Végsőkig kiélezett aranycsata jöhet

2022.05.23. 14:21

A bajnokaspiráns Móri SE és a Főnix FC nyert, a Sárbogárd ikszelt a záró forduló előtt

A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában a bajnoki címért folytatott harc továbbra is nyílt, a Tordas R-Kord a harmadik bajnokjelöltet is megfricskázta. A Mányi TK simán legyőzte a Bodajkot, míg Martonvásáron és az Ikarus pályán egyaránt hat-hat találat esett.

Izgalmakban bővelkedő mérkőzést játszott , és pontot mentett a bajnoki címre esélyes Sárbogárd (piros) Tordason

Forrás: Kricskovics Antal / Fejér Megyei Hírlap

Sárosd – Móri SE 0–3 (0–2)
Sárosd, 110 néző
Vezette: Cseh Roland.
Sárosd: Rauf D. – Susa, Szabó E. (Dvéri II Zs.), Hushegyi, Vida – Killer M. (Vachler), Takács M. (Csányi), Kónya, Hallósi - Szekeres (Nagy T.), Buza (Kargl). Vezetőedző: Arany Tibor
Móri SE: Kiss M. – Sötét, Végvári Á., Erni, Kosztolányi (Mészáros B.) - Bezerédi, Ferencz, Varga Z., Kovács K. - Varga B. (Loi), Fodor (Szöllősi). Vezetőedző: Németh Bálint
Gól: Varga B. (23.), Bezerédi (35.), Kovács K. (90.)
Jók: Hushegyi, Kónya, ill. az egész csapat
A 9. percben egy szöglet utáni kavarodásból volt több móri lehetőség, de a sárosdi védelem mindig blokkolni tudott. A 18. percben Hushegyi Csaba távoli lövése szállt kapu mellé. A 22. percbe egy formás akció végén Varga Balázs lőtt higgadtan a hálóba, 0-1. A sárosdi kapu továbbra nyomás alatt maradt, előbb Bezerédi Ádám lőtt mellé ziccerből, majd következő lövését és Végvári Ádám fejesét is hárította Rauf Dávid. A 35. percben Bezerédi fordult le egy az egyben védőjéről, majd a kapu sarkába lőtte a labdát, 0-2. Az első félidő utolsó percében Vida Tamás jól irányzott szabadrúgását Kiss Máté védte. A 69. percben Dvéri II Zsolt indította Vachler Barnabást, akinek lövésére Kiss M. jó ütemben érkezett. A 90. percben Kovács Krisztián remekül elvégzett szabadrúgása talált utat a hálóba, 0-3.
Tudósított: Németh Réka

Tordas R-Kord – Sárbogárd 1–1 (1–0)
Tordas, 100 néző
Vezette: Béd Ákos.
Tordas R-Kord: Cseresnyés – Totsche, Tolnai, Kalácska (Ilyés), Dely D. - Szilágyi, Somogyi T. (Berki), Szendi (Csizmarik), Deli Zs. - Hernádi, Németh L. Vezetőedző: Horváth Sándor
Sárbogárd: Nyári – Kovács J., Gráczer G. (Horváth A.), Mayer, Luczek - Pákozdi, Glócz (Nagy Á.), Finta (Horváth Zs.), Horváth I. (Tóth P.) - Vagyóczki, Kindl. Szakmai igazgató: Pajor László
Gól: Somogyi T. (30.), ill. Vagyóczki (94.)
Jók: Somogyi T., Tolnai, ill Nyári, Vagyóczki
Két fegyelmezett együttes találkozott, így nem meglepő. hogy kevés helyzet adódott a csapatok előtt. Az első komolyabb lehetőséget a Tordas teremtette, egy szögletet Németh László szemfülesen nem beadta, hanem inkább az érkező Somogyi Tibor elé találta, aki védhetetlenül a hosszú sarokba tekert, 1-0. A vendégeknek a félidő végéig kellett várni az első helyzetre, ám ezt Cseresznyés Alex bravúrral hárította. A második félidőben a Sárbogárd megpróbált mindent az egyenlítés érdekében, de ziccerek alig-alig alakultak ki a hazai kapu előtt, majd egy kontrából Németh L. Nyári Bencével találta magát szembe, de a kapus óriási bravúrral meccsben tartotta csapatát. A hazai nézők győzelmet ünnepelve a hármas sípszót várták, a beígért négy perc is eltelt, de a mérkőzés addig tart amíg le nem fújják, és ezt a hazai csapat is megtanulta, ugynanis egy kavarodás végén Vagyóczki Patrik kiegyenlített, 1-1.
Tudósított: Farkas Zsolt

