NB I

2022.05.14. 20:45

Élvezetes búcsú a szezonzárón

A Mol Fehérvár FC számára a közönségszórakoztató búcsú, a Paksi FC csapatának a tabella ötödik helye volt a tét az OTP Bank Liga labdarúgó NB I 2021/22-es szezonjának utolsó, 33. fordulójában.

Forrás: Török Attila / Nemzeti Sport

Forras: Török Attila / Nemzeti Sport

Az NB II bajnokaként az élvonalba jutott fehérvári futballista lányok köszöntése után egy legenda bandukolt a kezdőkörbe a szezon utolsó bajnokiján. Az éppen hatvan esztendős Gömöri Ottó Vidi-sállal a nyakában végezte el a kezdőrúgást, melyet egy másik legenda, Gulyás László közvetített le. Az a sportriporter, aki 1985-ben, a Manchester United elleni büntetőpárbaj során a kihagyott tizenegyes után kiáltotta a mikrofonba: „Mit csináltál, Gömöri?” Gömöri Ottó akkor a Videotonnal előbb az UEFA-kupa elődöntőjébe, majd döntőjébe jutott.

Az európai porondra – ugyan szerényebb esélyekkel – de újra kilép a Vidi, negyedik helye a Konferencia-liga küzdelmeire jogosítja fel. A Red Blue Devils szurkolói csoportja ezt egy molinóval ünnepelte, „Irány Európa’ felirattal. Majd a találkozó első percében piros és kék ködbe borították a stadiont, hat-hét percig állt is a játék. Ez azonban nem zavarta meg az ötödik helyért még versenyben lévő paksiakat. Windecker 18 méterről lőtt alig fölé, majd a 16. percbe lépve a mindössze 19 éves, az NB I-ben a fehérvári fellépésig összesen 13 percet pályán töltött Gyurkits Gergő rendkívül higgadtan küldte el egy csellel Stopirát, majd jobbal pazarul tekert a bal sarokba 14 méterről, 0-1. Nyílt sisakkal futballozott mindkét egylet, s ebben az időszakban talán a Paksi FC tűnt veszélyesebbnek, azonban hamar egalizált a Vidi. A 24. percben Nego futott fel a jobb oldalon, centerezése elakadt, de a labda Kenan Kodro elé került, aki egy igazítás után 15 méterről lőtt a hálóba, 1-1. Fordult a kocka, a piros-kékek sorozatban értek a paksi kapu elé, Kodro a kapus bal lábát lőtte el, a berobbanó Nikolics estében pedig Rácz Gergő jobb lábát trafálta telibe. Lendületes volt a játék, a tolnaiak egyre többször okoztak zavart a Vidi kapuja előtt. Sajbán Máté elől az utolsó pillanatban tisztázott Kovács Dániel, majd a túlsó saroknál az exfehérvári Szabó Bálint lövését kellett bravúrral védenie. A szünet előtt az erőteljesen csillogó koronájú gólkirály, a 31 találatos Ádám Martin bődületes löketét ütötte szögletre Kovács kapus. A sarokrúgás újabb paksi gólt hozott, Szabó János 5 méterről zavartalanul fejelt a jobb sarokba, 1-2.

Fordulás után is agresszív volt a Paks, míg a fehérváriak jobbjukon próbáltak támadásokat vezetni, a másik szélről hiányzott Ivan Petrjak játéka, aki igazoltan maradt távol, a donyecki régióban az ukrán oldalon fegyvert fogó apósa eltűnése miatt. Így Bamgboye érkezett csereként, aki indított is egy ígéretes akciót, a végén Nikolics lövésére értek oda a védők. Niko volt a főszereplő egy 18 méteres szabadrúgásnál is, Rácz nagyot nyújtózve védett. Mint ahogy egy perccel később Stopira fejesénél is. Nyomott a Vidi, s a jól beszálló Bamgboye ki is osztott egy gólpasszt: a 67. percben Dárdai lövése pattant meg Osváth lábán, öngóllal egyenlített a Vidi, 2-2. A 75. percben komoly sanszot szalasztott el a Paksi FC, Sajbán az üres kapu előtt saját kezére perdítette a labdát. Nem sokkal később Fiola mentett hatalmasat becsúszva Sajbán elől, továbbra is remek ritmusban tartva a meccset. Az élvezetes összecsapás hajrája is oda- és ellencsapásokat hozott, de eldönteni nem tudták a párharcot a felek.
A győzelem elmaradt, de a publikum remekül szórakozott a szezonzárón.