Megye I. foci

2022.03.21. 16:30

A Mór együttesének tordasi veresége után csökkenni látszik az aranyesélyesek száma

A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 16. fordulójának slágermérkőzésén a bajnoki címvédő Sárosd otthonában a trónkövetelő Főnix FC csapata kerekedett felül, míg az alsóházi rangadó lefújása után nem kis meglepetésre a Kisláng örülhetett. Ezen felül pedig tovább menetel a Tordas, amely tavasszal még pontot sem vesztett.

Kifejezetten élvezetes, és izgalmas meccset játszott a Sárosd (sárga) és az aranyesélyes Főnix FC csapata

Forrás: Nagy Norbert / Fejér Megyei Hírlap

Sárosd – Főnix FC 1–3 (0–1)
Sárosd, 120 néző
Vezette: Kupi Zoltán.
Sárosd: Rauf D. – Nagy T. (Susa), Szabó E. (Takács M.), Hushegyi, Csányi (Buza) - Majláth, Killer M., Kónya, Hallósi - Szekeres (Szabó V.), Szabó N. (Kargl). Vezetőedző: Arany Tibor
Főnix FC: Barsch – Pataki, Szalai P. (Rubos), Csiba, Adorján (Zoboki L.) - Büki (Patkós K.), Bolla Barnabás, Krán (Knausz), Zoboki Á. – Király B., Bognár I. Vezetőedző: Pavlik József
Gól: Szabó E. (60.), ill. Adorján (10., 59., 76.).
Jók: Rauf, Hushegyi, Hallósi, Szabó E., ill. az egész csapat

A 10. percben egy mélységi indítás után Szalai Pál a védők mögé játszotta a labdát, amelyre Adorján Gergő érkezett és a hátvédeket kijátszva lőtt a hálóba, 0-1. A Sárosd jól tartva a lépést a fehérvári csapattal a mezőnyben tartotta a játékot az első félidő hátralevő idejében. A szünet után 14 percet kellett várni a következő gólra, ahol egy kontrából rendezetlen védelem ellen ziccerig játszott labdát Adorján váltotta gólra, 0-2. A középkezdést követően, a 60. percben egy oldalról bepasszolt labdát 16-oson belül Szabó Endre vett birtokba, majd a kapu bal felső sarkába lőtt, 1-2. A 76. percben egy jobb oldalról érkező beadást szintén Adorján fogadott, és továbbított a kapuba, 1-3. A 70. percig nagyon küzdelmes mérkőzésnek lehettünk szemtanúi, de a meccs vége felé a Főnix FC csapata már jobban érvényesítette erőfölényét.
Tudósított: Németh Réka

Tordas R-Kord – Móri SE 3–2 (1–1)
Tordas, 80 néző
Vezette: Jónás Péter.
Tordas R-Kord: Cseresnyés – Totsche (Szendi), Tolnai, Kalácska (Hermann), Dely - Szilágyi, Csizmarik (Berki), Somogyi T. (Ilyés), Hernádi - Cservenka, Németh L. Vezetőedző: Horváth Sándor
Móri SE: Kiss M. – Végvári (Bezerédi), Erni (Sötét), Kosztolányi, Lattenstein - Ferencz, Varga Z., Kovács K., Varga B. - Szöllősi (Radács), Fodor Máté (Kerek).

Vezetőedző: Berndt András
Gól: Somogyi T. (45.), Kalácska (48.), Szilágyi (89.), ill. Kosztolányi (46.), Kovács K. (73.)
Jók: az egész csapat, ill. Kovács K., Varga Z.

A várható forgatókönyv szerint alakult a mérkőzés, a vendégek birtokolták a labdát, a Tordas fegyelmezetten jól zárta a területeket helyzetekig se sikerült eljutni egyik csapatnak sem egészen a 45, percig, ekkor szöglet után Somogyi Tibor lőtt a hálóba, 1-0. Egy perccel később egy nagy bedobás követően a lepattanó labdát Kosztolányi Bence továbbította a kapuba, 1-1. A 48. percben a bizonytalanul kimozduló Kiss Máté ejtette ki a labdát a kezéből Kalácska Csaba pedig szemfüles gólt lőtt 2-1. Majd a 73. percben egy oldal szabadrúgás után a remekül érkező Kovács Krisztián egyenlített, 2-2. Az igazi izgalmak a végjátékra maradtak, a Mór mindet megtett a győzelemért, de vagy a hazai védők, vagy Cseresznyés Alex volt a labda végállomása. A 89. percben egy mintaszerű kontrát követően Szilagyi Roland passzolt az üres kapuba, 3-2.
Tudósított: Farkas Zsolt

Sárbogárd – Ercsi Kinizsi 1–0 (0–0)
Vezette: Rózsa József.
Sárbogárd: Nyári – Gráczer Bence, Kovács J., Mayer, Luczek - Pákozdi (Horváth I.), Kindl, Finta (Horváth Zs.), Slett (Demeter) - Vagyóczki, Nagy Á. (Téglási, Glócz). Szakmai igazgató: Pajor László
Ercsi Kinizsi: Andrejev – Tóth K., Neuvert, Szűcs O., Lak - Jerzsabek, Kondreska (Dankó), Rebők (Bálint) - Juhász B. (Németh G.), Mónus, Somogyvári (Kun).