Tóvill-Kápolnásnyék – Ercsi Kinizsi 1–1 (0–0)
Kápolnásnyék, 100 néző
Vezette: Rózsa József.
Tóvill-Kápolnásnyék: Scheilinger – Peng, Kharboutli Noor, Kiss Á., Varga József - Csörge, Baráth, Pigler, Czottner Á. - Eipl, Ódor (Muhel). Vezetőedző: Höltzl Richárd
Ercsi Kinizsi: Andrejev – Tóth K., Holentoner, Juhász B. – Szűcs O., Lak, Jerzsabek, Kondreska, Mónus - Bálint, Neuvert. Vezetőedző: Lieber Károly
Gól: Muhel (85.), ill. Bálint (64.).
Jók: Varga, Kis, Peng ill. Andrejev Kondreska
A mérkőzést aktívabban kezdte a hazai csapat, már az 5. percben Ódor Dániel került ziccerbe, de fölé emelt. Nem sokkal később Varga József előtt adódott lehetőség, aki a jól kimozdulni Andrejev Illésbe lőtt. A 20. percben Ódort tüntettek el a büntető területen belül, de Rózsa József játékvezető sípja érdekes módon néma maradt. A meccs későbbi részében volt egy-egy jelenet itt is-ott is, azonban tudtuk, hogy ez a mérkőzés nem büntetővel fog eldőlni. Egy hazai szöglet után szintén Varga J. volt jó helyen, de lövését Andrejev ismét védte. Az első vendég lehetőséget az 51. percben tudtuk feljegyezni, amikor Jerzsabek Botond kiszorított pozícióban levő lövését Scheilinger György könnyedén hárította. A továbbiakban rendre dolgozta ki Kápolnásnyék a lehetőségeket, de azonban azok mind kimaradtak. A futball örök szabálya, ami az egyik oldalon kimarad az a másik oldalon bemegy, így is történt, a 65. percben Bálint Ábel egy keresztbe ívelést követően 3 méterről fejjel nem hibázott, 0-1. A hazai nyomás a 85. percben érett góllá, amikor a fiatal Muhel Zétény volt jó helyen, és üres kapuba lőtt, 1-1. Egy jó iramú mérkőzésen az Ercsi lehetett elégedettebb az egy ponttal.
Tudósított: Sziládi István

