeld 3, Filipovics 4

Portugália:: Brito 7/3, Monteiro 7/3, Amarante 3/3, Queiroz 16/3, Ventura 8/3, csere: Guerreiro 4, Araujo -, Delgado -, Lisboa 16/12, Relvao 4, Barbosa 3/3, Voytso -. HL