Röplabda

2022.02.07. 14:58

Gigászi küzdelem után hazai győzelem

A férfi röplabda NB I alapszakaszának 11. fordulójában a MÁV Előre SC-Foxconn egyik legnagyobb riválisát, a Dág KSE csapatát győzte le nagy csatában, hátrányból felállva.

Boa Szabolcs (5) leütése utat talál a dági térfélre

Forrás: Pesti Tamás / Fejér Megyei Hírlap

MÁV Előre SC-Foxconn – Dág KSE 3:1 (-24, 23, 23, 32)

Székesfehérvár, 195 néző.

Vezette: Varjasi Melinda, Sík Barbara.

MÁV Előre SC-Foxconn: Boa, Listanskis, Kulcsár, Kholman, Doda, Tóth K. Csere: Takács M. (liberó), Balázs Bálint. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Dág KSE: Kara, Bakóczy, Kun, Flaschner, Sow, Oláh. Csere: Bene, Czibula (liberók), Majer, Balázs Bence, Krekk. Vezetőedző: Zirigh Balázs

Azzal tisztában voltak a házigazdák, hogy nem vár rájuk sétagalopp az idei szezonban jó teljesítményt nyújtó, és a korábban a tabella élére is ugró Dág KSE együttesével szemben. Csak a győzelem volt elfogadható, egyrészt ezzel pontelőnyt tudott kiharcolni a Loki, másrészt pedig eddigi egyetlen vereségüket a Komárom-Esztergom megyei község csapatától szenvedték el.

Mindenesetre a nyitó játszma igen szorosnak bizonyult, felváltva vezettek a felek, majd 10-10 után Valdas Listanskis pontjaival próbált elszakadni ellenfelétől a MÁV Előre-Foxconn, és sokáig náluk is volt az előny. 19-19 után viszont a dágiak szereztek pontot és végül nagy izgalmak közepette meg is nyerték ezt az etapot.

A második játszmában aztán megrázták magukat Dávid Zoltán vezetőedző tanítványai, és jelentős részben ők vezettek. Ugyan 18-17-nél, 23-22-nél és 24-23-nál felzárkózott ellenfelük egyetlen pontra, ám behozni már nem tudták őket,  és Listanskis pontjának köszönhetően össze is jött az egyenlítés.

A folytatásban megint kiegyenlített volt a szett eleje, majd a kék-fehérek akciói eredményességük révén jelentős különbség alakult ki. Bár 18-10-es hazai vezetés után még valamelyest vissza tudott kapaszkodni a látogató, de a hajrát azonban jobban bírta a fehérvári legénység.

A negyedik játszma maratoni csatát hozott, ritkán látható pontarány után Leonardo Doda támadásból, majd Kholman Norbert sáncból szerzett pontjával nyert a MÁV Előre-Foxconn, és a tabella éléről várhatja a szombati Miskolc elleni mérkőzést.