Martonvásár – Kisláng 5–1 (3–0)
Martonvásár, 120 néző
Vezette: Závotka Csongor.
Martonvásár: Sebestyén I. – Szél, Füzér, Horváth B., Kádár (Gábor D.) - Waller, Gábor Á. (Lakakisz), Tóth R., Kovács A. (Iannozzi) – Jakab Á. (Horváth L.), Balogh B. Vezetőedző: Horváth László
Kisláng: Ányos – Takács M. (Szántai), Juhász M., Erdei B., Árki - Juhász J., Kovács L., Horváth Z. (Lévai), Baranyai – Willerding Zs. (Molnár A.), Kovács T. (Kassai Cs.). Vezetőedző: Erdei István
Gól: Horváth B. (9., 56.), Gábor Á. (27.), Kádár (42.), Balogh B. (48.), ill. Juhász M. (78.)
Jók: Horváth B, Füzér, ill. Ányos
A Martonvásár kezébe vette az irányítást és már a 9. percben teli torokból ünnepelhetett a hazai közönség Horváth Benett gólja után, 1-0. A folytatás is hasonlóan alakult, a Kisláng udvarias vendégként nem sokat zavarta Sebestyén István nyugalmát a kapuban, a túloldalon ellenben Ányos Pál eseménydús perceket töltött a gólvonalon, de hiába, Gábor Ákos és Kádár József is még a szünet előtt bevette a kapuját, 3-0.  A fordulás után kicsit visszavett a hazai csapat, de ennek ellenére is szépen jöttek a helyzetek, a 48. percben Balogh Benedek talált be, 4-0, az 56. percben pedig Horváth Benett neve mellé már a második találat került a jegyzőkönyvbe, 5-0. A vendégek végül egy kezezés után tudtak szépíteni Juhász Márton révén, 5-1, ám apró szépséghiba, hogy egy kísértetiesen hasonló szituációt nem torolt meg a játékvezető az első félidőben a túloldalon.
Tudósított: Kozma László

Ikarus-Maroshegy – Lajoskomárom 3–3 (2–0)
Székesfehérvár, 114 néző
Vezette: Ibriksz Máté.
Ikarus-Maroshegy: Skultéti A. – Békefi, Kecskés, Kókány, Menyhárt (Schmuck B.) - Kovács L. (Dányádi), Szamarasz, Szontagh (Csuti), Zelenák - Farkas G., Jungwirth. Vezetőedző: Szarka Martin
Lajoskomárom: Barabás – Czéhmeiszter, Victor (Jakab M.), Gergye, Simon Gy. (Labossa) - Andróczi, Vass, Dopuda (Kövecses), Szenyéri, Németh Á., Varga F. Megbízott edző: Dopouda Igor
Gól: Kovács L. (39.), Menyhárt (44.), Dányádi (90.), ill. Simon Gy. (64.),  Andróczi (66.), Varga F. (85.)
Jók: Menyhárt, Kókány, Dányádi, ill. Barabás,  Gergye, Varga F.
A Lajoskomárom védekezésre rendezkedett be az első játékrészben, míg az Ikarus tette-vette a labdát, amely a 39. percben Kovács Levente révén góllá érett, 1-0. Támadásban maradtak a vendéglátók, és a 17 éves saját nevelésű Menyhárt Vendel találatával megduplázták előnyüket, 2-0. A második félidőben is tovább rohamozták a kaput a hazaiak, számos helyzetet hagytak ki, ám ami utána történt arra nehéz magyarázatot találni a részükről. A 64. percben Simon György szépített, majd a 66. percben Andróczi Krisztofer egyenlített, 2-2. A 85. percben egy vendég kontrát a rutinos Varga Ferenc váltott gólra, 2-3. A 90. percben egy szöglet után Dányádi Tamás mentett egy pontot, 3-3. A kilátogató közönség jól szórakozott, a hazai fiatal csapatnak meg kell tanulnia az előnyét megőrizni. A Lajoskomárom, amit lehetett megtett, Varga Ferenc rutinja, tudása segítségével jöttek ki ebből a mérkőzésből sikeresen.
Tudósított: Mezővári Balázs