Vezetőedző: Lieber Károly
Gól: Mayer (89.)
Jók: Nyári, Mayer, ill. Andrejev, Jerzsabek

A tabellán elfoglalt helyezés alapján hazai siker volt az elvárás, és az első negyedóra a Sárbogárd fölényével is telt el, és a vendégek ezután tudtak egyenrangú ellenfelekké válni. A fellazult bogárdi védelem megingását igyekezett az Ercsi kihasználni, és Nyári Bence bravúrjai kellettek a gól elkerülése érdekében. Hullámzó, és változatos játék alakult ki, de mindkét oldalon kihasználatlanul maradtak a gólszerzési lehetőségek. A szünet után a közepes színvonalú játék mellett érezhető volt a Kinizsi legalább pontért érkezett, és bátran felvállalta a támadó játékot. A hazaiak  támadásaiba hibák csúsztak és a kitűnően védő Andrejev Illés is bizonyította nagyszerű formáját. Akadtak azért mindkét oldalon lehetőségek, előbb Kovács János egy baloldalról beemelt labdát 12 méterről a felső lécre lőtt, míg a túloldalon Jerzsabek Botond megmozdulásai okoztak kellemetlen perceket a védelemnek. A 89.percben a Sárbogárd egy nagyszerű támadása góllal végződött, Demeter Dávid a felezővonalnál megszerzett labdával indította a baloldalon helyezkedő Mayer Dávodot, aki a védőjétt átjátszotta és a kapujából kilépő Andrejev mellett a bal alsó sarokba helyezett,1-0. Mindkét csapat nyíltan felvállalta a támadó játékot az egész mérkőzésen, ám a közepes színvonalú változatos egyetlen találaton múlva a Sárbogárd sikerével zárult
Tudósított: Szántó Gáspár

Martonvásár – Enying 3–1 (1–1)
Martonvásár, 100 néző
Vezette: Winklár Péter.
Martonvásár: Sebestyén I. – Szél, Balogh B. (Radvánszki), Kovács Á. (Gábor D.), Waller - Jakab, Tóth R., Füzér (Pfeiffer), Gábor Á. - Horváth B., Herczeg (Dezső).

Vezetőedző: Horváth László
Enying: Kovács Z. – Kalló, Kassai J., Nyikos (Paluska K.), Óvári - Csepregi (Rudniczai), Halász (Boda), Gruber (Varga B.), Kassai D. - Nagy L., Keszler. Vezetőedző: Molnár Ferenc
Gól: Herczeg (35.,68.), Kovács Á. (78.), ill. Paluska K. (37.)
Jók: Waller, Herczeg, ill. Nagy L.

A 35. percben Kovács Áron az alapvonalról erőből középre lőtte a labdát, amelyet rejtélyes körülmények között Herczeg Simon pofozott a kapuba egy enyingi védő és a kapus hathatós segítségével, 1-0. Két perc múlva Paluska Krisztián törölte le a mosolyt a hazai drukkerek arcáról, mikor lerázta magáról a hazai védőket és Sebestyén István mellett a jobb alsóba belsőzött, 1-1. A szünet után a hazaiak legnagyobb sajnálatára Winklár Péter játékvezető egy szögletet követően nem adta meg a hazaiak fejesgólját. A 68. percben Herczeget borították fel a 16-oson belül, a sértett értékesítette a büntetőt, 2-1. A 78. percben Kovács Áron futott versenyt a labdával, s mikor utolérte, ütközött az enyingiek kapusával. Az összecsapás döntetlennel végződött, a labda viszont Kovács fejéről a hálóba pattant. Winklár majd egy percig játszotta vissza saját fejében az eseményeket – ilyen a megyei VAR -, majd középre mutatott, 3-1.
Tudósított: Szupkai Gábor

Ikarus-Maroshegy – Bodajk SE 3–1 (2–1)
Székesfehérvár, 99 néző
Vezette: Ibriksz Máté.
Ikarus-Maroshegy: Matócza – Békefi, Kecskés, Kókány, Kovács L. - Szamarasz, Patkós Á. (Schmuck A.,, Báles A.), Zelenák, Farkas G. - Báles Zs. (Harangozó), Farkas D.

Vezetőedző: Szarka Martin
Bodajk SE: Hornich – Orosz (Arany S.), Bregócs, Kovács J. (Molnár M.), Molnár T. (Molnár D.) - Nagy F., Dreska, Molnár A. (Kurcz), Klein – Katóka R. (Joó), Kocsis D.

