NB II

2022.03.06. 19:59

Kihagyták a helyzeteket a csákváriak

A Merkantil Bank NB II 26. fordulójában egy döntetlenszagú találkozón maradt alul az AFC Csákvár csapata a PMFC ellen.

Hiába játszott lendületesen az AFC (kék) kikapott

Forrás: Kricskovics Antal

Aqvital FC Csákvár - Pécsi MFC 0-1 (0-0)

Csákvár, 200 néző

Vezette: Rusz Márton (Márkus Péter, Nagy Viktor)

Aqvital FC Csákvár: Auerbach – Mayer (Dulló, 81.), Vaskó, Karacs, Major G. – Mészáros D. (Magyar Zs., 73.), Ominger – Tamás (Baracskai, 61.), Molnár R., Mim – Makrai (Kalmár, 73.). Vezetőedző: Mónos Tamás

PMFC: Helesfay – Sági, Dávid (Zsemlye, 71.), Króner, Preklet, Katona L. – Geiger (Grabant, 71.), Futó, Nikitscher – Bíró B., Hegedűs M. (Svedjuk, 78., Adamcsek, 90.) Vezetőedző: Vas László

Gól: Futó (54.)

Kiállítva: Futó (65.)

A két együttes a 2021/22-es idény során immár harmadik alkalommal találkozott egymással. Az őszi bajnoki mérkőzést a 94. percben lőtt góllal 2-1-re a Pécs, míg  a MOL Magyar Kupában októberben megrendezett összecsapást 2-0-ra a Csákvár nyerte, azaz rendkívül kiélezett találkozóra volt előzetesen kilátás.

Hazai lehetőséggel indult, a 7. percben Tamás Nándor csapta be Katona Leventét a jobb oldali szögletzászlónál, beemelt labdáját a rövid saroknál megcsúsztatták, Molnár Rajmund 8 méterről, félfordulatból a léc fölé lőtt. Majd a 16. percben Tamás kényszerítőzött Mészáros Dáviddal, a visszakapott labdát futtából középre emelte, Makrai Gábor pedig a rövid saroknál megcsúsztatta, de a keresztléc kisegítette Helesfay Donátot. A 29. percben láthattuk az első vendég helyzetet, Hegedűs Márk a balösszekötő helyén, a kaputól 10 méterre csinált egy cselt befelé, majd kapura lőtt, labdáját szintén a felső lécen csattant.

Az 51. percben óriási helyzetet hagytak ki a vendéglátók! Mészáros D. nagyszerű indításával Mim Gergely indult meg a jobb oldalon, beadását Molnár R. a tizenegyespontról, senkitől sem zavartatva kapura pörgette, a labda alig kerülte el a jobb felső sarkot. Az 54. perben viszont jött a fekete leves, a pécsiek nem rontották el ziccerüket. A jobb oldali alapvonalról Geiger Norbert gurított vissza pontosan, a védők között némi szerencsével megtalálta az érkező Futó Zsombort, akinek lövése a jobb kapufáról pattant a gólvonal mögé, 0-1. A 65. percben Futó összeszedte második sárga lapját, miután felöklelte Mészárost, ezzel ő juthatott csapattársai közül először meleg vízhez…

A 81. percben Kalmár Benedek bal oldali beadását Baracskai Roland senkitől sem zavartatva a bal sarok mellé fejelte. Aztán a 94. percben még legalább kétszer bevehette volna az AFC a pécsi kaput, de Helesfay lett a végállomás. Egy pontra feltétlenül rászolgált volna az AFC!