Főnix FC – Enying 7–2 (3–1)
Székesfehérvár, 150 néző
Vezette: Domak Ádám.
Főnix FC: Szabó T. – Büki, Pataki, Szalai P., Csiba - Adorján (Pápai), Klémán M. (Kertész), Zoboki Á., Takács G. (Patkós K.) - Király B. (Zoboki L.), Bognár I. (Rubos). Vezetőedző: Pavliik József
Enying: Kovács Z. (Elek) – Kalló, Nyikos, Vas (Kecskés), Óvári - Csepregi, Halász, Gruber (Hambalgó), Kassai D. - Nagy L. (Kenessey), Keszler (Kassai J.). Vezetőedző: Molnár Ferenc
Gól: Szalai P. (45., 52.), Büki (80., 90.), Klémán M. (25.), Adorján (31.), Pápai (75.), ill. Csepregi (43., 87.).
Jók: az egész csapat, ill. Csepregi
A veszélyesen kontrázó vendégek előtt két lehetőség is adódott az elsőnél Szabó Tamás, a másodiknál a kapufa segítette a Főnix FC-t. A 25. percben Klémán Máté lövésre szánta el magát 18 méterről, a labda a kapu bal oldalába vágódott, 1-0. A 31. percben egy kijátszott támadás végén Adorján Gergő 11 méterről passzolt a kapuba, 2-0. 43. percben váratlanul  szépített az Enying, egy eladott labdát követően Csepregi Imre lőtte ki a hosszú sarkot.2-1. A 45. percben Szalai Pál növelte a vendéglátók előnyét, 14 méterről bombázott a jobb felső sarokba, 3-1. A második félidőben szinte azt történt a pályán, amit a hazaiak akartak. Sorra alakították ki helyzeteiket, az Enying védekezett, és csak szórványos ellen támadásokra volt képes. A sok kidolgozott lehetőségből az 52. percben Szalai P., a 75. percben pedig Pápai Kristóf volt eredményes, 5-1. A 80. percben Büki Baltazár egy lövőcsellel elfektette a védőjét, és bal lábbal, nagy erővel a kapu közepébe bombázott, 6-1. A szórványos ellentámadások egyikénél három védő sem bírt Csepregivel, aki becsezte magát a 16-oson belülre, majd a bal sarokba lőtt, 6-2. A végére még maradt egy szépségdíjas Büki találat, egy lövőcsellel ismét sikerült tisztára játszania magát, majd jobbal a bal alsó sarokba lőtt, 7-2. A hazai csapatról lekerült a teher, felszabadultan és helyzeteit kihasználva megérdemelten tartotta otthon a három pontot. így megőrizve esélyét a bajnoki cím megszerzésére.
Tudósított: Pavlik József

Mányi TK – Bodajk SE 5–1 (1–0)
Mány, 370 néző
Vezette: Wittner József.
Mányi TK: Bessenyei – Kovács P., Juhász E., Gondos, Bukovecz - Veress, Lakatos (Vass), Tóth T., Gulyás - Ősz, Kelemen. Vezetőedző: Pál Zoltán
Bodajk SE: Hornich – Orosz (Arany), Molnár D. (Molnár A.), Rózsás, Kocsis D. - Molnár M. (Kurcz), Klein (Takács V.), Kővári B., Katóka R. (Molnár T.) - Nagy F., Dreska. Vezetőedző: Takács Viktor
Gól: Juhász E. (32.), Gondos (66.), Gulyás (73.), Veress (84.), Kelemen (88.), ill. Katóka R. (48.)
Jók: Kelemen (a mezőny legjobbja), az egész csapat, ill. Kővári B., Katóka R.
Igazi futball-hangulatban, sok szurkoló előtt, remek körítés mellett kezdődött a mérkőzés, hiszen az „elő-meccsen”, a Mány II-Csabdi 6:0–ra legyőzte a Tordas második csapatát, a csoportjában bajnokságot nyert, U19-es mányi ificsapat átvehette az aranyérmeket, és a bemutatón fellépett, a helyi lányokból álló, újdonsült Európa-Bajnok Mányi Mazsorett csoport is. A vendéglátókra volt jobb hatással mindez, A 32. percben Juhász Levente szép támadás után mattolta Hornich Bálintot, 1-0. A 48. percben Katóka Richárd lőtt szép gólt az mélázó védők mellett, 1-1. A Mány teljes erőbedobással támadott, előbb Gondos Andor jobbösszekötő helyéről lőtt góljával, majd Gulyás Gergő remek fejesével, módosította az állást, 3-1. A 84. percben Veress László lőtt gólt egy mintaszerű támadás végén, majd a 88. percben Kelemen Zsombor lőtt látványosan a hálóba, 5-1.
Tudósított: Varga Mihály