Vezetőedző: Takács Viktor
Gól: Farkas G. (13.), Kovács L. (35.), Kókány (79.), ill. Klein (3.)
Jók: Matócza, Kókány, Zelenák, Báles Zs illetve Kocsis, Dreska, Bregócs

A találkozó elején hazai csapat az öltözőben marad, ennek következtében a Bodajk SE a 3. percben megszerezte a vezetést Klein Márk révén, 0-1. A 13. percben büntetőt kapott az Ikarus, melyet Farkas Gábor váltott gólra, 1-1. Mindkét csapat nagy erőket mozgósított a továbbiakban az előny kicsikarása érdekében, a kapuk felváltva forogtak veszélyben. A  35. percben egy szép és pontos beadás végén Kovács Levente fejjel talált a kapuba, 2-1. A második félidő bodajki támadásokkal indult, Matócza Dániel állta a sarat és hárította a próbálkozásokat. A 78. percben a fiatal Schmuck Andrást csapattársai vitték le a pályáról, súlyos bokasérülés gyanújával. Az esetről nem tehetett senki, nevezhetjük egy szerencsétlen szituációnak. A 79. perben a megítélt szabadrúgás után Kókány Péter talált be az elmélázó Hornich Bálint asszisztálása mellett, 3-1.
Tudósított: Mezővári Balázs

Tóvill-Kápolnásnyék – Mányi TK 2–1 (1–1)
Kápolnásnyék, 100 néző.
Vezette: Béd Ákos.
Tóvill-Kápolnásnyék: Scheilinger – Kharboutli Noor, Krajnc, Zsigmond B., Csörge - Baráth, Pigler, Molnár G., Zsigmond L. (Ódor) - Kiss Á., Eipl (Peng). Vezetőedző: Höltzl Richárd
Mányi TK: Zabos – Kovács P., Juhász L., Gondos, Dombai - Lakatos G. (Vass), Veress, Tóth T., Gulyás - Ősz, Kelemen. Vezetőedző: Pál Zoltán
Gól: Kharboutli Noor (26.), Kiss Á. (58.), ill. Kovács P. (30.)
Jók: Kharboutli, Noor, Molnár G., Zsigmond B , Kiss Á., ill. Gulyás, Kelemen

Az aktívabban kezdő nyékiek előtt adódott az első lehetőség a 4. percben, amikor Zsigmond Bence találta telibe a felső lécet. Nem sokkal később Krajnc Balázs szabadrúgása csattant szintén a felső kapufán. A 26.percben egy hazai szöglet variáció után Kharboutli Noor Dánielt találta meg a büntető területen belül, aki a labdát a kapuba helyezte, 1-0. A 30. percben jött a mányi válasz, Kovács Patrik cselezett ki két játékost, majd 20 méteres átlövése a kapuban landolt. A győztes találat az 58. percben született, Zsigmond Levente beadására Kiss Árpád érkezett a hosszú oldalon, és állítás nélkül a hálóba lőtt, 2-0. Sportszerű, jó iramú mérkőzésen egy góllal jobbnak bizonyultak a vendéglátók.
Tudósított Sziládi István

Lajoskomárom – Kisláng 1–2 (1–1)
Lajoskomárom, 100 néző
Vezette: Domak Ádám.
Lajoskomárom: Sári – Dopuda (Kövecses), Simon Gy., Vadászi (Szenyéri), Gergye - Vései, Andróczi, Vass, Sonkoly - Varga F., Victor. Vezetőedző: Szili Balázs
Kisláng: Ányos – Juhász M., Erdei B., Árki, Dudar K. - Dudar E., Juhász J., Kovács L., Horváth Z. (Farkas B.) – Willerding Zs. (Lévai), Kovács T. (Kassai Cs.). Vezetőedző: Erdei István
Gól: Andróczi (37.), ill. Willerding Zs. (25.), Kovács T. (50.)
Kiállítva: Varga F. (88.).
Jók: Andróczi, Vass, ill. Dudar E., Kovács T., Willerding Zs.

A 10. percben Simon György került az ötösön kecsegtető helyzetbe, ahol elsodorta a vendégek védője gólhelyzetben… A 17. percben Juhász Márton beadását Willerding Zsolt közelről lőtte a kapu fölé. A 25. percben Simon Gy. remekül játszott Andróczi Krisztofer elé, aki hosszan vette át tiszta helyzetben a labdát, az ellenakcióból Willerding Zs. iramodhatott meg, ő pontosabban célozva, megszerezte a Kislángnak a vezetést, 0-1. A 37. percben Simon Gy. csúsztatott fejesét Andróczi 10 méterről Ányos Pál lábai között lőtte a hálóba, 1-1. Az 50. percben a hazai védőkről lepattanó labdát Kovács Tamás 12 méterről nagy erővel helyezte a  kapu bal oldalába, 1-2. A 70. percben  több hazai egyenlítési lehetőség után, Simon Gy ajtó-ablak helyzetből 10 méterről a jobb sarok mellé helyezett. Ezúttal sem úszta meg kiállítás nélkül az enerváltan játszó lajosi csapat, a 88. percben Varga Ferenc került második sárga lappal idő előtt az öltözőbe.
Tudósított: Mosberger Mátyás

A góllövőlista állása:
1. Herczeg Simon (Matonvásár) 12 gól
2. Csepregi Imre (Enying), Killer Máté (Sárosd), Kovács Levente (Ikarus) 11-11 gól
3. Simon György (Lajoskomárom), Szalai Pál (Főnix FC) 10-10 gól