Kézilabda

2022.05.23. 17:26

Nem sikerült szépen búcsúzniuk

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság 22., utolsó fordulójában mindkét Fejér megyei gárda vereséget szenvedett.

Krebsz András

Forrás: Fehér Gábor / Fejér Megyei Hírlap

TFSE – Alba-Máv-Előre SC 27-24 (14-14)
BMTE sportcsarnok, 50 néző, vezette: Bátori, Szécsi.
Alba-Máv: FODOR 1 – Králl 5, Giday 5, Kanyó B., Kovács G., Ifj. Grőber M. 4 (3), Rohonyi 5. Csere: SALAMON P., Czérna (kapusok),  Szalczinger, Orbán, Bicskei, Harsányi, Salamon D., Bárdos 4, Kónya B. Edző: Grőber Mátyás.
Eredmény alakulása: 9. perc: 4-3, 18. p.: 8-7, 25. p.: 11-12, 37. p.: 18-16, 46. p.: 22-19, 54. p.: 25-20.

A szombati eredményeknek köszönhetően már tét nélkül léphetett parkettre a Grőber, Madár páros által irányított székesfehérvári alakulat a BMTE sportcsarnokban: a győzelemre készülő albások a pocsék helyzetkihasználásuknak köszönhetően nem bírtak a tavaszra feltámadó, a vasárnapi sikerükkel a 9. helyre befutó fővárosiakkal.
A téli szünet után megtáltosodó TFSE játékosai mindent megtettek, hogy az utolsó pillanatban megelőzzék a Dunaharaszti MTK csapatát, a vendégeknél ezzel szemben jóformán csak a két kapus, Fodor Péter és Salamon Patrik teljesítményével lehetett elégedett a szakmai stáb. A mezőnyjátékosok egy része formán kívül kézilabdázott, ám még így is szoros mérkőzést játszottak a felek, a rengeteg elpuskázott fehérvári ziccer és a sok technikai hiba azonban megbosszulta magát, az albásoknak nem sikerült szépen búcsúzniuk a 2021/2022-es bajnoki kiírástól.
– Hiába játszottunk végig lelkesen, hiába volt stabil a védekezésünk, a technikai hibák és a pontatlan befejezések miatt elvesztettük a találkozót – mondta Madár Imre, az Alba-Máv-Előre tiszteletbeli elnöke a mérkőzést követően.

Szigetszentmiklósi KSK U23 – Martonvásári KSE 47-29 (20-14)
SZKSK Kézilabda Csarnok, 50 néző, vezette: Bugyi, Nász.
MKSE: Szokoli (Mihálovics) – Lesó 4, Horváth D. 1, Dobos 3, Sarkadi J. 8, Török 5 (2), Sarkadi T. 1 (1), Orisek 4, Kiss A. 3. Edző: Kurán István.

Nem volt egy súlycsoportban a két együttes a péntek esti összecsapáson, az ezüstért hajtó szigetszentmiklósiak a harminc gólt szerző Márton Bence vezetésével magabiztos sikert arattak, ezzel pedig eldőlt, hogy Kurán István tanítványai mind a 22 bajnoki mérkőzésüket elvesztették a szezonban.